CJ vs Samurai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan boxeralfa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,669

CJ vs. Samurai

• Kullanılan toplam oy
    33

Etiketler

Ynt: CJ vs Samurai

2005 te 1977 cj 5 topladim her parcasi orjinal olarak hala biniyorum gunluk olarak ta hic bir sorunum olmadi , bir sene once 1997 samurai aldim parca bulmak problem, arazide ikiside is yapiyor , samurai ile hergun geziyorum cj yi ozel keyif yapmak icin kullaniyorum . cj ile cilgin yerlerden gecebiliyorum sumurai le abuk sabuk yerlere tirmanabiliyorum. yakit sarfiyat cj nin cok tabiki . ama sunu son olarak soyleyebilirim ki ya cj yi tamamen orjinal toplayacaksiniz ya da iyi toplandigini bildiginiz cj yi alacaksiniz ki keyfini cikartmak icin .

bende samurai tutkunuyum bu cj yi beğenmiyorum demek değil.bende isterim bir cj'em olsun diye ama yakıtı parça bulunması vergisi gibi nedenlerden dolayı samurai daha çekici geliyor bana.
mesele birisi 4,2 birisi 1,3 birisi 800 kg birisi yaklaşık 1200 kg.tabiki cj samuraiden daha
üstündür ama düşük işletim maliyeta az gider ile samurai daha cazip bana göre.
araç alırken kullanım amacınız da çok önemli ; benim gibi araziye çıkayım NORMAL karda çamurda kalmasın diye düşünüyorsanız samurai iyi bir fikir ama ANORMAL çamur , kar ve arazi diyorsanız samurai yetersiz kalacaktır sonuç olarak küçük bir motordan çok yüksek güç ve tork bekleyemezsiniz.
sonuç olarak normal değerlerde bir arazi kullanımı ise samurai ama gücü hissetmek zorlu arazileri bile aşmak istiyorsanız CJ direm fakat gönlümde hep samurai yatıyor

bende samurai tutkunuyum bu cj yi beğenmiyorum demek değil.bende isterim bir cj'em olsun diye ama yakıtı parça bulunması vergisi gibi nedenlerden dolayı samurai daha çekici geliyor bana.
mesele birisi 4,2 birisi 1,3 birisi 800 kg birisi yaklaşık 1200 kg.tabiki cj samuraiden daha
üstündür ama düşük işletim maliyeta az gider ile samurai daha cazip bana göre.
araç alırken kullanım amacınız da çok önemli ; benim gibi araziye çıkayım NORMAL karda çamurda kalmasın diye düşünüyorsanız samurai iyi bir fikir ama ANORMAL çamur , kar ve arazi diyorsanız samurai yetersiz kalacaktır sonuç olarak küçük bir motordan çok yüksek güç ve tork bekleyemezsiniz.
sonuç olarak normal değerlerde bir arazi kullanımı ise samurai ama gücü hissetmek zorlu arazileri bile aşmak istiyorsanız CJ direm fakat gönlümde hep samurai yatıyor

Güç ağırlık dağılımına bakıldığında

CJ için 4200 lt / 1500 kg = 2,8 lt/kg
Samurai için 1300 / 800 kg = 1,65 lt/kg

Fikir vermesi açısından;
Standart 1600 otomobil için 1600 lt / 1200 kg = 1,33 lt/kg

Standart 1600 otomobil 1,3 olduğuna gore samurai için 1,65 değeri CJ lerin 2.8 değeriyle karşılaştırıldıgında da azımsanacak bir değer değil. Sonuçta biri CJ digeri Samurai...
Elbette farklar olacağı aşikar ama abartılı işler yapılmayacaksa yeteceğini düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR