CJler'de LPG Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,140

CJ serisinde LPG sistemi gereklimi?

• Evet, eminim.

Kullanılan: 13 59.1%
  • Arastiriyorum.

Kullanılan: 3 13.6%
  • Teknik gelismeyi bekliyorum

Kullanılan: 0 0.0%
  • Gereksiz

• Kararsizim.

• Kullanılan toplam oy
    22
Ynt: CJler'de LPG Sorunu

Yüksek akışkanlıklı tek bir büyük kafa yeterli... 2 kafa felan hayatımda görmedim...
Sadece gazcıların dediklerine kafanızı takmayın ve araştırın... Bendeki böyle birşey, 3 katlı 2 diyaframlı;

mvc-551%20riduttore%2083%20C5.jpg

Aynısının 560SEC mercedeslere bile takıldığını gördüm...

Etiketler

randıman alabilen varmı ben bilmiyorum. okuduğum bu yöndeydi. gazcıların ise bir halttan anladıkları yok zaten. sadece takmasını bilirler. geçen gün rölantide titriyor diye gittim daha beter etti gerizekalının başkanı :D evin önünde hisskablel vuku ile rölantiyi eski hale getirdim titreme de azaldı.

Peki abi iyi diyosun ama fiyatları da el yakıyo senin gösterdiğin kafanın markası belli mi piyasada bulunur mu.
Ben romano diye bi kafa taktırdım 2 sene garantili 200 ytl para verdim başka bi yerde 300 e takıyolardı ama markayı bilmiyorum.
Fiyatlar hakkında bi bilginiz var mı ? Birde 140 lık BRC kafa öneriyorlar sizin fikriniz nedir ?

bende 14 cm lik var ama motor hacmi 3.3 litre.

elebasi7102' Alıntı:
Peki abi iyi diyosun ama fiyatları da el yakıyo senin gösterdiğin kafanın markası belli mi piyasada bulunur mu.
Ben romano diye bi kafa taktırdım 2 sene garantili 200 ytl para verdim başka bi yerde 300 e takıyolardı ama markayı bilmiyorum.
Fiyatlar hakkında bi bilginiz var mı ? Birde 140 lık BRC kafa öneriyorlar sizin fikriniz nedir ?
,

140 lık brc performans konusunda güzel. ben cj ile bir kac kez uzun yola gıttım geldım (ankara-antalya) canavar gibi diyebilirim binek arac gıbı gıttım geldım cok da yakmadı.

silindir kapağı döküm olunca ne oluyor, benım dökümde

ozanyur' Alıntı:
,

140 lık brc performans konusunda güzel. ben cj ile bir kac kez uzun yola gıttım geldım (ankara-antalya) canavar gibi diyebilirim binek arac gıbı gıttım geldım cok da yakmadı.

silindir kapağı döküm olunca ne oluyor, benım dökümde

döküm kapak olanlar rı kapağa çelik yüzük yapmak gerekli ayar tutmaz LPG takınca zamanla sibpolar düşüyo yakıt ve ayar tam ayar tutmuyor benim anadol da döküm ben yenisşbpo kapak yapıldı çekiş 10+10 yakıt da düştü yapmanızı tavsiye ederim rolanti tutmaz gevşek yapıyordum ama olmadı

celık yuzuk nedır. ben yenı kapak almayı dusunuyorum aslında ama yuzukde yeterlı ıse hıc almayım.
malıyetı nedır bu yuzugun

Sahiden o kadar fark ediyo mu ?
Ben daha silindir kapağı çelik mi döküm mü onu bile bilmiyorum ama :D
CJ lerde nedir acaba bilen var mı. Bunların hepsi aynıdır heralde sonradan bi değişiklik yapılmadıysa...

Lpg nin araçta uyumlu olup olmamasıda şansamı bağlıdır ne? Benim araçta benzinde lpg de düzgün çalışıyor. Bir ayar tutturdular şimdi elletmiyorum. :smiley: Karbüratörün hava deliğide tam açık. Bantı falanda söküp attım. Rölantide ve seyahatte hep düzgün (Maşallah)

ozanyur' Alıntı:
celık yuzuk nedır. ben yenı kapak almayı dusunuyorum aslında ama yuzukde yeterlı ıse hıc almayım.
malıyetı nedır bu yuzugun

hiç gerek yok oda aynı olur tamirciniz silindir kapağını söküp kapakçıya çelik yüüzk yapılcak bu arada siboplar da iyise temizlik olur yada yenisi alınır kapakçı ne alır bilmiyorum araca göre değişir alsa lasa 250 300 alsın ne alcak ki yeni almana gerek yok oda aynı sorunu yapacaktır

arkadaşlar başka yerde arıza aramayın ayar tutmaz biraz sibopları gevşetseniz bile sunu olur hiç düşünmeden kapaklarınızı yaptırın birdaha rolanti bozmaz bende nostalji 78 model anadol var LPG li ben yaptırdım buna inanın hiç rolanti ayarı bozulmıyor bedava para harcamayın söktüürn kapağınızı kesin rahat edersiniz iyi olmasa ben hayatta yaptırmam 1 vites attı + yakıt

feyzullah_efe_@hotmail.com

Jeep34' Alıntı:
Lpg nin araçta uyumlu olup olmamasıda şansamı bağlıdır ne? Benim araçta benzinde lpg de düzgün çalışıyor. Bir ayar tutturdular şimdi elletmiyorum. :smiley: Karbüratörün hava deliğide tam açık. Bantı falanda söküp attım. Rölantide ve seyahatte hep düzgün (Maşallah)

benzinde bozmaz LPG de bozuyor mutlaka kapak yapılıp çelik yüüzk olması gerekli

ayda bir kere offroad yapma şansım oluyor. yaptığım en fazla 500 km ayda. 1 milyon yaksa ne olacak. benzinin zevki bambaşka. kokusu bile güzel. ama günlük kullanımda benzin çok masraf.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.