2.7 Grand Cherokee Offroad Donanim Da Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan borozanci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,005
Merhaba bu aracta kac inc yukseltme var 2 inc yukseltmeli bir cok aracin fotosuna baktin ana bunun kadar yuksek gozukmuyor. birde satilan 2 inc kitlerin icerisinde sadece
1 - AMORTİSÖR 4 ADET
2 - HELEZON ÜST TAKOZU 4 ADET
var bu yukseklige cikarmak icin extra birsey yapmak gerekiyormu. land cruiser pradonun gozunu seveyim eski aracimdi on amortisore 3cm parca kaynaklattim arkayada koruk iptali yerine yay koydum 33 lastikler cuk diye oluyordu 2.7 wj aldim 2 inc yukseltmeyle bile 30 lastik anca oluyor.
Hocam yukarida yazmistim bu arac ta 2 inc get 2 inc kit var 4 inc yuksek yani 10 cm civari ayrica 4 inc de direksiyon amortisoru degismeli siz 2 inc mi yukselttiniz?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Hocam yukarida yazmistim bu arac ta 2 inc get 2 inc kit var 4 inc yuksek yani 10 cm civari ayrica 4 inc de direksiyon amortisoru degismeli siz 2 inc mi yukselttiniz?

Ben yeni 2003 2.7 aldim henuz yukseltme yapmadim aslinda 33 lastik takmak istiyorum ama 2.7 lerde cok yukseltmek sorun yaratiyor diye okudum sanzumani 4.7 ye gore farkliymis o yuzden 2inc yukseltip 30 yada 31 lastik takip devam etmeye karar verdim gibi daha once japona bindim amerikan a ilk binisim cok sorun cikartip aractanda sogumak istemiyorum

Ben yeni 2003 2.7 aldim henuz yukseltme yapmadim aslinda 33 lastik takmak istiyorum ama 2.7 lerde cok yukseltmek sorun yaratiyor diye okudum sanzumani 4.7 ye gore farkliymis o yuzden 2inc yukseltip 30 yada 31 lastik takip devam etmeye karar verdim gibi daha once japona bindim amerikan a ilk binisim cok sorun cikartip aractanda sogumak istemiyorum
Valla benim de oyle hayallerim var di hep suya dustu 2.7 ye 265.65.17 bf at lastik koydum sehirler arasi 51 krs yaktim yukseltmeye gelince kimse tavsiye etmiyor beni de vazgecirdiler 2 inc get ile yukseltip yoluma boyle devam edicem simdilik

Çok teşekkür ederim abi capi hic hesaba katmamistim cok mantikli ben bu araca 31 veya 33 lastik dusunuyordum o zaman isler daha cok karisir yukseltme isine gelince kit cok salliyor diyorlar abi offroad donanimli bir kac abimle gorustum kit i sokup takoz yaya gecmistir ben bu araci 4 inc takoz ve yayla saglikli iyi bir usta da yukseltsem verim alamazmiyim abi

Kit her zaman daha güvenlidir. Arabanın standart yaylarının altına get (takoz) koymak veya standart amortisörleri bir şekilde uzatmak doğru değildir. Kit ile yükselttiğiniz arabanın yol tutuşu get ile yükseltilenden daha iyi olur. Kitin amortisörleri ve yayları daha serttir. Bütçeniz uygunsa kit kullanın bence...

Kit her zaman daha güvenlidir. Arabanın standart yaylarının altına get (takoz) koymak veya standart amortisörleri bir şekilde uzatmak doğru değildir. Kit ile yükselttiğiniz arabanın yol tutuşu get ile yükseltilenden daha iyi olur. Kitin amortisörleri ve yayları daha serttir. Bütçeniz uygunsa kit kullanın bence...
Teşekkür ederim

Hocam simdi satilan kitler de yaylar yok 2 inc kit aldigimiz da yayla da almalimiyim bazi konular da wj 2 inc geti yutar telafi eder diyorlar

Hocam simdi satilan kitler de yaylar yok 2 inc kit aldigimiz da yayla da almalimiyim bazi konular da wj 2 inc geti yutar telafi eder diyorlar

Benim arabadaki kit oldmanemu nun 4 yay ve 4 amortisörden ibaret.... yaylar arabanın standart yayına yakın yükseklikte olmasına rağmen esnekliği aynı değil aldatmasın. Sonuç olarak 1,5 inç yükselttiği doğru. "wj 2 inc geti yutar telafi eder diyorlar" demişsin anlayamadım. Benim arabanın resmini yükleyeyim. Nasıl durduğuna bak....Selamlar..

Benim arabadaki kit oldmanemu nun 4 yay ve 4 amortisörden ibaret.... yaylar arabanın standart yayına yakın yükseklikte olmasına rağmen esnekliği aynı değil aldatmasın. Sonuç olarak 1,5 inç yükselttiği doğru. "wj 2 inc geti yutar telafi eder diyorlar" demişsin anlayamadım. Benim arabanın resmini yükleyeyim. Nasıl durduğuna bak....Selamlar..
Fotolari gorsem cok iyi olur abi sana zahmet yutartaki kasit aracin acilari vs onu kastediyorlar

SAM 0364

Tabi 1,5 " kitten çok şey beklememek gerek. Sonuçta 3,81 cm yayıyor. Birazda lastik çapından kaynaklanan yükselme olur. Oda 1,5 imç olsa toplam yapar 7,62 cm. hepsi bu....

Benim lastiklerim (resimde görünen) 245/70/17 30,5 inç yapıyor. Yani aracım standarttan 1,5 " kitten + 0,735 " lastikten yani yaklaşık 5,7 cm yüksek....

sorun yasarsin diyen arkadaslar acaba ne gibi sorunlar yasariz bu konuda daha aydinlatici olabilirmisiniz. 4 inclik bir yukseltmede aracin sanzumani mi zorlaniyor sorun yaratiyor yada ne bilim performansi mi yeterli gelmiyor. sansuzmandaki sensorlerin arac yukselince ne gibi sorunlar yaratacak wj genel olarak sorunlu bir arac ama 4.7 lere gore 2.7 dizelin motor ve sansumani farkli dogru ama sonucta 3.1 gibi de sorun yaratan bir motor degil mercedes sanzumani ve motoru var okadar da kotu olacagini dsunmuyorum. 4 inclik yukseltme yaptigimizda 4.7 den farkli olarak gelecek sorunlar nelerdir acaba tesekkurler.

sorun yasarsin diyen arkadaslar acaba ne gibi sorunlar yasariz bu konuda daha aydinlatici olabilirmisiniz. 4 inclik bir yukseltmede aracin sanzumani mi zorlaniyor sorun yaratiyor yada ne bilim performansi mi yeterli gelmiyor. sansuzmandaki sensorlerin arac yukselince ne gibi sorunlar yaratacak wj genel olarak sorunlu bir arac ama 4.7 lere gore 2.7 dizelin motor ve sansumani farkli dogru ama sonucta 3.1 gibi de sorun yaratan bir motor degil mercedes sanzumani ve motoru var okadar da kotu olacagini dsunmuyorum. 4 inclik yukseltme yaptigimizda 4.7 den farkli olarak gelecek sorunlar nelerdir acaba tesekkurler.

Bence yükseltme usülüne uygun yapılırsa sorun yaşanmaz. Bunlar şaft açısını ayarlamak (ilave parça),
Fren hortumlarını uzatmak, difransiyel havalandırma hortumlarını varsa serbest bırakmak veya uygun hale getirmek, ön takım açılarına uygun parçalar kullanarak fabrika ayarlarını korumak (kol vb.) aklıma şimdilik gelenler bunlar....

Ben herşeye rağmen aracı teslim ettim 4 inc yay ve amatisörle yükseltecek hafta sonu teslim alacagım fotoları paylaşırım arac 2.7

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben herşeye rağmen aracı teslim ettim 4 inc yay ve amatisörle yükseltecek hafta sonu teslim alacagım fotoları paylaşırım arac 2.7

Yükseltme yapılırken trackbar vidalarını vinçte sıkmamalarını temenni et hocam tecrübeli ustalar değillerse. Allah korusun death woble yaşama sonra. En yakın sürede fotografları ve tecrübelerini paylaşırsan inanılmaz bilgilendirmiş olursun.

Yükseltme yapılırken trackbar vidalarını vinçte sıkmamalarını temenni et hocam tecrübeli ustalar değillerse. Allah korusun death woble yaşama sonra. En yakın sürede fotografları ve tecrübelerini paylaşırsan inanılmaz bilgilendirmiş olursun.

Hocam ustam çok sağlamdır sormaya dahi çekinirim olursa öyle bir olay anca araç bugün çıkacak lastikciye gidecek görsel fotoları paylaşırım lakin sürüş deneyimini biraz beklemeniz lazım askeri personelim memlekete gidince artık

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR