Ilk Acemi Abant Kış Kampı Hezayanım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kadr741 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,556

Etiketler

Arazi şartlatında kendini kanıtlamış ve donanımı iyi bir SUV ile gidemeyeceğiniz coğrafya oldukça az. Yaşadıklarınız adeta ders niteliğinde. Paylaşımınız için teşekkür ederim, yeni başlayacak ya da amatör meraklı arkadaşlar için yol gösterici olacaktır mutlaka. Yaban hayvanlarından da korkmak çok doğru çünkü onların yaşam alanını kullanıyorsunuz. Nasıl ki bizim bahçemize bir ayı girse rahatsız ve tedirgin oluruz, aynı durum onlar için de geçerli tabi.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu araç üstü çadırın zemini için thule tavan barları uygun mudur?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sonu iyi biten anlatabileceğiniz çok güzel bir hikayeniz olmuş. Benim burdan konaklamalı doğa sporları yapan eski veya yeni tüm arkadaşlara tavsiyem malzemeniz ne kadar iyi olursa olsun çadırınızın yanına ek olarak alacağınız 2 veya 3 metrelik sera naylonu yağış, rüzgar ve soğuğu önlemek için en güzel malzemedir. Hayat kurtarır. Sera naylonu hemen hemen bütün nalburlarda bulunan çok ucuz ve hafif bir malzemedir.

Sonu iyi biten anlatabileceğiniz çok güzel bir hikayeniz olmuş. Benim burdan konaklamalı doğa sporları yapan eski veya yeni tüm arkadaşlara tavsiyem malzemeniz ne kadar iyi olursa olsun çadırınızın yanına ek olarak alacağınız 2 veya 3 metrelik sera naylonu yağış, rüzgar ve soğuğu önlemek için en güzel malzemedir. Hayat kurtarır. Sera naylonu hemen hemen bütün nalburlarda bulunan çok ucuz ve hafif bir malzemedir.
Boyacı örtüsü de iş görür. :smiley:

Bu keyifli deneyim paylaşımınız için teşekkürler.

Bodrum'da yaşan biri olarak malesef öyle "atla otobüse, 1,5 metre kar'ın oldugu bir yere git" şansı yok.

Biz de eşimle genelde yaz kampçılarıyız. Eşim yanımda olunca fazla göz karartamıyorum o yüzden özel kamp alanlarını tercih ediyoruz.
Umarım sizin gibi ben de o deliliği bir gün yapabilirim.

Aynı tadı verirmi emin değilim ama SUV üzeri çadırlar da iyi fikirmiş. Tabi bi SUV almak şartıyla :smiley:

Ayı, kurt, domuz vs hayvanlar benim de korkulu rüyam. Karşılaşırsam nasıl yaparım, ne yaparım emin değilim.

Tekrar teşekkürler, Kolaylıklar dilerim :smiley:

Merhaba,
İlahi çok güldüm,hem kamp macerasına hem de Ayı ile diyaloğa...Çok yaşayın.
Ayı korkusu bende de var. Youtube den sürekli ayı saldırısı videoları izliyorum artık Hobi oldu.
Doğa yürüyüşünde taze ayı pisliği bulduğumda çok sevinmiştim.:smiley:)))))
Ama bir türlü zatıalileri ile karşılaşamadık.Karşılaşınca ne yaparım bilemiyorum.
Ben de ilk kamp deneyimimi Sapanca Soğucak yaylası nda yapmıştım ve Haziran olmasına rağmen donmuştum.
Yine bir yaz da Bolu Aladağlarda yaptım.Yine soğuktu...Gece sabaha karşı benim de tuvaletim geldi (sinir olurum buna) üşümenin doğal sonucu, uyandım ,dışarıdan bir horultu geliyor,yanımda hanımla bizim kız var ve çadırdayız fakat kamp alanı çok kalabalık...bir sürü çadır,jip vs var. Dedim ayı değildir ,sonra bir süre sesi dinledim "ulan kesin Ayı geldi dedim" yandık ki ne yandık.İyice ayılıp da sesi iyice dinleyince yandaki çadırdaki vatandaşın horlaması olduğunu anladım.Ne horluyor arkadaş anlatamam.
Kesin ayı o sesi duymuş ve o gürültüden korkup gelmemiştir...
Geçenlerde benim arkadaş da iki kişi kış kampına gittiler ve süpriz Koca oğlan çadırın dibinde.
Allah tan bunlarda tabanca vardı havaya bir iki el sıkınca kaçmış,sabah yine gelmiş ama bu sefer daha yakına...
sağlam korkmuşlardı.Hayvan aç,her yer kar, bizimkiler tavuk mangal yapmışlar,bütün ormanı sarmıştır mis gibi koku.
Ayı ne yapsın...
Sevgiyle kalın...

2016 temmuzda biz de oradaydık gece soğuktan yatamadık sabah olunca cadırlı olan kampcılar kactılar karavanlı olanlar kaldı 1,5 metre karda orayı hayal bile edemiyom .vavvv. anlatım cok harika olmuş teşekkürler

Vallahi mesajları okuyunca kış kampı yapasım geldi...
Herkes malzemelerini hazırlasa da ve Bolu'da da birer çuval odunumuzu alsak de çıksak mı Abant tarafına??

Belki resimler sizi harekete geçirir:smiley:)

Image

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR