1.6 5k yakıt

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan private Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,328
Ynt: 1.6 5k yakıt

uzman06' Alıntı:
Bütün dostlara Selam evet verdigim tüketim oranı dogru dogru derken benim vitaranın yakıtından bahsediyorum tabi bütün bakımlarınıda eksiksiz yaptırdıgım halde Şanzuman yagı,Motor yagı,Bujilerin degişimi,Ateşleme tertibatın konturolü,Lpg ayarı ayrıca tıkalı oldugunu düşünerekten tabi bu egsozcunun tespiti konvektör iptali bunların hepsi yapıldıgı halde yakıt tüketimi bahsettigim gibi (Daha tercübeli arkadaşların tavsiyelerine göre baktırıp yaptırabilecegim başka teknik detaylar varsa yardımları için şimdiden tşk ederim) yakıtı uzun yolda ortalama hızım 100 - 120 arası seyir halinde 100 KM de 15 LT şehir içide ise 29 LT LPG ile 220 km ancak yapabiliyorum TL olarakda 54 TL.Acaba diyorum aracın otomatik oluşundanmı kaynaklanıyor yoksa normalmi anlamış degilim açıkcası

bence normal devırlı kulanmanızı ve aracınızdakı aksdesuarları bılmıyorum benım arabada sase ve sıspansıyon toplam 5'' yukseltme 30/9,5/15 mt lastık port bagaj oldugu halde otomatık 5k 30 lt lpg ıle sehır ıcı 220 sehır dısı 250-270 arası yakıyıor otomatıkde lpg basıncını normalden bırazdaha dusuk yapmak lazımmıs benım lpg cım ole soyluyor cunku otomatıklerde basınc yuksekse araba boguluyor hem gıtmıyor hemde cok yakıyor benımde basıma gelmıstı

Etiketler

Gökan bey aracım orjinal haliyle kullanıyorum yakıt sarfiyatı dedigimgibi sanırım otomatik oluşundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.duyarlılığınıza tşk ederim.

benım arabamda ootomatık 30 lt lpg ıle normal kullanımda 260-280 km rahat gıdıyrum ya lpg sıstemınde bısey var yada arabanın sıbob ayarlarında ıkısıne de bır baktır

Sibop ayarıda yaptırdım fakat LPG tüketimi gene aynı. Birde benzin sarfiyatını test etmeyi düşünüyorum benzin tüketimindede anormallik varsa ona göre degerlendirip araçta yapılması gereken teknik işler varsa yaptırmayı düşünüyorum gerçi bütün bakımlarını büyükbir titizlikle yaptırıyorum.

Bayramda İstanbul - Edirne - Çanakkle- İstanbul gezisi yaptım bu arada tekrar son yakıt sarfiyatımı sizlerle paylaşmak istedim. 799 km yol gittim 90 km den yukarı çıkmadım toplamda 70 litre benzin yaktım ne yaptıysam daha aza düşüremedim. Yola çıkmadan önce yağı değiştiriken eksoz manifold'unda çatlak gördüm bu çatlak yakıt artışına etken midir bilemiyorum.

;D şehir içi istanbul sabah ve akşam yoğun trafik 7 litre / 100 km ; şehirlerarası 5 litre / 100 km ( dolu depo ile 850 km > 140 TL yakıt ) ;D kavgada söylenmeyecek laf ettim galiba; açıklayayım bu araç 2003 JLX diesel HDİ ;
eski aracım ise otomatik, LPG li 30x9.5x15 MT ile full modifiyeli, tarttırdığımda 1490 kg ağırlığında gelmiş 1.6 JLX idi.Otomatik. Onunla sakin kullanım ile100 km/h civarı hız ile uzunyol 10 lt / 100 km LPG ve yoğun trafik ile şehir içi 15-16 litre/100 km gerçekleşmişti uzun dönem sonuçları.

4 L' Alıntı:
;D şehir içi istanbul sabah ve akşam yoğun trafik 7 litre / 100 km ; şehirlerarası 5 litre / 100 km ( dolu depo ile 850 km > 140 TL yakıt ) ;D kavgada söylenmeyecek laf ettim galiba; açıklayayım bu araç 2003 JLX diesel HDİ ;
eski aracım ise otomatik, LPG li 30x9.5x15 MT ile full modifiyeli, tarttırdığımda 1490 kg ağırlığında gelmiş 1.6 JLX idi.Otomatik. Onunla sakin kullanım ile100 km/h civarı hız ile uzunyol 10 lt / 100 km LPG ve yoğun trafik ile şehir içi 15-16 litre/100 km gerçekleşmişti uzun dönem sonuçları.

güzel rakamlar vallahi, içim açıldı... :smiley:

93 model, 3 kapı düz vites,
31x10.5x15 silverston extrem lastik,
ayna mahruti değişti (ağır devir.)

Şehir dışı: 12-13 Lt. /100 Km. LPG
Dağda : en az 20 litre /100 Km. LPG ;D

2000 model 5k otomatik vitara şehir içi (bolu)
8 km de 1 litre lpg,
100 km de ise 12,5 lt lpg ye karşılık geliyor.
lpg ye zam yapanları kınıyorum :mad:

Gökan kardeş memlekette ördek bırakmamıssın maşallah hepsini vitaranın kaputuna dizmişsin bende ördek niye bulamıyorum diyorum. ;D ;D ;D

abı onlar ordek degıl malumun dogunun geleneksel avı kınalı keklık onlarda keklık bu arada buyur gel beraber avlanalım

merhabalar, 3 yıl önce yakıt sarfiyatının çok arttığını gördüm ve ne yapsam düşürememiştim , hava ,yağ,buji vs tüm ayarlar bir sonuç getirmemişti ve lpg sarfiyatı benzinle aynı olmaya başlamıştı ,bir bakım esnasında gaz kelebeğinin çok yağlandığını ve kirlendiğini gördük ve boğazı söküp benzinle temizledik inanılmaz kir vs. çıktı ,montajdan sonra araba çok rahatladı ve %30 oranında daha az yakmaya başladı .Bu işlemi her aracın yapması lazım ,göreceksiniz temizlikten sonra rölanti bile 2 katına çıkıyor ve rölantiyi düşürmek zorunda kalıyorsunuz.umarım işinize yarar ....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR