CJ Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan leventattar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,046

leventattar

Ana Kamp
uzun zamandır bır cj almak ıstıyorum gerek off road yetenegı gerek surus keyfı gerekse gorunus acısından cok begendıgım bır arac fakat kıbrısta yasamam bır dezavantaj cunku burada cj sayısı cok az bulmakta bır mesele toplamak ıcınde cok para harcamanız gerekıyor dusuncesı ıle kendıme yapılmıs onarılmıs bır cj satın almak ıstıyorum...fakat nelere dıkkat edecegımı bılmıyorum yanı neye gore alcamm lutfen yardımcı olurmusunuz

Etiketler
Ynt: CJ Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

benim öngörüm; aile fert sayısı seçimde ilk sıraları zorlar ,eş ve çocuklar için cj 5 seçimi yanlış olur....6-7-8 yapacağınız off road sürüş zoluğuna göre modellerden birini seçebilirsiniz....bulunduğunuz yer itibariyle donanımlı seçim iyi olur , 5 te 79 ve üstü ( araç kaputu açıldığı zaman karşı sırada en sağda aracın ana elektrik tablosunun altında 4x7 cm ebatlarında aracın etiketi olması lazım bu etiketin en son satırı ruhsatta yazan şasi no ile aynı olması lazım j veya 1j - 81 model ve üstü-diye başlar ve ayrıca bu numaraları jeep vın number yazarak internet üzerinden aramanız zaruridir )daha fazla teknik konulara girmek bana göre yanlış olur ama dış görünüş aldatıcı olmasın lütfen dikkat......adana ve mersin civarlarında iyi ustalar bulabilirsiniz.....son olarak mutlaka alacağınız aracı işin ustasına !!!! gösterin....iyi bir cj edinmeniz dileklerimle.......

merhabalar
önce bir Cj jeep tutkunu olduğunuzdan çok gurur duydum,çünkü benim willys'lere ve Cj serisine ayrı bir ilgim ve sevgim var,oda ilk yedek parça ticaretine başladığımda jeep willys yedekleri satarak başladık ve daha sonra CJ' lerin yedek parçalarını ve daha sonrada diğer modeller geldi sırasıyla.Herneyse siz kıbrıstasınız ve aracı alıp kıbrısa götürmeyi düşünüyorsunuz,öncelikle size şunu söyleyeyim bundan 20 yıl öncesine kadar çukur ovada çok jeep vardı ve bu araçları çok iyi tamir eden ustaları vardı ,fakat genede benim bildiğim bir kaç usta mevcut.ayrıca aracı kıbrısa götüreceğiniz için kıbrıstada bir tane bu araçların dilinden anlayan bir kardeşimiz var,hemde benim bildiğim kadarı ile bu araçların dilinden çok iyi anlıyor,onunda bir zamanlar yarışlara hazırladığı bir cj5 aracı vardı,siz eğer onu bulabilirseniz,ondan yardım alabiirsiniz,eğer bulamazsanız bize almak istediğiniz her araç hakkında bilgi verirseniz ,uzaktanda olsa size yardımcı olabiliriz,unutmadan geçmeyelim bu arada size yazı yazan kardeşimiz TARB lakablı arkadaşımıza da tamamen katılıyor,onun yazmadığı teknik konularınıda bana bildirirseniz bizden çok net ve çok doğru bilgiler almış olacağınızdan emin olunuz,onun dışında katalog veya araçla ilgili yedek parça konusunda bilgi edinmek isterseniz www.ulusoto.com sitesini ziyaret edebilir,gerekirse
telefonlarımızdan da direk ulaşabilirsiniz,inşallah sizi üzmeyecek bir araçla tanışmanızı diliyorum.

Ulus Otomotiv - Mustafa Çakır
0212-3284013-0555-5335800

oncelikle ilginize tesekkur ederim.aslinda turkiyeden degilde ingiltereden getirmeyi dusunuyorum internet sitelerinde ufak capta bir arastirma yaptim ordan getirirsem bana daha ucuza gelir dusuncesindeyim ve ayrica parca problemimde cozulmus olduguna gore sIkInti olacagini dusunmuyorum tek sorun 1.5 2 ay gibi bir surede gelmesi sizinlede insallah tanismak nasip olur tekrardan tesekkur ederim.

leventattar' Alıntı:
oncelikle ilginize tesekkur ederim.aslinda turkiyeden degilde ingiltereden getirmeyi dusunuyorum internet sitelerinde ufak capta bir arastirma yaptim ordan getirirsem bana daha ucuza gelir dusuncesindeyim ve ayrica parca problemimde cozulmus olduguna gore sIkInti olacagini dusunmuyorum tek sorun 1.5 2 ay gibi bir surede gelmesi sizinlede insallah tanismak nasip olur tekrardan tesekkur ederim.

sizi bir nebze da olsa yardım edebildiysem ne mutlu bana ,işlerinizin doğru yolda gitmesini arzuluyor ,hayırlı günler diliyorum. :D
Ulus Otomotiv - Mustafa Çakır

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR