Bir Land Rover (Yeniden) Doğuyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery-V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 706
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 190,799

Etiketler
Ynt: Bir Land Rover (Yeniden) Doğuyor

Abi benim anlamadığım böylesi bir araç dağa taşa sürülemez , satılacak olsa böylesi emeğe değerde biçilemez sanırım bunun adı sevda olsa gerek :smiley:
Ellerinize sağlık...

Yavuz,

Bu 38" lastiklerin diş yapısı Insa ya da Silverstone ile karşılaştırılınca AT'ye daha yakın duruyor. Her ne kadar boyutları nedeniyle düz eğimde çoğu kanallı yolda göbekten oturmadan ilerleyebilecek olsan da, yokuş yukarı çamur tırmanış ve tam tersi güvenli iniş performansları merak uyandırıyor? bu konuda tecrübelerini paylaşır mısın?

Kolay gelsin.

altug onaran' Alıntı:
yavuz abi gerçekten süper olmuş keşke dodikleride daha farklı olsaydı köşeli dolgun olanlarından bu lastiklerle biraz küçük gözüküyor

discovery-V8' Alıntı:
Artık zevkli yerlere geldik Altuğcum, dodikler de çok kararsız kaldık, çamurluklarda kesme gerekecek diye düşünüyorduko yüzden beklemedeydik ama kesmeye gerek kalmayınca şimdilik mevcut olanları kullanmaya karar verdik, ileride değiştirebiliriz.

emrahmarti' Alıntı:
Yavuz abi çok yakışıklı durmuş. İşin en zor ( ve en uzun süreli ) kısmı bitmiş. :smiley: Yeşil sahalara çıkmasına az kalmış.

Altuğ'un dediği gibi dodikler biraz ufak gözüküyor o lastiklere göre ;)

makinacı mehmet' Alıntı:
yavuz usda dodikler ve basamaklar ISHAK 7 deki model daha heybetli duruyor tabi benim ki bir fikir Selam lar

Bende bir süpriz yapayım bari... Şimdi bukadar uğraşmışken içim elvermedi o dodikleri takmaya.

Ve aşağıdaki dodiklerin olmasına karar verdik ve uygun şekilde temin edip aldım. Dodikleri yenileriyle değiştirecez, Ama araç bittikten sonra... ;D ;D ;D

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

Kas02

Kas03

Kas01

yavuz abi, araç muhteşem oluyor, o dodikler daha güzel gözterecek, elinize sağlık

yavuz abi tam 14 gündür yoksun yahu meraktan çatladık (işyerindeki arkadaşlar senin adam kaçdı galiba demeye başladılar ) yokmu yeni resim sus durayım şunları ;)

edaghan' Alıntı:
Yavuz,

Bu 38" lastiklerin diş yapısı Insa ya da Silverstone ile karşılaştırılınca AT'ye daha yakın duruyor. Her ne kadar boyutları nedeniyle düz eğimde çoğu kanallı yolda göbekten oturmadan ilerleyebilecek olsan da, yokuş yukarı çamur tırmanış ve tam tersi güvenli iniş performansları merak uyandırıyor? bu konuda tecrübelerini paylaşır mısın?

Kolay gelsin.

Engincim creepy crawler özellikle kaya için dizayn edilmiş ama çamur tahliyeside müthiş, çok dayanıklı bir lastik, asfalttada AT den daha iyi yol tutuyor diyebilirim , hafif bir yol gürültüsü (mudzillayla , silverstone ile falan kıyaslanamayacak kadar az) ve küçük göbek büyük çap sebebyle oluşan bir balans yapma zorluğu dışında hiçbiryerde silverstonedan geri kalacağını düşünmüyorum. Lastiğin geneli büyük olduğundan dişler çok belli değil ama silverstonedan daha derin yan dişlere sahip, işin güzel yanı asfaltta bu yan dişler yerle çok az temas ettiğinden aşınmıyor ve gürültü yapmıyor.

ortadaki baklava dişler düz yolda çalışıyor, lastik gömülmeye başlayınca yanlardaki asimetrik dişler devreye girip tutunmayı sağlıyor. Özellikle asfalttada performansını çok beğendiğim için tüm araçlara aynı lastikten aldık. ;)

Kocapatiler2

bu 38'lerin taban kesiti kaç cm?

35 BFG veya MTR ile kullanım farklılıklarını karşılaştırabilir misin?

makinacı mehmet' Alıntı:
yavuz abi tam 14 gündür yoksun yahu meraktan çatladık (işyerindeki arkadaşlar senin adam kaçdı galiba demeye başladılar ) yokmu yeni resim sus durayım şunları ;)

Biraz projenin dışına çıktık bazı kararsızlıklarımız vardı onlar netleşti yine bekleme konumuna girdik ama yeni foto ve videoları bu hafta koyarım

En büyük süpriz yakıt sisteminin yeniden değişmesi, aslında bunu 1 yıl kullandıktan sonra planlıyorduk ama yeni bir imkan doğunca uygulamaya karar verdik, 500 cfm 4 bare edelbrock Karbüratör komple kit olarak alındı, gelmesini bekliyoruz, bu bize sakin kullanımda ekonomi, limitleri zorladığımızda ise bu motordan maksimum gücü almamızı sağlayacak, elbette basit ve yalın olarak.

edaghan' Alıntı:
bu 38'lerin taban kesiti kaç cm?

35 BFG veya MTR ile kullanım farklılıklarını karşılaştırabilir misin?

İnanılmaz ama GY MTR den çok daha sessiz ve yumuşak , BGF AT ile yol tutuşu neredeyse aynı ama ondan biraz daha sesli. Kesit genişliğini 13 inch diye biliyorum, yanakların şişmesiyle 15 inch civarıdır.

Birde bu lastiği çok düşük basınçta hava ile kullanabiliyorsun.

nordic1903' Alıntı:
Yavuz Abi ,

Bu Maxxis Creepy Crawler'ları Türkiyeden edinebiliyormuyuz yoksa müracaat yurtdışına mı ?

Cenk

Yok Türkiyede var , Ankara Abdulkadir Özcan Aş., 38 ellerinde kalmadı galiba ama 37 X 15 X 14,50 vardı bolca, Diğer ebatlar siparişe göre sonbaharda gelecekmiş.

Abicim ne yaptın ;D ;D ;D .... 38" benim ne haddime ...Ben Abbas'ım için düşünmüştüm.. Yani 235 / 85 / 16R...Şu an üzerinde Pirelli Scorpion var ama pek içime sindiğini söyleyemeyeceğim..

Saygılarımla

Cenk

discovery-V8' Alıntı:
İnanılmaz ama GY MTR den çok daha sessiz ve yumuşak , BGF AT ile yol tutuşu neredeyse aynı ama ondan biraz daha sesli. Kesit genişliğini 13 inch diye biliyorum, yanakların şişmesiyle 15 inch civarıdır.

Birde bu lastiği çok düşük basınçta hava ile kullanabiliyorsun.

bilgi için teşekkür ederim, sağol... bu arada çift kırmalı ön şaftım bugün takılıyor... ufaktan da olsa bişiler yapıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR