Çalıntı Jeep ZJ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scout21 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,377
Ynt: Çalıntı Jeep ZJ

scout21' Alıntı:
Arkadaşlar tekrar çok teşekkür ederim herkese....
Araç son durak olarak oraya bırakılmış çünkü aküyü falan sökmüşler son olarak.Hızsızlık yapmak için kullanıldığı tahmin ediliyor.Yakalanan kimse yok yakalanacaklarını da pek sanmam.Maalesef ki Türk polisi bu konuda 40 yıl daha çalışmalı diye düşünüyorum tüm yaşadıklarımın toplamında :( 155 i arayarak polise nokta adres verdik bu arada da uzaktan izledik aracı ne olur ne olmaz belki gelir çalanlar diye polis geldi aracın yanında durdu sonra siteden çıktı gittiler aşağı bile inmeden.Gidip arkalarından yetiştik noldu diye memur bey:eek: aracın plakası başka dedi (sanki site otoparkı jeep doluda ayırt edememişler gibi.Farklı plaka takılacağını sokakdaki 7 yaşında çocuk bile biliyor artık) sonra bize dönüp kimliklerinizi verin bakalım siz kimsiniz dediler olmaz böyle bir şey inanılmaz...Eğer arkadaşım o arabayı görmeseydi imkansızdı polisin onu bulması.Üzülerek söylüyorum herkes kendi çabaları ile bişeyler yapacak başka çare yok bu ülkede :(

Araç takip konusunda ;kardeşim Mobiliz Araç Takip Sistemleri şirketinde Ar-Ge mühendisi :smiley: diyeceksinizki bu güne kadar neden taktırmadın? ne siz sorun ne de ben söyleyeyim pişmanım sadece... :( şirketimizdeki 30 aracın hepsine araç takip kurduranda benim(personel takibi için taktırmıştık hırsızlık için düşünmemiştik onuda) kendi arabama taktırmayı hiç düşünmemiştim :(
demek polis plaka farklı dedi...pes vallahi.Bu arada gözünüz aydın olsun... :smiley:

Etiketler

bence araç hırsızlıklarında sonuca ulaşmak konusunda polisin pekde bir çabası olduğunu zannetmiyorum, haa eğer araç hatırı sayılır birisinin ise iş değişir.
sizin aracınızın çalındığını ilk duyduğumda, umarım aracı parçalamamışlardr diye düşünmüştüm, araç parçalanmaz ise aracı ya satarlar yada illegal bir iş için kullanabilirler. bir iş için kullandıklarında genelde sizinki gibi kısa bir süre sonra ortaya çıkabiliyor. eğer satsalardı herhangi bir alım satımda ama 6 ay sonra ama 2 yıl sonra büyük bir ihtimal ile aracınız tekrar size dönebilirdi.
oto hırsızlığında benim şimdiye kadar gözlemlerim bu yönde...

scout21' Alıntı:
Çook şükür ....
Jeep bulundu

Araç bu sabah Ankara Batıkent Çakırlar mevkiinde çok büyük bir şans eseri,aracıma servis hizmeti de veren TMS Otomotiv in sahibi Tamer arkadaşımın oturduğu sitenin otoparkında çalıntı plaka takılı,snorkel sökülmüş ve sağ kapı kilidi bozulmuş bir şekilde bulundu.
Jeep'in benim olup olmadığına emin değildi gittiğimde hemen tanıdım.
Karakol,polis,olay yeri inceleme derken aracı teslim aldık sonunda.

Arkadaşlar geçen 7 gün içerisinde arayıp,soran bilgi veren ve dışarıda gözümüz olan herkese çok çok teşekkür ederim.

İlk iş Mobiliz araç takip cihazı taktırmak olacak.

çok sevindim arkadaşım allah kimsenin başına böyle birşey vermesin benimde başıma geldi 21 gün sonra bağlumda bulundu araç

gozunuz aydın...cok gecmıs olsun sonunda bulunmus olmasına sevındım.fazla hasar vermemısler bu daha ıyı bır haber :smiley:

Arkadaşlar araç çalınmadan önce satılıktı.Sağolsun bir çok arkadaş satılık ilanından mesaj atıp aracı almak için ilgileniyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-her-yola-gelir-75122957/detay/

Aracın şuanda 1.200 TL civarında bir masrafı var
*Ön sol çamurluk tamir edilecek (snorkel sökülürken zarar görmüş)
*Sağ kapı kilidi kırılmış kaportada hafif hasar var.
*Arka koltuk oturağı yerinde yok.
*LPG tankı sökülmüş.
*Akü araç üzerinde yok.
Aracı bedelli askerlik işini çözmek için satıyorum.Aracın motor,yürüyen,şanzıman kısımlarında hiç bir sıkıntı yok.
Satılan araçlar kısmına yazmamamın nedeni aracın çalındı bulundu olayının almak isteyen arkadaşlar tarafından bilinmesini istememdir.

Aracı www.gezenbilir.com site sakinlerinden birisi almak isterse aracın fiyatı 18.000 TL olur.(Eksikleri yaptırıp teslim edeceğim)

Herkese çok teşekkkürler.

Sezgin

Gözünüz aydın. Geçmiş olsun.
Daha ileri boyutta şeyler yaşanmadan atlatılmış olması sevindirici, en azından teselli..

Hırsızları, arsızları da Allah ıslah etsin.

Çok çok geçmiş olsun kulağımıza küpe olsun gerekli önlemleri alıp korkulu rüya görmektense uyanık yatmak daha eftaldir misali ;)

scout21' Alıntı:
Arkadaşlar tekrar çok teşekkür ederim herkese....
Araç son durak olarak oraya bırakılmış çünkü aküyü falan sökmüşler son olarak.Hızsızlık yapmak için kullanıldığı tahmin ediliyor.Yakalanan kimse yok yakalanacaklarını da pek sanmam.Maalesef ki Türk polisi bu konuda 40 yıl daha çalışmalı diye düşünüyorum tüm yaşadıklarımın toplamında :( 155 i arayarak polise nokta adres verdik bu arada da uzaktan izledik aracı ne olur ne olmaz belki gelir çalanlar diye polis geldi aracın yanında durdu sonra siteden çıktı gittiler aşağı bile inmeden.Gidip arkalarından yetiştik noldu diye memur bey:eek: aracın plakası başka dedi (sanki site otoparkı jeep doluda ayırt edememişler gibi.Farklı plaka takılacağını sokakdaki 7 yaşında çocuk bile biliyor artık) sonra bize dönüp kimliklerinizi verin bakalım siz kimsiniz dediler olmaz böyle bir şey inanılmaz...Eğer arkadaşım o arabayı görmeseydi imkansızdı polisin onu bulması.Üzülerek söylüyorum herkes kendi çabaları ile bişeyler yapacak başka çare yok bu ülkede :(

Araç takip konusunda ;kardeşim Mobiliz Araç Takip Sistemleri şirketinde Ar-Ge mühendisi :smiley: diyeceksinizki bu güne kadar neden taktırmadın? ne siz sorun ne de ben söyleyeyim pişmanım sadece... :( şirketimizdeki 30 aracın hepsine araç takip kurduranda benim(personel takibi için taktırmıştık hırsızlık için düşünmemiştik onuda) kendi arabama taktırmayı hiç düşünmemiştim :(
Senin kadar olmasada harbiden çok sevindim , tekrar tekrar geçmiş olsun artık gerekli önlemleri hemen almak lazım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,146
Kaydolan Son Üyemiz
Suatcım

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR