Bununla Başa Çikabilir Miyim Sizce?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yorgunhunter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,016
Merhabalar. bende yaklaşık 2 yıldır defender kullanıcısıyım. 2. araç olarak kullanıyorum. kesinlikle yarı yolda bırakmıyor. 110 luk kasa : Av, Kamp ve safari için mükemmel. artık off roada atılmak istiyorum. Düz dizel yetersiz geliyor. aracımı satacağım ama kesinlikle tekrar defender alacağım. Anlayacağınız bu araç bağımlılık yapıyor:smiley:

Offroad için düz dizel neden yetmiyor ki takviye kullanırken turboya ihtiyaç yok bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler

Merhaba bende defender cok dusunmustum. Defender modeline temizligine donanimina gore degisken bir fiyat araliginda satiliyor. 2. Araba olarak 4runner tercih ettim sebebi icinin daha derli topu olmasi klima 5 cam elektrikli hid. Direksiyon vs. Birde sehir icinde daha konforlu olmasi tabiki. Herseye ragmen bu keyif isidir araci gordugunuzde bile size mutluluk vermesi onemli olan. Tabi birde madolyonun obur yuzu var eski araba yolda kalirmiyim korkusu, isin ehli ve durust bir ustaniz illaki olmali yoksa caninizdan bezersiniz. Birde sigorta muayene vergi filan derken ne alirsaniz alin yillik 1.200tl yi gozden cikaricaksibniz yakiti saymiyorum tabi. Tavsiyem hosunuza giden temiz bir araci uygun fiyata almak ve beklentilerinizi karsilayip karsilamadigini bizzat gormeniz. Eger umdugunuzu bulamazsaniz aldiginiz fiyata satabilirseniz ne ala. Yoksa zaten 2-3 bin icerdesiniz demektir. Unutmadan ogretmenlikten baska gelir yoksa sakin bu offf road denilen seyi denemeye kalkmayin uzulursunuz benden uyarmasi. Sakin sakin doga gezilerikamp filan ideali Bol sans...

Lada Nivayı da düşünün bence, çok güzel geliyo bana o araçların görünümü, fiyat performans olarak gayet iyi araçlar

Merhaba bende defender cok dusunmustum. Defender modeline temizligine donanimina gore degisken bir fiyat araliginda satiliyor. 2. Araba olarak 4runner tercih ettim sebebi icinin daha derli topu olmasi klima 5 cam elektrikli hid. Direksiyon vs. Birde sehir icinde daha konforlu olmasi tabiki. Herseye ragmen bu keyif isidir araci gordugunuzde bile size mutluluk vermesi onemli olan. Tabi birde madolyonun obur yuzu var eski araba yolda kalirmiyim korkusu, isin ehli ve durust bir ustaniz illaki olmali yoksa caninizdan bezersiniz. Birde sigorta muayene vergi filan derken ne alirsaniz alin yillik 1.200tl yi gozden cikaricaksibniz yakiti saymiyorum tabi. Tavsiyem hosunuza giden temiz bir araci uygun fiyata almak ve beklentilerinizi karsilayip karsilamadigini bizzat gormeniz. Eger umdugunuzu bulamazsaniz aldiginiz fiyata satabilirseniz ne ala. Yoksa zaten 2-3 bin icerdesiniz demektir. Unutmadan ogretmenlikten baska gelir yoksa sakin bu offf road denilen seyi denemeye kalkmayin uzulursunuz benden uyarmasi. Sakin sakin doga gezilerikamp filan ideali Bol sans...
Off road düşünmedim hiç. Zaten beceremem de. Araç kullanmayı da sevmem. Gönüllü şoför buldum mu hemen atlarım sağ tarafa. Ben kamp, özellikle balık için, gezi ve av için düşünüyorum. Bi ara cherokee de dşündüm. Piyasadakilerin çoğu off road da üzülmüş. onlarda masraflı. Özellikle de römork takıldığında otomatik vites sorun çıkarıyormuş diye yorumlar okudum. Römork benim için şart. Grande cherokeler makul fiyatta ama sürekli 4 çeker. Kare kasaların da temizleri çok uçuk fiyatta. Adam 1999 model araca 90 000 çekmiş. En mantıklısı Defender geldi.

sayın VipLife; rumuzum çok eskilere okul yıllarına dayanır. Tabi o zaman sadece yorgun du. Japon deyince 3 tane Nissan kullandım. 2001, 2004, 2011 hepsi de 4*2 . Maalesef şu anda 4*4 bir japon pikap çok para. Vergisi de çok. 94 hız limiti. Üstelik gezi amaçlı düşündüğünüzde içi dar. Malum biz öğretmenler teferruatı severiz. :tongueclosed: Defendere yüklediğiniz eşyayı pikapla taşıyamazsınız. Güçlü olmaya güçlüdür ancak dardır.

Merhabalar. bende yaklaşık 2 yıldır defender kullanıcısıyım. 2. araç olarak kullanıyorum. kesinlikle yarı yolda bırakmıyor. 110 luk kasa : Av, Kamp ve safari için mükemmel. artık off roada atılmak istiyorum. Düz dizel yetersiz geliyor. aracımı satacağım ama kesinlikle tekrar defender alacağım. Anlayacağınız bu araç bağımlılık yapıyor:smiley:
merhaba hocam.ben de öğretmenim. Geçen sene aldım 93 model 110 pick up olanından. köyde bıraktımonu. canavar gibi araç ve çok zevkli. arabanın bakım eksik olmazsa neden yolda kalasın. yazın istanbuldan artvine götürdüm.yaklaşık 1500 km. her araçla yolda kalınabilir. def biraz masraflı olur ama keyfine değme. yazın köyde de odun,kumher şey taşıdım. 1.5 2 ton yükle banamısın demiyor. dağtaş gezmediğim yer kalmadı.özledim. yaz olsada gitsem.

Hocam bende 44 yaşımda aldım şuan 45 yaşındayım sabah inerken akşam eve çıkarken bakmadan çıkmam 520 d bmw var düşünün artık aracımı çıplak halde aldım bayağı masraf edip karavanvari içinde herşeyi olan bir araç haline getirdim ama o zevk başka bişeyde yok hafif off road,dogada kamp ve gece ateş başı diyorsanız ambulans kasa bir araç alın dizel olsun 2.5 motor yeterde artar çıkamadığı gidemediği yer yok keçinin nacizane tek tavsiyem şu olur yapılmış al hocam benim gibi usta usta dolaşma DEF bir başkadır alınca anlarsın konfor yok koltuklar kötü ama ilginçtir acaip seviyorum makinayı kısacası al be hocam bir daha gelmiycez bu fani dünyaya ayrıca ''Def ler yağ kaçırmazlar,sadece gittikleri yerlere izlerini bırakırlar''...sağlıcakla kalın...
size bi araç için danışmak istiyorum ilanda. ama beceremiyorum. sahibinden de.

dizel almanızı tavsiye ederim düz dizeller güçsüz diye anlatılır ama defender araca yeterli bakım olarak sorun olmaz ford temelli motorları vardır en ufak sanayide bile çözüm bulunur

konfor yoktur hastalık yapar ve malesef ilacıda yoktur

dizel tercih etmemdeki ana etken ki dizel aracı ana sebep olarak bundan öneririm mazot her ücra köşede bulunur hiç olmadı geçeceğiniz bir köyden medeniyete varacak kadar edinmeniz muhtemel

Arkadaşlar yaklaşık bir aydır Defender ailesinde dolanıp duruyorum. Maalesef hala bir fikir edinebilmiş değilim. Ancak bazı çıkarımlarım oldu tabi ki.
Sizinle paylaşıp tecrübelerinize sunmak istedim.
1. Artık sosyal paylaşım siteleri anladığım kadarıyla çok kullanılmıyor. Alternatif iletişim yolları daha kolay herhalde.
2. Defender fiyatları çok yüksek. Diyeceksiniz ki artık üretilmeyen, son üretimi 2015 modeline 500 000 üzerinde para istenen bir araçtan söz ediyoruz. Olacak o kadar. Ama 30 yaşındaki bi araca da 50-60 hatta 80 bin gibi rakamlar da insanların gözünü korkutuyor.
3. Artık Def toplayanlar bu işe gönül verenlerden ziyade işi ticarete dökenler gibi geldi bana. Hatta sosyal paylaşım sitelerine bile sırf ticaret için üye olanlar var maalesef. Mesela düz dizel 88 model araçta; hd yok, vinç yok, çeki demiri yok, şnorkel yok, yan basamak vs vs yok. Bom boş 37 bin isteniyor. Gerisini siz tahmin edin. Benim şahsi görüşüm : Birilerinin Sevgililer Günü nü icat edip aşk üzerinden para kazandığı gibi; Defender sevdalılarının zaaflarından faydalanılıyor.
4. Toplanan defender ların çoğu pikap. Bunu anlayacak kadar bilgili değilim. Özellikle benim gibi kamp, gezi, av, balık için düşünülen 110 luk 5 kapı az.
5. Motor konusu başlı başına kafa karıştırıyor. Tam bir fikir sahibi bile olamadım.

Sonuç olarak : Maalesef şu durumda bana uygun, düşündüğüm bir araç bulmak pek olası değil. Açıkçası benim durumumda bu işe yeni sevdalıların sevgisini kalbine gömmesi halhazırdaki Def sahiplerinin yararına olacak zannederim. Fiyatların uçmasını durdurmuş oluruz.:sweat: Saygılar.

Sn. Öğretmen genel olarak sessiz siteminde haklı, hem artık yoğun bir sosyal ortam bulmak çok zor hemde artık insanlar tutkularından vaz geçmek zorunda kalıyor. Ben yaş olarak çok bir geçmişe sahip değilim ama insanların hayat mücadelesi içinde insani duygulardan ve bir birlerinden uzaklaştıklarını görüyorum, kimi tutkularından vaz geçmek zorunda kalıyor kimi ise tutkularına ulaşmak için başkalarının tutkularını kâr'a çeviriyor veya çevirmeye çalışıyor aslına bakarsanız bu genel işleyiş bize kendini öyle güzel kabul ettirmiş ki iyi olmak ve salak olmak arasında fark kalmamış toplumda, konuyla çok alakası yoktu belki ama üsteki mesajı okuyunca bende yazmak istedim.

dönem dönem bazı araçlardan yüksek kazanç elde etmek isteyen arkadaşlar oluyor fakat bu çok uzun sürmeyen bir macera zaman içerisinde alıcılar bilgilenip bu araçlardan uzak durup daha yavaş bir hareket içerisinde beklemeye başlıyor fiyatlar zamanla normal seyrine oturuyor

ben her zaman dediğim gibi bu işe gönül verilmişse sıfırdan toplanacak araç bulmak bunu kendi keyfinize göre toplamak her zaman daha ucuza çıkar nedeni beklentilerinize göre araç toplayacağınızdan her daim ucuzdur

fakat usta ekibini iyi bulmak ve toplanacak aracı bu usta ekibi ile ivedik sanayiden almak en mantıklı hareket olur

Yeni konu açmaktansa buraya yazmayı uygun buldum. Umarım hata yapmamışımdır. Defender ile başlayan doğa tutkumu yaşama isteğimi uygun araç bulamadığım için GC ile gidermeye çalıştım. Ancak hala Defender lara bakmadan yapamıyorum. Sonunda aracımı satışa çıkardım. Ancak uygun bir dizel 110 5 kapı ile takas edebilirim. aracımın özellikleri:
1999 Quadra-Drıve 132 000 KM de Kanada versiyon.
Değişeni yok 800 TL hasar kaydı var. Sanırım far değişimi.
Muhtelif boyaları mevcut.
İçi deforme olmamış. Çalışmayan bir aksamı yok.
Vize yeni.
Çarşamba günü rutin bakımları İzmir Amerikana Engin de yapıldı.
Prins lpg kiti uygulanmış simit değil tank güzelce gizlenmiş
4 kış lastiği 4 dört mevsim lastiği %90 stepne sıfır
Arazi görmemiş yedek anahtaı mevcut
Malum sitede ilan no: 521652797

Yeni konu açmaktansa buraya yazmayı uygun buldum. Umarım hata yapmamışımdır. Defender ile başlayan doğa tutkumu yaşama isteğimi uygun araç bulamadığım için GC ile gidermeye çalıştım. Ancak hala Defender lara bakmadan yapamıyorum. Sonunda aracımı satışa çıkardım. Ancak uygun bir dizel 110 5 kapı ile takas edebilirim. aracımın özellikleri:
1999 Quadra-Drıve 132 000 KM de Kanada versiyon.
Değişeni yok 800 TL hasar kaydı var. Sanırım far değişimi.
Muhtelif boyaları mevcut.
İçi deforme olmamış. Çalışmayan bir aksamı yok.
Vize yeni.
Çarşamba günü rutin bakımları İzmir Amerikana Engin de yapıldı.
Prins lpg kiti uygulanmış simit değil tank güzelce gizlenmiş
4 kış lastiği 4 dört mevsim lastiği %90 stepne sıfır
Arazi görmemiş yedek anahtaı mevcut
Malum sitede ilan no: 521652797
Hocam merhaba benim size tavsiyem pikap alıp arkayı istediğiniz gibi yapmanızdır 5 kapı çok mantıklı olmaz fiyatlar yüksek nacizane biraz uğraşırsınız ama güzel bir kamp aracınız olur...

Hocam merhaba benim size tavsiyem pikap alıp arkayı istediğiniz gibi yapmanızdır 5 kapı çok mantıklı olmaz fiyatlar yüksek nacizane biraz uğraşırsınız ama güzel bir kamp aracınız olur...
Merhaba dostum. pikap ta olabilir aslında da beni düşündüren kamp araç-gereçlerini indir bindir yapmak gözümü korkutuyor. Malum yaz biz öğretmenlere biraz daha uzun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,492
Kayıtlı Üye Sayımız
172,154
Kaydolan Son Üyemiz
1karus

Çevrimiçi üyeler

Geri