93 model grand choreke zj bu aracı tavsiye edermisiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menecer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,479

menecer

Kamp II
Yer
İSTANBUL
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-93-model-temiz-grand-choreke-52772244/detay/

Linkini verdiğim aracı tavsiye edermisiniz?
Araçta yapmak isteyeceğim şeyler çamurluk dodikleri eklemek , zor olmuyacaksa ilerleyen dönemlerde yükseltmek ve lastik buyutmek olur.
Ağırlıklı olarak şehir içi kullanılcak ve bağaj ihtiyacından dolayı lpg li araçlara sıcak bakamıyorum.
Tavsiyerinizi bekliyorum.
Belki aracı tanıyan inceleyen vardır .
Arazi araçlarında deneyimim yok.
Teşekkürler RIZA

Etiketler
Ynt: 93 model grand choreke zj bu aracı tavsiye edermisiniz?

Araç 2.7 dizel ve düz vites ZJ de böyle bir seçenek olmadığını biliyorsunuz.Bu motor ve şanzıman sonradan takılma acaba ruhsata işlenmiş mi? Aracın dört çeker sistemi çalışıyor mu?Şanzıman değişmiş defransiyel oranları acaba aynı duruyor mu? Bunları öğrenirseniz iyi olur. Düz vites ve dizel motorla ZJ nin tadı çıkmaz, çok keyifli olacağını sanmıyorum.

Henüz cevap alamadım sahibinden.
bi nevi kangoya alternatif olacağı için arazide kullanmak çok önemli olmaz.
neticede flaş ve zafirayla arazi hevesimi aldım sayılır :smiley:
Sanırım hiç bir aracı asıl amacıyla kullanamıyorum.

2,5 dizeldir yanlış biliyodur sahibi muhtemelen...
öyle değilse ve sonradan uydurma 2,7 ise de değişen bişey yok....
dizelleri almıyoruz...
nedenleri sitede var...
biraz da siz emek harcayın...

ihtiyaçlarınızı tekrar gözden geçirin...dodik---asfaltta kullanmak gibi tezatlarınız var...

ihtıyacım olmadıgı halde uzerıme yuklenen bır mısyon var. bende bunu en ekonomık yoldan cozup gorselı elalemı, kullanımı benı tatmın edıcek bır araca ıhtıyacım var sadece.
bildiğiniz önereceğiniz bir araç varsa tavsıyelerınızi incelemek isterim.
yalnız aynı fıyata bir üst versiyonu alınabılcekken sırf temız dıye eski modelı yenı fıyatına almak ıstemem.
Gordugum kadarıyla wj ler benzınlılerı 20 kusurlere kadar gelmiş ama bı taraftan zj hatta xj yede 25 ısteyenler var sadece temız dıye.(özel baştan tasarlanmış araçları kastetmıyorum)

997799' Alıntı:
dizelleri almıyoruz...
nedenleri sitede var...
biraz da siz emek harcayın...

Hazıra konmak ıstedıgımden değil sayfalarca onlarca başlığı inceledim yüzlerce aracı taradım ama artık bı noktadan sonra beyın sulanıyor ondan yardım talep edıyorum.

menecer' Alıntı:
Hazıra konmak ıstedıgımden değil sayfalarca onlarca başlığı inceledim yüzlerce aracı taradım ama artık bı noktadan sonra beyın sulanıyor ondan yardım talep edıyorum.

neyse...
o zaman kısaca alayımmı diye soruyosanız...almayın...başınızı belaya sokarsınız...
bütçe 15-20 arası bişey se o kasanın yani zj kasanın 5,2 sinden vergi muhabbetlerinden dolayı da 96-97 sine bakın... servise göstermeden de almayın...

bir zj sahibi olarak "sırf temiz diye" tabirini pek doğru bulmuyorum.
temiz diye bir araca 27.000 verirsiniz , temiz olmayanı 22.000 ye alırsınız , bir yıl boyunca size 8.000 masraf ve sanayide geçen günler , yolda kalmalar , çekici çağırmalar olarak geri dönüşü olursa dersiniz o zaman "sırf temiz diye". :smiley:

kyenipazar' Alıntı:
bir zj sahibi olarak "sırf temiz diye" tabirini pek doğru bulmuyorum.
temiz diye bir araca 27.000 verirsiniz , temiz olmayanı 22.000 ye alırsınız , bir yıl boyunca size 8.000 masraf ve sanayide geçen günler , yolda kalmalar , çekici çağırmalar olarak geri dönüşü olursa dersiniz o zaman "sırf temiz diye". :smiley:

Benim kastettiğim misal 93 zj lere 25bin tl isteyenler var. evet emsallerine göre temizler.Standart özellikte olanlar için konuşuyorum.
diğer yandada 23bine wj kasalar var evet emsallerınden yorgunlar ama yinede 93 modelden diriler ve sonuçta kasa farkı var.
Mantıklı olan hangisini seçmek olur ikiside standart özelliklerde olsa yani arazi için vs ekstra donanıma sahip değillerse?
Bu arada araçta nissan terrano motor ve şanzuman varmış.
ne derece uyum sağlamıştır teknik bilgisi tecrübesi olan varmı?

"boya solmasından tavan hariç boyalı" demiş arkadaş, acaba tavan solmadımı(!)???

maresal' Alıntı:
"boya solmasından tavan hariç boyalı" demiş arkadaş, acaba tavan solmadımı(!)???

evet yerınde bır soru.
94 4,0 var bırde
5,2 den daha fazla yaktıgından bahsedılıyordu bırde.
yanlışmı anladım fazlamı yakıyor acaba?
surklı 4 ceker olanlardan sanırım. yada satıcı farkında degıl

Bende tavsiye etmem . Araç komple boyalı , şanzıman motor komple değişmiş hemde başka bir araçla ...

Çok temiz bir ZJ teiz bir WJ den daha çok cezbeder beni açıkcası .

4.0 Daha az yakar . Parçası birazdaha ucuzdur . XJ ile aynı motoru kullanır . Bazılarında 4x2 seçenekli command trak yada selectrak arazi şanzımanı vardır . 5.2 gerçekten keyifli bir makinadır . Parça vs sıkıntısı zaten yoktur . Basarsanız ikisi de güzel yakar ...

siz yine de "kasa farkı var sonuçta" diyerek yorgun olan bir araç almayın...
ayrıca size mantıklı geliyor mu şu an düşündüğünüz araç , motor başka , şanzıman başka , kasa başka ...
yani evimin altında dükkan vardı canım sıkıldıkça oradan buradan söktüm bi araç yaptım gibi birşey , orijinal orijinaldir ben bilmem.

haklısınız,kendim yapsam bu değişikliği neresının nasıl olduğunu bılır artısını eksısını bılerek kullanırdım ama kım nasıl yaptı bılmeyınce guvenlı gelmedı.
pertten çıkma olmuyan 5,2 yada 4,0 bakıyorum şuan.
Bakıyorum derken bakacak bırını arıyorum.
yanı aracı gösterebilceğim kritik noktalarını kontrol edebılcek bırı lazım.
kaportaya döşemeye kendımde bakarım ama asıl iş yürüyen aksam ve motorda olacak sanırım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri