Aracımı yükseltmek istiyorum !!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdulkadircal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,449
Ynt: Aracımı yükseltmek istiyorum !!

Yükseltme işinin doğrusu hazır kitlerdir,makasa kavis zamanla bozulur,takozlarla yükseltme sağlıklı değil ve aracın bağırsakları gözükür,soa da ise aracı zaptetmek zordur,maddi imkanın el verdiğinde 2.5 inç yükseltme kiti ve max 32-33 inç lastik bu işin en idealidir bence...

Etiketler

jeep28' Alıntı:
Yükseltme işinin doğrusu hazır kitlerdir,makasa kavis zamanla bozulur,takozlarla yükseltme sağlıklı değil ve aracın bağırsakları gözükür,soa da ise aracı zaptetmek zordur,maddi imkanın el verdiğinde 2.5 inç yükseltme kiti ve max 32-33 inç lastik bu işin en idealidir bence...

Yardiminiz icin tesekkurler ama araba da yukseltme daha once yapilmis 6 cm. Ve arabaya 35 inc lastik cok rahat oluyormus, daga onceki lastikler 35 inc mis

Bunlar tercih ve bütçe ayırma meselesi,ben şahsen takozla olan yükseltilmiş 35 inç lastikli aracımda takozları iptal edip 4 inç yükseltme kiti kullandım,bu günkü aklım olsaydı yükseltme kitini 2.5 inç kullanıp lastik ölçüsünü 33 üzerine çıkmazdım ...

jeep28' Alıntı:
Bunlar tercih ve bütçe ayırma meselesi,ben şahsen takozla olan yükseltilmiş 35 inç lastikli aracımda takozları iptal edip 4 inç yükseltme kiti kullandım,bu günkü aklım olsaydı yükseltme kitini 2.5 inç kullanıp lastik ölçüsünü 33 üzerine çıkmazdım ...

35 lastiğin ne gıbı dezavantajları vardır ??

35 Lastikte görseli güzel,sugeçişleri kaya geçişleri başarılı ancak yakıtı fazla,araç yükseldikçe direksiyon hakimiyeti belli bir hızdan sonra riskli,motor ömrü için lastik büyüdükçe kısalıyor,yarışlara ve offroada giriyorsanız,ilk kalkışlarda küçük lastikler daha avantajlı vs uzar gider bunlar benim gözlemlerim,konuya hakim başka arkadaşlrın görüşlerinide alırsan daha sağlıklı olur...

peki yükseltmede 2,5 inç ile 4 inç arasında tam olarak ne farklar vardır acaba? birbirine kıyasla avantajları ve dejavantajları neler olabilir?

2.5 inçe 30-31-32 lastik takılabilir belki 33 de olabilir,4 inçte 35 dolduruyor diğerleri görsel olarak ufak kalıyor,aradaki fark derseniz yükseklik olarak bilmiyorum,araştırdığım kadarıyla durum bu... fark olarak yüksekliktan başka farkı yok buda amortisör boylarını ve makas kalınlıklarını ve makas kat sayısını farklı kılıyor,aracınıza kaç lastik takacaksanız ona göre yükseltme kiti alamak doğrudur,4 inç yükseltme kiti alıp altına 30 inç lastik koyarsanız alakasız olur...

selamlar jeep28. takip ettiğim kadarıyla aracınızdaki yükseltme kitini ve lastikleri satışa çıkarmıştınız. Şimdiki kurmayı planladığınız düzen hakkında bizi bildilendirebilir misiniz? teşekkürler :smiley:

Düşüncem 2.5 yükseltme kiti ve 33-12.5-15 lastiktir,denemek istiyorum ama illaki doğrusu budur demek yanlış olur,benim şahsi fikrim böyle...

bencede cj de 33 inc lastik tam kıvamında bir oran..Tabiki beklentiler bu verileri değiştiriyor.

yükseltme için özel kupa takozlarını ulus otomotiv taksim ve maslak mağazalarında bulabilirsiniz.

taksim tel. 0212 238 03 50

0555 533 58 02

öncelikle şunu belirtmek isterim nedense herkesde bir yükseltme 35 inç lastik takayım fikri var ...ama 35 inç gibi bir lastik takınca bircok konu atlanıyor takılmaya herşey takılır birde gercekler var ama mesela en başta lastik jant takıldı peki bu akslar gidecekmi yolda ? aracın yakıtı ne kadar yükselecek şanzıman kaldıracakmı bu ağırlığı kaster kamber acıları ne olacak hadi bunlarıda geçtik fren sistemi ne olacak ? sonra kas kesecek vat efendim cj ikide bir aks kesiyo arac durmayacak var fren zayıf :smiley: diye bircok konu gidecek mesela sadece büyük lastik takmak ise herşey takılır ama araziye cıkılacaksa bircok şey düşünülmeli yani ben taktim oldu değil mevzu 35 inç gibi lastik takılacaksa bircokşey düşünülmeli tabi bu benim nacizane görüşüm eminim bircok arkadaş benden daha iyi bilip yaşamışdır onlarında fikirlerini almakda fayda var

abdulkadircal' Alıntı:
Abi bu aracı cok buyuk hevesle aldım 1 senedir biriktirdiğm parayla Irfan abıden aldım ama hersey dısardan gorundugu gıbı olmuyor cok sukur arabanın herhangı bır sıkıntısı yok ama benım butcem bu arabayı kaldırmaz bana agır geliyor yasımda genc yutdısına gıdecegım para bırıktırmem lazım,bu araba bende ıken biraz zor ama her gordugumde isterse hurdalıkda olsun içim akıp gidiyor :smiley:) Zannetmıyorum 24 yasında olupda benım gıbı bu arabanın veremine kapılan :D
ben 23 yasındayım suan 15 yaşında bulaştı bu hatalık ve bpra birktirerek 1953 model bi jepi aldım 20 yaşımda ve kendi imkanlarımla toplamaya başladım ve 3 ay önce sattım jeepe mi.şimdi temiz bi cj5 bakınıyorum dizel olmak şartıyla:smiley: :D :Daldığım ilk hali ve son hali

26371 1276410316925 1429993495 30747333 5645175 n   Kopya

bafralı55_jc5' Alıntı:
ben 23 yasındayım suan 15 yaşında bulaştı bu hatalık ve bpra birktirerek 1953 model bi jepi aldım 20 yaşımda ve kendi imkanlarımla toplamaya başladım ve 3 ay önce sattım jeepe mi.şimdi temiz bi cj5 bakınıyorum dizel olmak şartıyla:smiley: :D :Daldığım ilk hali ve son hali
son haliii

106 1174

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR