Arama sonuçlarınız

1. zucchero

Köpegimle Kamp Yapmanın Riskleri Alabilecegim Önlemler Gitmelimiyim Gitmemelimiyim

Belçika kurdun şayet eğitimli ise seni bazı durumlarda koruyabilir ama bir büyüğün olmadan ve kamp atacağın bölgeyi iyi araştırmadan gitmeni önermiyorum. Bir de köpeğinin resmini görmek isterim :) Bu Şila...O da bir Belçika Kurdu...

2. zucchero

Çadır Yerine Hamak?

Hamak sadece yazın değil uygun malzeme ile daha serin havalarda da kullanılabilir. Ayrıca sinek, böcek vs den çekinmenize gerek yok zira uygun cibinlik ile koruma sağlanabiliyor. Eğer hazır edinmek isterseniz Decathlon'da uygun hamak ve cibinlik var. Yok bu hususu biraz daha ileriye taşımak...
  3. zucchero

Offline Gps Tracking Programı Hk

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk http://sourceforge.net/projects/mobac/files/Mobile%20Atlas%20Creator/MOBAC%201.9/ adresinden MOBAC 1.9.16 versiyonunu bilgisayarınıza indirin ve bir zip programı ile bilgisayarınıza bu dosyaları açın...

4. zucchero

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk Maalesef yeni orux ile birlikte herşey geçersiz kılınmış. Harita kaynakları, harita download hepsi... MOBAC'ın 1.7 versiyonunda uydu görüntüleri olmasa da topoğrafik haritalar halen yüklenebiliyor. Tek çıkış yolu bu...
  5. zucchero

Yay Matkabı(bow Drill)

Ynt: Yay Matkabı(bow Drill) Hastalıktan kırılıyorum o yüzden video çekemedim ama bir bushcraft sitesinde epey zaman önce yayımladığım resimleri ekliyorum... Bu arada matkap bu resimlerde farklı bir ahşaptanmış. Ne olduğunu hatırlamıyorum ama belli ki hafızam gittikçe zayıflıyor ;D ;D ;D ;D

6. zucchero

Yay Matkabı(bow Drill)

Ynt: Yay Matkabı(bow Drill) Soket olarak ben orta kısmına yuva açılmış ufak bir parça taş kullanıyorum. Sanırım mermer ve içine az biraz yeşillik doldurup ezseniz bile o yağlama işini görüyor. Matkap sert ahşaptan, taban ise yumuşak ahşaptan olursa daha iyi çalışabilir. Ama ben hep kavak...

7. zucchero

Yay Matkabı(bow Drill)

Ynt: Yay Matkabı(bow Drill) Akşama vakit bulursam bir de video çekip göndereyim...
  8. zucchero

Yay Matkabı(bow Drill)

Ynt: Yay Matkabı(bow Drill) Yeri gelmişken biraz bahsedeyim... Bow drill için üç parça ahşaba ihtiyaç var ve en uygun ve en kolayda bulabileceğiniz ağaç kavak. Matkap ucuna üstten bastırmak için ovuk bir taş, kalınca bir tahta vs kullanabilirsiniz. Bu soket çok ısınacağı için elinizi...
  9. zucchero

Zorunlu Trafik Sigortası Primleri Azaltılsın!

Ynt: Zorunlu Trafik Sigortası Primleri Azaltılsın! Bırakın primlerin azaltılmasını geçenlerde bir yetkili bu fiyatlara zarar ettiklerini ve genel giderlerini bile karşılayamadıklarını söylüyordu. Yakında ve her nasılsa tüm sigorta şirketlerinden aynı anda zam haberi gelirse şaşırmam....

10. zucchero

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk Vakit bulur bulmaz adım adım bir "how to" dokümanı hazırlayacağım...

11. zucchero

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk Teşekkürler... MOBAC harita sağlayıcıların telif durumları nedeniyle kaynaklardan çıkarıldıklarını söylüyor. Eski versiyonlarda ufak tefek değişiklik yaparak Google haritaları indirilebiliyordu ancak onu da engellediler artık. Ama yanılmıyorsam Oruxmaps'den...
  12. zucchero

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk Suleymancirit, Mobac'ın hangi sürümü acaba? Bir de hangi harita kaynağından indirdiniz?

13. zucchero

Soğuk Havalarda Donan Kapı Kilidi

Ynt: Soğuk Havalarda Donan Kapı Kilidi Osman hocam ben şahsen birşey yapmadım... :) İnşallah sorununuz çözülmüştür...
  14. zucchero

Ynt: Soğuk Havalarda Donan Kapı Kilidi Şahsen hiç kilit donması yaşamadım ama kapı fitillerim donmasın diye vazelin, gres ne bulursam sürerim :) En kesin çözüm tabiki suyun o bölgeye ulaşmasını engellemek ama gresin herhangi bir zararı olmaz zira kilidi sökerseniz zaten içinde de az bir...
  15. zucchero

Ynt: Soğuk Havalarda Donan Kapı Kilidi WD temel olarak su itici (Water Displacement ) ürünüdür. Kötü yanı ise çok akışkan bir malzemedir. WD uyguladıktan sonra beyaz gres ya da bulabildiğiniz başka bir gres uygularsanız suyun kritik yerlere girip donmasını engelleyebilirsiniz. Bir de şu cam...

16. zucchero

Dumansız Ateş Yakmak

Ynt: Dumansız Ateş Yakmak Yabancıların "wood gas stove" olarak adlandırdığı ve basitçe iki teneke kutudan yapılan sistemde duman nispeten az, verim ise yüksek oluyor. Bir denemenizi öneririm... Bunu küçük bir fan ve 9v pil ile bunu daha da ileriye taşıyanlar da var...
  17. zucchero

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk Afta10 eğer oruxmaps programından bahsediyorsan hafıza kayıt yerini değiştirmen mümkün. Mobile Atlas Creator giderek harita kaynaklarını kısıtlıyor. O yüzden iyi bir alternatif program bulmak gerekiyor.
  18. zucchero

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk Oruxmaps'in son versiyonunda (öncekilerde de var mıydı bilmiyorum) "Harita oluşturucu" menüsünden girip çeşitli seviye zoomlarda 512 MB büyüklüğüne kadar olan dosyaları "offline" olarak indirip kullanabiliyorsunuz. 512 maalesef geniş alanlar için oldukça...

19. zucchero

Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk Bazı haritalara erişimi olmaması sebebiyle mobile atlas creator'un 1.9.4 versiyonundan 1.7 versiyonuna geçiş yaptım. Ancak bu sefer de program Oruxmaps'e uygun şekilde haritaları kaydedemiyor. Bu sefer de Oruxmaps programından vazgeçip Maverick'e geçtim. Şu...
  20. zucchero

Lada Niva Almalı mıyım?

Ynt: Lada Niva Almalı Mıyım? Bu aracı önerir misiniz? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-sahibinden-satilik-2003-model-lada-niva-1.7i-126091413/detay

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri