Benim karavanım. Peugeot J5 Rapido (Özgür)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zentoz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 184
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,572

Etiketler

Ynt: Benim karavanım. Peugeot J5 Rapido (Özgür)

Linkini verdiğim su pompası/hidrafor için ne düşündüğünüzü merak ediyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-karavan-sunflo-hidrafor-12v-11-lt-dk-62028379/detay/

Özgür benim bildiğim hidrofor konusunda memleketimizde en yaygın ve tavsiye edilen SHURFLO ve JABSCO bnimde kullandığım ve memnun kaldığım bir ürün ama bu üründe isim farklı SUNFLO daha önce hiç duymadım.

Kışın gelmesi ile karavanın içinde daha fazla vakit geçirmeye başlarken yaktığımız ışığın hızlı bir şekilde akülerimi bitirdiğini gördüm. Tavanda bulunan holojenleri yakmak ise sadece bir hayal... Bir türlü vakit bulamamaktan yazın Türkiye'den aldığım şerit ledlerin montaj zamanı gelmişti. Şunu çok rahatlıla söyleyebilirim ki haftasonu Annecy'e yaptığımız seyahatte gece geç saatlere kadar otumamız ve kitap okumamıza rağmen 12.6 olan akülerde herhangi bir değişiklik olmamıştı. BU gerçekten beni şok etti. Şimdi içim daha rahat.

Ledleri bağlamak için Eminönü'nden alrığım marin tipi kontol panosunu kullandım. İki tuşta boşta kaldı bunlara ilerde ihtiyaç oldukça birşeyler bağlayabilirim.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

Ve sonuç ...

[attachment=4][attachment=5]

Fotoraf

Fotoraf2

Fotoraf3

K

K2

[attachment=1]

Bu arada ilk defa kullandığım Truma ısıtmanın performansı ise çok iyiydi. Özellikle son seyahatte resmen gece uyanıp kapatmak zorunda kaldım. Çalışırken de konforlu bir ortam sundu.

[attachment=2]

Ledleri taktıktan sonra uzun süredir ses yapan ve performansı yerlerde sürünen hidrofora bakayım dedim. Bulunduğu yere ulaşmak biraz zor olsada bunuda hallettim. İçini açtım bir güzel diş fırçası ile temizledim. Sesizn ise hidroforun bir yere temaz etmesinden olduğunu anladım. Şimdi Performans yükseldi ve ses gitti. Fkat yinede daha güçlü bir pompa alacağım. 6 lt/dk özellikle duşta etkisiz kalıyor.

[attachment=3]

K3

Kal

Supompas

Supompas2

bu karavancılık böyle bir şey işte...... adamı usta yapıyor :D
kolay gelsin :smiley:

Kolay gelsin sonu yok diyorum ben bu karavan hastalığının her zaman içeride yapılacak mutlaka bir şey bulunuyor.En güzel yanıda bu galiba.İmalatını kendiniz yapmasanızda bir süre sonra en küçük vidaya kadar öğreniyorsunuz.

Tanju Bey doğru söylüyorsunuz. Her ne kadar karavanımı kendim yapmasamda eski bri araç olduğu için kendim yapmış kadar oldum :smiley: Ama bu bir hobi. Aracımla uğraşırken bütün dertleri sıkıntıları unutuyorum. Sürekli yapılacak bir iş buluyorum. Araştırırken öğreniyorum. Yani bir şey öğrendiğimde onu karavanıma uygulamaya çalışıyorum. Anlıyacağınız bana terapi gibi geliyor.

zentoz' Alıntı:
Tanju Bey doğru söylüyorsunuz. Her ne kadar karavanımı kendim yapmasamda eski bri araç olduğu için kendim yapmış kadar oldum :smiley: Ama bu bir hobi. Aracımla uğraşırken bütün dertleri sıkıntıları unutuyorum. Sürekli yapılacak bir iş buluyorum. Araştırırken öğreniyorum. Yani bir şey öğrendiğimde onu karavanıma uygulamaya çalışıyorum. Anlıyacağınız bana terapi gibi geliyor.

Çok tanıdık geldi, nedense? ;D

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız bir geziyi paylaşmak istedim sizinle. Haftasonu kaçamağımız da Fransız Alpleri'ne yakın konumda olan Aix-les-Bains'e gittik. Kampingte kalmak istiyorduk ama alan tamaıyla doluydu. Aix les bains'in bulunduğu yerdeki göl Fransa'nın en büyük doğal gölü ve acayip bir turizm var. Bizde ilk gece hemen yanında kaldık. Akşam etler pişirildi salatalar yapıldı. Irmak'a alkolsüz bira bana ise normalinden ve güzel uyku. Sabaha gölün kuzey tarafında bir plaja gidelim dedik iyiki de gitmişiz. Suyun güzelliğinin yanında plajda bulunan işletmenin iyiliği de eklenince mükemmel bir haftasonu geçirdik. Göle girdik dinlendik ve tabikii de Türk usulü mangalımızı yaktık :smiley: İşte bu ufak geziden birkaç fotoğraf....

Aixlesbains

Fotoraf2

Fotoraf3

Fotoraf

Fotoraf1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.