14 Temmuz 2010'da Başlayan 8-10 Günlük Çanakkale-Balıkesir Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lizz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,070
Ynt: 14 Temmuz 2010'da Başlayan 8-10 Günlük Çanakkale-Balıkesir Gezisi

tamm ozaman tüm gezenbilir cilere ve size iyi geceler allah herkezin gönlüne göre versin

Etiketler

Telinizi aldım.Gerçi bir arkadaşın daha katılma durumu var.O yüzden pazar günü aramayı düşünüyorum pansiyonları.İnşallah geç olmaz yer bulabilirim :smiley:

pansiyon çok yer sorunu yaşamazsınız sanırım ERDEK te yaz sezonu temmuz ayında başlar yavaş yavaş doluluk olmaya başladı elinizi çabuk tutun :smiley:

AVCI_77' Alıntı:
Bu arada unutmuşum balık dediniz salaş tekne restaurant ları var çok güzel bide denize sıfır mükemmel resturantlar var bide ERDEK e gelipte ASPAVA da bira balık yemeden gidilmez alabalık severseniz turhan köyde ormancı mustafa abinin doğal dağdan gelen suyun havuzlarında yetiştirdiği balıkların tadına bakabilirsiniz burası balık memleketi her sabah saat 8 : de belediyenin müzayede salonu var taze yakalanmış balıklar burada açık arttırma usulu satılır

gitsem mi acaba ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley:
;D ;D

ilkakdeniz' Alıntı:
gitsem mi acaba ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley: ::smiley:
;D ;D

Pansiyon fiatları oldukça makul ;) ;) Balık-bira ikilisi aklınızı çeldi sanırım en çok :smiley:

AVCI_77' Alıntı:
pansiyon çok yer sorunu yaşamazsınız sanırım ERDEK te yaz sezonu temmuz ayında başlar yavaş yavaş doluluk olmaya başladı elinizi çabuk tutun :smiley:

Kaç kişi gideceğimiz bir netleşse :smiley:

Sayın Lizz Hanım,
Temmuz ayı yüksek sezon diye geçer.pansiyon olsun,otel olsun pahalıdır.Bence yapacağınız işler şunlar olmalı nereleri görmek istiyorsunuz o yerlerden merkez alacaksınız ve öğretmen evlerinden rezervasyon yapacakcınız.Örneğin Ayvalık'a geldiniz.Öğretmen evinde kalacaksınız.Çevresini gezeceksiniz.Örnek Çanakkale merkezde kalacaksınız.Çevresini gezeceksiniz.Öeneğin gökçe Adada öğretmen tesisleri var.
Ayvalık için benim numaram gerekli olur. belki.0505 6434694
Selam ve sevgiler.

hmm.plan süper ama bu kadar yakın tarihte katılmam mümkün değil...)):valla kız kıza acayip eğlenrdik..bunun benzerini başka zaman birlikte - inş başka arkadaşlar da katılır- yapalım inş..ne diyeyim üzüldüm..

dura' Alıntı:
Sayın Lizz Hanım,
Temmuz ayı yüksek sezon diye geçer.pansiyon olsun,otel olsun pahalıdır.Bence yapacağınız işler şunlar olmalı nereleri görmek istiyorsunuz o yerlerden merkez alacaksınız ve öğretmen evlerinden rezervasyon yapacakcınız.Örneğin Ayvalık'a geldiniz.Öğretmen evinde kalacaksınız.Çevresini gezeceksiniz.Örnek Çanakkale merkezde kalacaksınız.Çevresini gezeceksiniz.Öeneğin gökçe Adada öğretmen tesisleri var.
Ayvalık için benim numaram gerekli olur. belki.0505 6434694
Selam ve sevgiler.

Aynen katılıyorum.Ben de kendime 4 ya da 5 merkez belirleme aşamasındayım.İlk olarak Erdek'te,ikinci olarak Çanakkale'de kalmaya karar verdim.Üçüncü olarak Küçükkuyu ile Behramkale arasında kararsız kaldım.4. olarak Ayvalık'ta kalıcam.En son dönerken 1 gece de Balıkesir'de kalmayı düşünüyorum.Şu anda bilmiyorum ama o zaman ki psikoljime göre 1 gece de Bursa'da kalabilirim.

Şu anda netleştirmem gereken 2 nokta var.Behramkale Asos gezilecek çok yeri olan bir belde.Küçükkuyu'da ise jeep safari varmış.Kazdağları'na muhakkak çıkmak istiyorum.Asos'ta fiatların pek uygun olduğunu sanmıyorum.Netten araştırdım biraz.Burada birkaç gün kalmak gerekecek,çünkü görülecek sanırım çok şey var.Arkadaşlarımdan duyduğuma göre.Bu konuda uygun kararı vermek istiyorum.Bir de Kuşgölü'ne başlangıçta mı gitsem yoksa dönüşte mi gitsem karar veremedim henüz.Bunları kararlaştırma aşamasındayım.Bu noktalardaki öğretmenevlerinin telini netten bularak arayacağım.Zaten Erdek'teki öğretmenevi fiatı da uygunmuş.Kalmak için öncelikli tercihim olur öğretmenevleri.Yer bulamazsan pansiyon düşünürüm.Öğretmenevi fiatları yerine göre değişiklik gösteriyo.Mesela geçen Bolu Öğretmenevini aramıştım hafta sonu rezervasyonu için.Orada 45 Tl idi.Asos'ta öğretmenevi varsa bile eminim ücretler daha yüksektir ve de yer de bulunmaz kolay kolay.Belki hem Asos'ta hem de Küçükkuyu'da konaklarım.Bugün tel numaralarını kaydedicem netten bu noktaların.

Öneri,fikir ve yardımlarınız için teşekkür ederim. :smiley: Hoşçakalın..... :smiley:

asos a inerken eskiden bozcadaya feribot seferlerinin yapıldığı odun iskelesi denen bölgenin hemen yanında kumburun vardır bilmeyenler ve görmeyenler için değişik bir doğal yapı olduğunu ileteyim buraya ugrayıp buradan denize girmenizi tavsiye ederim

ayfer293' Alıntı:
hmm.plan süper ama bu kadar yakın tarihte katılmam mümkün değil...)):valla kız kıza acayip eğlenrdik..bunun benzerini başka zaman birlikte - inş başka arkadaşlar da katılır- yapalım inş..ne diyeyim üzüldüm..

Ne diyelim,doğrudur...Sağlık olsun.... :smiley:

alpino' Alıntı:
asos a inerken eskiden bozcadaya feribot seferlerinin yapıldığı odun iskelesi denen bölgenin hemen yanında kumburun vardır bilmeyenler ve görmeyenler için değişik bir doğal yapı olduğunu ileteyim buraya ugrayıp buradan denize girmenizi tavsiye ederim

Biraz daha açıklarsanız eğer memnun olurum.Buranın ne giibi bir özelliği var?Halk plajı mı özel plaj mı?

Aslinda haritalarda bile gozukur burasi 500 m uzunlugunda Yaklasik 25 m eninde denize karadan uzanan bir iskele gibi en ucunda deniz harika ama hemen derinlesiyor halka acik bir yer Ama pek kalabalik degil bilenler Geliyor kum burun diye O bolgede kime sorsaniz bulabilirsiniz cok da guzel bir hikayesi var daha musait oldugum bir zamanda yazarim aslinda anlatmak daha keyifli olurdu Oda ayri :smiley:

Sayın Lizz Hanım,
Konaklama yerleriniz Çanakkale,Ayvalık,Bursa,Erdek olabilir.Ayvalık merkezli olduğu zaman gezebileceğiniz yerler Asos,Kaz dağları,Bergama,Sarımsaklı,
Çanakkale merkez için ;şehitlikler,Çanakkale merkez ve Truva Bu da güzel.
Erdek te kaldığınızda Bandırma ve Kuşcenneti'ni görebilirsiniz.
Selam ve sevgiler.
Öğretmen evleri telefon ve adresleri MEB sitesinden bulabilirsiniz.

Geziye Bandırma'dan başlamaya karar verdim,yerimi de ayırttım.Erdek öğretmenevinde yer yokmuş.Yapacağım ilk etkinlik Kuşgölü'ne gitmek olacak.Gezi sırasında kalmayı düşündüğüm bölgelerdeki öğretmenevlerinin numarasını aldım ama gezi konusunda daha spontane olmaya karar verdim.Çünkü ulaşım özel aracımla olmayacağından aksaklıklar yaşayabilirim.En iyisi fazla koşturmamak,zamanı daha keyifli yaşamak.Görülmesi gerekli yerleri,tadılması gereken lezzetleri kaydettim.Görülmesi gerekenler konusunda da olduğu kadar olsun diye düşünüyorum,dinlenmeyi de ihmal etmiycem.Çok az ve öz eşya götürmek en iyisi.Bakalım bu sefer çantamı istediğim kadar küçük hazırlayabilecek miyim :smiley: Aldığım bu karara hiç uyamam ne yazık ki :smiley: Ama bu sefer daha kararlıyım,bakalım :smiley:

lizz' Alıntı:
Gezi sırasında kalmayı düşündüğüm bölgelerdeki öğretmenevlerinin numarasını aldım ama gezi konusunda daha spontane olmaya karar verdim. En iyisi fazla koşturmamak,zamanı daha keyifli yaşamak.Görülmesi gerekli yerleri,tadılması gereken lezzetleri kaydettim. Görülmesi gerekenler konusunda da olduğu kadar olsun diye düşünüyorum,dinlenmeyi de ihmal etmiycem.Çok az ve öz eşya götürmek en iyisi.

Birkaç gündür yazılanları okuyorum. Son yazınızdaki şu satırlar, gezinizin ne olması gerektiğini en iyi şekilde ortaya koyuyor. Plansız olmak iyi değildir ama dinlencelerde, kabataslak olmak bence en uygunudur; siz de zaten bu noktaya gelmişsiniz...

İyi yolculuk, gezi ve dinlenceler dilerim..
Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR