Lada Niva Almalı mıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan volkan_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 110
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 76,908
Ynt: Lada Niva Almalı mıyım?

merhabalar...
forumu uzun süredir sadece okuyan kişi olarak ilk mesajımı atıyorum; ilgili konu başlığındaki soru kafamı kurcalarken..
trabzonda yaşıyorum, normal binek aracım var ve nıva haftasonları keyfime, dağ bayır dere merağıma ilgime arkadaş olsun diye düşünmekteyim.. sebebim ise; herkesin malumu fiyatının cüzi olması, parça sıkıntısı olmaması ve arazideki keçi performansı.. kafama takılan ise gerek çevremden gerek bazı forum konularından aracın neredeyse 5-6 senede kaportasında çürümeler oluşması sık arıza veriyor kaportacıyla kanka olursun muhabbetleri.. işim gereği sanayide fazla takılamam zamanım olmuyor malesef..(bizim memlektte nem bol arac erimesin durduk yerde)
evet sizce nıva bana uygun mudur? alırsam üzer mi beni? bahsettiğim keyif işlerinde bana dost olur mu.. temiz nıva alsam 2005 sonrası yada sizin önerileriniz? fiyat sınırım ise aşağı yukarı 13 civarı diye tahmin ediyorum... yerimde olsanız vereceğiniz karar ne olurdu bir nıva kullanıcısı yada nıvabilen olarak.. :-\
değerli görüşleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler..

Etiketler

farukcirak' Alıntı:
merhabalar...
forumu uzun süredir sadece okuyan kişi olarak ilk mesajımı atıyorum; ilgili konu başlığındaki soru kafamı kurcalarken..
trabzonda yaşıyorum, normal binek aracım var ve nıva haftasonları keyfime, dağ bayır dere merağıma ilgime arkadaş olsun diye düşünmekteyim.. sebebim ise; herkesin malumu fiyatının cüzi olması, parça sıkıntısı olmaması ve arazideki keçi performansı.. kafama takılan ise gerek çevremden gerek bazı forum konularından aracın neredeyse 5-6 senede kaportasında çürümeler oluşması sık arıza veriyor kaportacıyla kanka olursun muhabbetleri.. işim gereği sanayide fazla takılamam zamanım olmuyor malesef..(bizim memlektte nem bol arac erimesin durduk yerde)
evet sizce nıva bana uygun mudur? alırsam üzer mi beni? bahsettiğim keyif işlerinde bana dost olur mu.. temiz nıva alsam 2005 sonrası yada sizin önerileriniz? fiyat sınırım ise aşağı yukarı 13 civarı diye tahmin ediyorum... yerimde olsanız vereceğiniz karar ne olurdu bir nıva kullanıcısı yada nıvabilen olarak.. :-\
değerli görüşleriniz ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler..
faruk kardeşim aramıza haşgeldin öncelikle seninde dediğin gibi fiyat olarak niva bir tercih dir doğrusu ama çürüme kısmına ben katılamam nedenine gelince eğer sen aracın altını yıkatmazda sadece üstünden geçersen değil niva hepsi çürür evet nemin faktörü illaki olacaktır ama istanbul izmir hatay antalya buralarda nemli ve buradaki insanlarda niva kullanıyor sen aracına bakabilecekmisin onu söyle mesela bir hafta sonu altına yatıp sağını solunu yağlayıp boyayıp kaçaklarına bakacakmısın şanzımanın difransiyelin yağını sanayiye gidip sadece eksiğinimi tamamlatacaksın yoksa 100000 olmuş değiştirelimmi diyeceksin abi araba titriyor deyip sanayiye gittiğinde usta bunlar titrer normaldir dediğinde dönüp gelecekmisin gibi çok örneklerim ama sakın ha çok yakıyor diye ön şaftı sökmede ;D (gene sitede görmüştüm bayağı güldüm )kardeş paranın yettiği ve işini gören ve senin olan herşey iyidir maksat hakkını vermek unutma sen ona bakmassan oda seni birgün sırtından atar:smiley:haa birde tercihimi söyliyeyim 13 15 liraya nivaya takılma yani alternatiflerede bak var modeli biraz düşük olsun önemli değil yeterki kemikli ve hırpalanmış olmasın eeee çok kafa ağrıttım şimdiden hayırlısı olsun

sugur42' Alıntı:
faruk kardeşim aramıza haşgeldin öncelikle seninde dediğin gibi fiyat olarak niva bir tercih dir doğrusu ama çürüme kısmına ben katılamam nedenine gelince eğer sen aracın altını yıkatmazda sadece üstünden geçersen değil niva hepsi çürür evet nemin faktörü illaki olacaktır ama istanbul izmir hatay antalya buralarda nemli ve buradaki insanlarda niva kullanıyor sen aracına bakabilecekmisin onu söyle mesela bir hafta sonu altına yatıp sağını solunu yağlayıp boyayıp kaçaklarına bakacakmısın şanzımanın difransiyelin yağını sanayiye gidip sadece eksiğinimi tamamlatacaksın yoksa 100000 olmuş değiştirelimmi diyeceksin abi araba titriyor deyip sanayiye gittiğinde usta bunlar titrer normaldir dediğinde dönüp gelecekmisin gibi çok örneklerim ama sakın ha çok yakıyor diye ön şaftı sökmede ;D (gene sitede görmüştüm bayağı güldüm )kardeş paranın yettiği ve işini gören ve senin olan herşey iyidir maksat hakkını vermek unutma sen ona bakmassan oda seni birgün sırtından atar:smiley:haa birde tercihimi söyliyeyim 13 15 liraya nivaya takılma yani alternatiflerede bak var modeli biraz düşük olsun önemli değil yeterki kemikli ve hırpalanmış olmasın eeee çok kafa ağrıttım şimdiden hayırlısı olsun

önerileriniz ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.. dediğim gibi ben bu araca belki 15 günde bir binebilecem, ama istiyorum ki bu çocukluğumdan beri olan dağ bayır merağımı giderirken arkadaşım olsun.. ama zırt pırt arıza verecek sağı solu çürüyüp beni ayar edecekse olmaz elbette.. işim gereği dediğiniz gibi aracın altına girecek vaktim olmuyor malesef, ama sevdiğim araç için de herşeyi yaparım birşeyini aksatmam.. mesela kendi alfa 156 mı bakımları için ankaraya götürüp getiririm trabzondan.. araç demek benim için sadece makina değildir, aramda bi bağ olmazsa binmem aracıma, bu nedenle nıva yada başkası olsun beni üzmemeli, yolda bırakmamalı.. kısacası hocam, lada nıva benim gibi 15 günde bir şafak vakti binip akşama kadar araçla birlikte olacak ve dağda derede doğada görmedik yer bırakmayacak, kimi zaman da arkadaslarıyla güzel anılar yaşamak isteyen birine uygun mudur..

farukcirak' Alıntı:
önerileriniz ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.. dediğim gibi ben bu araca belki 15 günde bir binebilecem, ama istiyorum ki bu çocukluğumdan beri olan dağ bayır merağımı giderirken arkadaşım olsun.. ama zırt pırt arıza verecek sağı solu çürüyüp beni ayar edecekse olmaz elbette.. işim gereği dediğiniz gibi aracın altına girecek vaktim olmuyor malesef, ama sevdiğim araç için de herşeyi yaparım birşeyini aksatmam.. mesela kendi alfa 156 mı bakımları için ankaraya götürüp getiririm trabzondan.. araç demek benim için sadece makina değildir, aramda bi bağ olmazsa binmem aracıma, bu nedenle nıva yada başkası olsun beni üzmemeli, yolda bırakmamalı.. kısacası hocam, lada nıva benim gibi 15 günde bir şafak vakti binip akşama kadar araçla birlikte olacak ve dağda derede doğada görmedik yer bırakmayacak, kimi zaman da arkadaslarıyla güzel anılar yaşamak isteyen birine uygun mudur..
şimdi anladım derdini senin kardeş dediğin şartlarda 4x4 hangi araç olursa olsun seni yolda bırakmaz bu bağlamda fazla bütçe ayırmadan alacağın güzel araçlardan biridir niva nedemişler bir alan birde almayan pişman o zaman 1.7 enjeksiyonlu albilirsen daha iyi olur hem yakıt hemde performans bakımından daha iyidir. ama ne olursa olsun anlasanda yanında bir ustayla git bakmaya o zaman şimdiden hayırlı olsun diyelimmi :D :D :D

sugur42' Alıntı:
şimdi anladım derdini senin kardeş dediğin şartlarda 4x4 hangi araç olursa olsun seni yolda bırakmaz bu bağlamda fazla bütçe ayırmadan alacağın güzel araçlardan biridir niva nedemişler bir alan birde almayan pişman o zaman 1.7 enjeksiyonlu albilirsen daha iyi olur hem yakıt hemde performans bakımından daha iyidir. ama ne olursa olsun anlasanda yanında bir ustayla git bakmaya o zaman şimdiden hayırlı olsun diyelimmi :D :D :D

sugur hocam inşallah diyelim :D bende ladaya iyice ısınıyordum şu sıraki yoğun araştırmalarımdan sonra.. aramak lazım güzel bi lada, araçtan az anlarım mutlaka iyi bilen biri görecektir alacağım aracı.. şimdilerde heyecanını yaşıyorum zaten hayali bile hoş kendi de inşallah güzel olacaktır... teşekkür ederim fikirlerinizi paylaştığınız için..

Niva bir tutkudur... geçen senelerde almıştım.. ilk nivam, öylesine hurda idi ki.. biraz topladım.. 1 sene kadar o dag senin bu tepe benim... bu ova hepimizin :smiley: dedim gezdim... sonra sattım.. sattıktan sonra dank etti... megerse haftasonları stres makinammış... şimdi fellik fellik arıyorum...bakalım bakalım nasip....

Ynt: Lada Niva Almalı Mıyım?

öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım hemen konuya gireyim bitane lada niva aldım 1986 model benim evde duran lastiklerim vardı 4 adet nissan xtrail in lastik ebatları 235/55R17 sıfıra yakın lastikler ben bunları niva ya takmak istiyorum ancak bunu nasıl yapacam nasıl cant alacam ölçüleri ne olacak çelikmi almalıyım yoksa normalmi hiç bişey bilmiyorum lütfen bilen biri bana yardımcı olsun hemde acilen.şimdiden teşekkürler

O lastikler niva ya olmaz sanırım o lastikleri bence elden cıkarıp jant için verceğiniz parayıda üstüne ekleyip nivaya lassa ok 144 lastik alın en mantıklısı bu

iroqua' Alıntı:
O lastikler niva ya olmaz sanırım o lastikleri bence elden cıkarıp jant için verceğiniz parayıda üstüne ekleyip nivaya lassa ok 144 lastik alın en mantıklısı bu

Kesinlikle katılıyorum.. Niva arazi aracıdır... takın OK 144 lassa ları... arazi 4*4 görsün.. direksiyonda hafifler.. sadece yagışlı havalarda ıslak asfalt zeminde yavaş gidin.. asfaltta biraz zırıltı yapsada zamanla alışıyorsunuz ;D

Ben 2 yıl önce 93 model bi niva aldım. Araci aldığımda üzerinde 255/55/16 ebatlarinda lastik vardı ama hiçbir lastikcide bulamadım. Zaten zorluyordu ve inceltmek istedim. 205/80/16 federal çamur lastiği taktım geçen yıl. Hiçbir sıkıntı yasatmadi şu ana kadar. Asfaltta çok ses yapio tir gibi ama alisiyorsun. Yağışlı havada kayar dediler ama bana misin demiyor. Uzun lafın kısası elden cikarabilirseniz bu lastiği tavsiye ederim. Ok 144 ler de çok iyidir ama söylendiği gibi yağışlı havada dikkatli olmayı geçtim asfalta çıkma bile:smiley:) ama arazide canavar!

bütün arabalarda bence ne kadar genç o kadar iyi, sanayide uğraşıp durmazsınız. donanımlı mı yoksa sıfır mı derseniz bunun cevabı sizde olacak çünkü ava giderken ihtiyaç duyacakmısınız kilitli dife, vince, yükseltmeye, redüksiyon dişli takılmış arazi şanzımanına buradan sizin neye ihtiyacınız var onu biz bilemeyiz. bence varsa çevrenizde ladası olan ava gideceğiniz bölgeye onun aracıyla gidin standart ladanın yeteneklerini kendiniz görüp ona göre karar verin

Bu aracı önerir misiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-sahibinden-satilik-2003-model-lada-niva-1.7i-126091413/detay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,149
Kaydolan Son Üyemiz
emrecozel

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR