5.9 G.c Limited Lx

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,904
Bu arada araç hala sanayide , bakimlar bugün başladı , tüm sıvılar filtreler değişecek , tüm kontroller ve testler yapilacak , bir hafta sonra anca alırım sanırım.Teslim aldıktan sonra tüm gozlemlerimi burada paylasirim , yorumlar ve öneriler için tskler , paylaşımlarınızı bekliyorum , yol gösterici olacak , selamlar saygilar

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Offroad aracim var , benimde ama offroad ortamında ne olur ne olmaz onu ongoremiyorum grubumuzda 3.şık 5.9 lar var , inşallah gaza getirmezler bizi

Sakın gaza gelmeyin sonradan çok pişman olursunuz, benimki de sizinkine yakın orijinal, evvelki sahibinin taktığı flanşları ve yükseltme kitini bile söktüm. Off road için alın bir defender oyuncak gibi oynayın derim :smiley: Ha ayrıca 5.9 orijinal haliyle bile off roadda benim diyenlere ot yoldurur ama ben ona pek kıyamıyorum :smiley:

Selam arladaslar , yaklaşık uç hafta aracın sorunlarını gidermekle geçti 548f129e7bee877fbe80d0eaa0fa3cdc 5d7e69f5b1c6a1ba5d0c866887acc4f6 Daded28cb33ce15c1b57042ac5cf7c03

Yaklaşık on yildir aracın sürücü yağ değişimi yapmamış :smiley: eksildikce ilave etmiş , ilk is yağ değiştirip deneme yapıldı , araç yatak vuruyordu , motor alttan sokuldu krank iyi durumda fakat yatakların değişmesi gerekiyordu, istanbuldan orijinal yataklar geldi ve motor toplandi 2591a6f8a900b1fda913367ce1ebf26a 97d7daf854a899f7d61127297acdf7c8 Ff261b13f3c2b5ceaa75e1c31b6cfcac F5d7d3b3f73f3176a53c66b28b67332f

Motor yerine takıldı mars basıldı araç çalıştı , buraya kadar herşey iyiken kesilen egsozun takilmasi icin egsozcuya girdigimizde araç çalışmadı teklemeye başladı , bizde moraller sıfır oldu 33f0bfe417286585f1b2c6dc8380edd0 B6ddf5e30f3d049a8ce0c8270ef11d01 74ee8978243688112eb052628e0a1e9e B2c194bf04cafa1d27a52450f7c680e5

Krank pozisyon sensoru , bujiler , distribütör kapağı değişti araç çalıştı , şükür dedik testlerimizi yaptık eve gittik , ertesi sabah biraz yol yapayım dedim , 40/50 km yürüdükten sonra drive modunda araç gitmemeye başladı , geri viteste yürürken d,1,2 viteslerde yürümüyor biraz bekledikten sonra toparlaniyor sonra tekrar ayni numarayı yapıyordu , aracı çekici ile sanayiye geri goturduk , şanzıman yagi filtre değişti , deneme yapıldı sonuç ayni :( şanzıman sokulup sanzimanciya gitti balatalar aşınmış balatalar degisti , şanzıman geldi araca taktik , herşey iyi güzel teste çıktık , bi sure sonra şanzıman yagi boşalttı , alttan bakıldığında yağ hortumu patlamış , daha önce orijinali bakir olan yağ hortumu kırılmış yerine kelepçe ile , basınca dayanıklı hortum takılmış , buda bi sebepten patlıyor iki sefer denedik yine patladı , en son dükkâna çekip bakir hortumu çıkarıp iki uca rekor yaptırıp basınca dayanıklı daha kalın bi hortum taktik ve nihayet mutlu sona ulastik

işte emek aracı.
hayırlı olsun, umarım evladiyelik bir araç olur. çok emek vermişsiniz.
kişisel önerim -> borla egzoz ve at lastik taktırın. ardından işi bilen birisine güzel bi pasta cila yaptırın.
aracın son durumu nedir, fotoğraf gönderebilirseniz daha çok öneride bulunabiliriz.
tekrardan hayırlı olsun.

işte emek aracı.
hayırlı olsun, umarım evladiyelik bir araç olur. çok emek vermişsiniz.
kişisel önerim -> borla egzoz ve at lastik taktırın. ardından işi bilen birisine güzel bi pasta cila yaptırın.
aracın son durumu nedir, fotoğraf gönderebilirseniz daha çok öneride bulunabiliriz.
tekrardan hayırlı olsun.
Çok tskler diğer arazi aracim in şanzımanı dağıldığı için su an sıra onda , su an bu hali ile kullanmayi düşünüyorum , diğerini cikarayim ondan sonra dediginz gibi at lastik vs vs yaparız inş , foto yarin paylasirim , selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULAR

Geri