2013 Defender Askeri Versiyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutkaptan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,735

umutkaptan

Dönen tekerler zaferi müjdeler.
Yer
Kocaeli
Web
www.gonulluitfaiyeci.org
Telsiz Çağrı Kodu
TA2AUP
Arkadaşlar merhaba;

de fuarın da çektiğim defender fotolaranı paylaşıyorum.

MG 3994

Etiketler

Ynt: 2013 Defender Askeri Versiyon

selamlar,
hocam sene 2013 ama bu defenderlar hala çok emniyetsiz.
askeri amaçla kullanılıyor, hız yapmıyor diye önem verilmiyor ama bi kaza anında içindekiler çok ağır hasar alabiliyor.

rol bar yok bu araçta, askeriyede kullanılan hiç bir araçta da yok ne 11 kişilik def. nede mog larda içiresindeki boru komuta yada askeri haberleşme cihazlarının monte edildiği yer olması lazım.

umut bey fuarda yakınen görmüş aracı.semac cihazı tablasıyla rollbarı ayırt edecek kadar anlar bu işlerden.bence var diyosa vardır

ben baktığım gördüğüm fotoğraflara yorum yapıyorum..
üstden 3 fotoğrafta ota direkte tavanda görünüyor
hepsi aynı aracın fotoğrafı mı bilmiyorum ama diyer fotolarda üsten öne doğru bir roll bar görünmüyor.
Umut beyi tanıyorum ama saygım var doğrudur yapılmış olabilir vardır.
benim yaşımdan fazla çıktığım intikallerdeki kullanılan bindiğim, bildiğim, gördüğüm, araçların hiçbirisinde yoktu.

ben kıbrısta toros tatbikatında birkaç kez tuzla poyraza bolbol m38 67 68 model unimoga bindim.land görmedim.ama içine girip resimleyen biri ki offroad işini iyi bilenlerden.ben sadece takipçiyim.başka footolarda çekmiş.yeni askeri unimoglar g klass vs.on line olunca sorarız.
otokar land pick upların nöbet değişimi kazalarında aldığı canlardan haberdarım.askeriye için yapılmış kuş serileri.belki otokara dank etmiştir

Özhan bey doğru görmüşsünüz 3.ncü fotoda biraz gözüküyor.Roll bar.Kabinin bütün içini kaplıyan roll gace.

2013 de bunu yapan otokar 2023 ona geçebilir :smiley:

tyt.fan' Alıntı:
ben kıbrısta toros tatbikatında birkaç kez tuzla poyraza bolbol m38 67 68 model unimoga bindim.land görmedim.ama içine girip resimleyen biri ki offroad işini iyi bilenlerden.ben sadece takipçiyim.başka footolarda çekmiş.yeni askeri unimoglar g klass vs.on line olunca sorarız.
otokar land pick upların nöbet değişimi kazalarında aldığı canlardan haberdarım.askeriye için yapılmış kuş serileri.belki otokara dank etmiştir

Murat bey otokarın eksikleri için bölüm açsak sayfalar dolar :smiley:

TSK istedikten sonra fabrikada üzerine herşeyi ilave etmek mümkün

personel güvenliği önemli bir konu değildir bizde bilirsiniz.
bir kaza olur kaza sonrasında ölenler şehit bile sayılmaz, neden öldüğü araçların çok güvensiz olduğu zaten sorgulanamaz.
mutlaka bir suçlu vardır :D

umutkaptan' Alıntı:
Özhan bey doğru görmüşsünüz 3.ncü fotoda biraz gözüküyor.Roll bar.Kabinin bütün içini kaplıyan roll gace.

2013 de bunu yapan otokar 2023 ona geçebilir :smiley:

inşallah daha önce yapılır.
askeriyedeki kazalar hız ve insan faktöründen kaynaklanmakta benim görüşüm; ama araçların bulunduğu ortamlardan kaynaklanan kayıplar daha fazla. Fuarlara kazalı, mayına çarpmış araçlarıda çıkarmak lazım kesinlikle zpt tarzında olmalı personel sevk güvenliği alınmalı.

Eline sağlık umut abi. Ayna sistemini yeni yaptığım 130'a uygulayacağım. Teşekkürler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR