Arama sonuçlarınız

1. GMRS

Türkiye'de Ilk Pmr Papağan Röle ( Range Extender ) 600 Metrede Test Çalışmasına Başladı

Denizden 578 metre yukarıda çalışmaya başlayan SIMPLEX REPEATER 'in Saha çalışmaları bu hafta başlıyor. Yaklaşık 3 ay sürecek olan çalışmalarda , Sahanın Vektörel çapı, Engeller, Topağrafik Yansıma, Faz farkı ve geri bildirim gecikmesi konularında çalışılacaktır...

2. GMRS

Bölgesel Ve Yerel , Cb Ve Pmr Telsiz Frekansları Listesi Oluşturmak Için Bir Adım Atalım.

Türkiye geneli için ÇAĞRI : Kişisel ( Vatandaş ) Haberleşmesi ile ilgili, her zaman kullanılabilecek ve ayrıca, Acil durumda kullanılması için her an hazır olabilecek, iki değişik ( Şehir içi ve Şehirler arası ) frekans için ( GMRS alt yapısı emsali ) Araştırma ve çalışmalarımız ( AR-GE...
  3. GMRS

Karavanlar Ve Telsiz Haberleşmesi

Eskiden yolda giderken yerli ve yabancı karavanlar görüyorduk, fakat pek dikkat etmiyorduk, özellikle yerli karavanlar da olmayan ama çok fazla sayıda Yabancı karavanda olan ufak bir TELSİZ ANTENİ geçenlerde dikkatimi çekti, yolda giderken solladığım karavan a yol verdim geçsin diye ve geçerken...

4. GMRS

Karavan Kasko Ve Trafik Sigortası

Merhabalar, Mercedes 2013 model , 316 CDI Minibüsümüzü sonunda Motokaravana döndürdük, Esasında zaten karavan idi 4 yıldır, 13+1 den 9+1 e ruhsat değiştirmiştik , muayeneden sonra 3 koltuğu çıkarıp 6+1 olarak 1 yıl kullanıyorduk. Şİmdi 6+1 olarak , Karavan Projesi ile yasal olsun dedik ve...
  5. GMRS

Kesintisiz Ve Güvenli Haberleşme

Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme gerçekte zor bir konu. Kurumların bazılarında bu konuda çalışmalar yürütülüyor ama ya VATANDAŞ açısından durum nerede ? Bu açıdan bakınca İMKAN ve PARA yan yana gelemiyor, geçim sıkıntısı içindeki insanların randımanları düşük oluyor, çalışma konusunda verimli...

6. GMRS

Analog Ve Digital Pmr 446 Frekansları Değiş (2018).. Miş.

1 Ocak 2018’den itibaren 446.1-446.2 MHz frekans bandı, Avrupa’daki EN 300 296-2, EN 300 113-2 ve EN 301 166-2’ye uyumlaştırılmış Avrupa Standartları’na uygun PMR446 lisanslı radyolar tarafından kullanılmak üzere belirlenmiştir. Yani biz hala eskilerde dolaşıyoruz,:smiley: ECC Kararını (15) 05...

7. GMRS

Sivil Haberleşme Gerçekte Nasıl Olmalı ?

Sivil Haberleşme gerçekte nasıl olmalı ? Sorunun cevabı gerçekte çok zor değil ama , Bu konuda yıllardır bir ilerleme (1985 ) olmadığı için konu ürkütücü oluyor, hatta bu iş bir çıkmaz gibi görünüyor, bu işe gönül verenler bile bir zaman geliyor uğraşmaktan bıkıyorlar, önlerindeki engellerden...
  8. GMRS

Pmr 446 Telsizler Kullanıcıları Için, İstanbul Testleri

PMR 446 Telsiz AR-GE çalışması PMR 446 ( Lisanssız ) El Telsizleri için, Pilot bölge olarak seçtiğimiz İSTANBUL'un bazı yerlerinde, şartların bize sağladığı kolaylıkları ve zorlukları, TEK SATILANLAR ve ÇİFT SATILANLAR için 0.5 watt , 1 watt ve 4 watt ile karşılaştırarak test ediyoruz. TEK...
  9. GMRS

Radyo Amatörleri Için, Frekansplanı

Radyo Amatörleri için kullanıma açılan Frekanslar ve kullanım amaçlarına göre tipleri fazla uzun olduğu için derlemek epey uğraştırdı, anlaşılır olması için uğraştım, tahminimce işe yarayacaktır. Değişiklik yapıldığında güncellemesi kolay olsun ( belki ek yaparlar ) diye RADYO Amatörleri...

10. GMRS

Telsiz Ve Haberleşme Eğitimleri Başlıyor,

3 KASIM 2019 dan itibaren, Telsiz ve Haberleşme Eğitimlerimiz başlıyor Her Pazar Saat : 10:00 / İSTANBUL / E-5 Bizimkent / Esenyurt sapağından önce, BP Benzinlik yanı , PMR Telsizimiz AÇIK Dinlemedeyiz. CH : 3 / TONE : 38 (250.3) ÇAĞRI : TELSİZ MERKEZ Sivil Haberleşme| Telsiz ve...

11. GMRS

Kurumlar Ve Telsiz Haberleşmesi

Türkiye genelinde yaptığım araştırmalar ve yaşadığım yerler itibarı ile, KURUMLAR ve kuruluşlar gerçekte TELSİZ HABERLEŞMESİ' ne önem vermemektedirler, Bunun ile ilgili olarak VATANDAŞ' ın ACİL durumlar'da KURUMLAR ile telsiz bağlantısı kurmasına olanak yoktur, Bunun için VATANDAŞ kendi...
  12. GMRS

Pmr 446 Telsiz Testleri

Değişik PMR El Telsizi Testleri için PMR 446 Telsiz Laboratuvarı | Tüm Telsizler için,Mesafe,Randıman,Görüşme,Pil,Akü,Güç,TEST çalışmaları PMR 446 Telsizlerin Test çalışmaları| Tüm Telsizler için,Mesafe,Randıman,Görüşme,Pil,Akü,Güç,TEST Sonuçları RITERA H-446 PMR El Telsizi | Tüm Telsizler...

13. GMRS

Mercedes / Sprinter Minibüs Den Karavan Yaptırıyorum

Herkese iyi günler dilerim, Öncelik ile yılların hayallerini , gerçeğe dönüştürmede ilk adımı attım :) Kendimi emekli ettim, İşleri tasfiye ettim, Bürokrasiyi bitirdim, Hobilerin üstüne çizgi çektim, Aptal insanlar ile uğraşmaya son verdim, Tüm fazlalık olan artık işime yaramayacak olan...
  14. GMRS

Pmr Telsiz Ile , Acil Durum Haberleşmesi Semineri

Facebook'a Giriş Yap | Facebook PMR Telsiz ile , ACİL durum Haberleşme Semineri ( Facebook ) ÖNEMLİ DUYURU ; Üç gün oldu sayfayı açalı ama, gelen SMS mesajlarından tek bir şey anladım Telsiz kullanmak isteyen , Telsiz kullanan, Telsizin ne olduğunu bilmeyen, Telsiz almış ama bir kenarda...
  15. GMRS

Gopro 'da Kayıt Hatası , Yazılımsal Mı ??

Merhaba ; 6 Nisan da alınan bir kamera nın hatası yüzünden ( şu ana kadar sonuca ulaşamadım ) demek mecburiyetindeyim. Bir web sitesi açtım , belki benim gibi bu konulara meraklı olanlar ve sorulara cevap bulamayanlar ile yazışıp , konuşup , karşılaşıp yanlışlıkla sorunu hallederiz diye..:)...

16. GMRS

Yıldız Türk : Türkiye Acil Durum Haberleşme Projesi

YILDIZ TÜRK : TÜRKİYE ACİL DURUM HABERLEŞME PROJESİ Kullanılan frekans : ANALOG PMR ( 446.006.25 - 446.093.75 ) Kullanılan Kanal : 8 ( 446.093.75 ) Kullanılan Tone : 254.1 Kullanıcılar : Vatandaş Yöneticiler : Telsiz Operatörleri İstasyonlar : Türkiye'nin her yerinden Cihaz : PMR el telsizi (...
  17. GMRS

Pmr 446 Türkiye Telsiz Haberleşme Gurubu

https://www.facebook.com/groups/PMR446TURKEY/ açıldı ; Merhaba ; Son zamanda gelen PMR Telsiz ve özelliklerini öğrenmek isteyenler artınca , ARAMA ve KURTARMA ekiplerine verdiğim Telsiz Haberleşmesi eğitimlerinde Gurupların aldığı PMR telsizler ve özellikleri dikkat çekince bu gurubu kurmak...
  18. GMRS

Acemi Telsizciler Birliği

ACEMİ TELSİZCİLER BİRLİĞİ ; Telsiz konusuna yani başlayanlar için bir fırsat, Tabii her işin bir başı vardır diyerek , Zor işleri eğlence haline getirmek isteyenler için, Zamanını değerlendirmek, Gelecek için bir fikir sahibi olmak , Belki yarınlarda gerekecek bir bilgi birikimini alabilmek...

19. GMRS

Acil Durum Ve Afet Telsiz Haberleşmesi Semineri

Pazar günü , İSTANBUL ACİL DURUM HABERLEŞMESİ konulu toplantımız vardır , katılmak isteyenler isimlerini , Özelden yazdırabilirler... Rezervasyon son Cumartesi 15:00 dir.. Rezervasyon için : TA2ABE , BURAK ERÖZCAN Tel : 0 535 955 0046 den görüşebilirsiniz
  20. GMRS

Haberleşme Okulu

Haberleşme Okulu açılıyor; Acemiler ve İleri düzey haberleşme ve Telsiz kullanımı ile ilgili konular Hafta sonu kişiler için Workshoplar' da Hafta içi kurumlar için Seminerler' de http://www.haberlesmeokulu.com

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri