Çok Çok Acil Genel Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vegandetta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,082
YUGUN... zaten konu saygısız olmanızdı... saygısızlığınızı son yazdıgınız saygısızım mesajıyla tescillemiş oldunuz. çok fazla birşey demeye gerek yok. biz kelimesini kullanarak size iyi niyetle cevap veren arkadaşlarıda saygısızlıgınızın içine katmanız ayrıca onlara karşıda saygısızlıgınızın belirtisi. kendin için sadece kullanabilirsin...
EvliyaÇelebi2... haksızsınız... Karavan forumunda veganlıkla ilgili konu acıp kimseye gönderme yapmıyorum kimsenin konusunada alakasız yerden girip veganlıkla ilgili paylaşım yapmıyorum..! kendi konumun altına veganizmi anlatan sözler yazıyorum ve karavanı seven adam doğayı seven adamdır diye düşündüğümden bunu bir sorumluluk olarak görüyorum. işin özünde ÖLDÜRME YAŞAT demem rahatsız edici bir durumsa söyleyecek kelime bulmak çok zor..!
Vicdanı sevgiyi merhameti özetleyen bu sözlerden rahatsız olan arkadaş konuyu takip etmez olur biter...
yugun'un Olayı net saygısızlık içerdiğinden, meramımı anlatacak kelime saygısızlık olduğundan bu kelimeyi kullanmakta sakınca görmedim ki bunda gerilecek bir durum falanda yok netlik herzaman iyidir...
kimseyle gerilim yaratmak derdinde değilim...
OMNİTEMPORAL.... kibar olmam bana kibar olmayan kişilerede kibar olacagım anlamına gelmıyor sanırım...!

amacım kimseyle gerginlik yaratmak değil....!!!!

Etiketler
@EvliyaCelebi2 , uyardığın iyi oldu !

karavancı mangal yapmaz balık et tavuk yimezse güçsüz kalır , o kadar hareketli yaşama dayanamaz ve sonunda pes eder , karavancılığı bırakmak zorunda kalır , ben karavancı adaylarını uyarmış olayım .

Ben olaya insan olarak baktigim icin insan tavuk et balik yemeden yasayabilir hatta ozaman balik tavuk koyunda yaşar tabiatta gezegende yaşar ammmmaaaaaaa ve lakin vicdani olmadan merhameti olmadan yasayabilirmi? Tabi kimi İNSAN icin bir canliyi parcalayip ic organlarini cikarip parcalayip yiyip 1 saat sonra tuvalete sicmak bizi insan yapan vicdan ve merhamet duygularindan daha önemli. sizin dediginiz karavanci adam insan formunun disinda bir canlimi ?
Bizi insan yapan vicdanimiz ve aklimiz olmasin ?
INSAN INSAN DERLERDI INSAN NEDIR ŞIMDI BILDIM
CAN CAN DEYIP SOYLERLERDI BEN CAN NEDIR SIMDI BILDIM.. ;)
KIMI YASAMAK ICIN YER KIMI YEMEK ICIN YASAR...!

Ben olaya insan olarak baktigim icin insan tavuk et balik yemeden yasayabilir hatta ozaman balik tavuk koyunda yaşar tabiatta gezegende yaşar ammmmaaaaaaa ve lakin vicdani olmadan merhameti olmadan yasayabilirmi? Tabi kimi İNSAN icin bir canliyi parcalayip ic organlarini cikarip parcalayip yiyip 1 saat sonra tuvalete sicmak bizi insan yapan vicdan ve merhamet duygularindan daha önemli. sizin dediginiz karavanci adam insan formunun disinda bir canlimi ?
Bizi insan yapan vicdanimiz ve aklimiz olmasin ?
INSAN INSAN DERLERDI INSAN NEDIR ŞIMDI BILDIM
CAN CAN DEYIP SOYLERLERDI BEN CAN NEDIR SIMDI BILDIM.. ;)
KIMI YASAMAK ICIN YER KIMI YEMEK ICIN YASAR...!
Yardıma ihtiyacın olduğunda
'çok çok acil yardım'
diye konu açtıktan sonra
yardıma ihtiyacı olan birini azarladığın zaman belli oldu senin ne olduğun..

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

'çok çok acil yardım'
diye konu açtıktan sonra

'çok çok acil yardım'
diye konu açtıktan sonra

öncelikle forumu gezdiğimde bu olayla çok karşılaştım misal güneş paneli hakkında yardım için konu açan bir arkadaşın konusuna dalıp alakasız sorular soran ve konuyu saptıran arkadaslara rastladım. konu güneş paneli merak edip bakıyorsun, bir iki sayfa saçma sapan duş kabini hangi aracı alayım ben şu arabayı aldım şöyle oldu vs vs seklinde absürt bir durum almış... kimsede demiyorki yaw ağa konuyu dağıtma senin olayın başka onu başka bir konu şeklinde aç yada şunu bunu yap... (ha tabi diyen deneyimli arkadaşlarda var.. ama iyi niyetinden bunu demeyip, yardımcı olmak isterken asıl yardım isteyen, konuyu açan kişiye yapılan saygısızlık demeyeyım hadi, haksızlığı göremeden konuyu sürdürmüşler. konuya bakıp bır sayfa okuyorsun ikinci üçüncü sayfa alakasız bir hal almış sonra saçma sapan şekilde karma karışık ilerlemiş 8-9 sayfa...!
birde şöyle düşünmek lazım bir odadasın odanın kapısınada çok çok acil yardım yazmışsın ve merak edip içeri bakıyorlar yardım edebilecek arkadaşlar yardım ediyor vs vs ammmaaa aniden biri odaya giriyor kendi sorunundan bahsetmeye başlıyor çalışıyor ve ardından konuna hiç müdahil olmamış veya olmuş bir kaç kişi odaya girip bu insanın sorununa yardımcı olmaya çalışıyor onun sorununu çözmeye çalışıyor fikirler tavsiyeler havada uçuşuyor... :smiley: kapıyı çalan yok müsade isteyen yok sorununun çözüm yeri senin olduğun yer değil.... ki mesela bu patt diye odaya giren kendi sorununu ortaya atan arkadaşta 10 11 yıldır site sakini :smiley: şimdi 10 11 yılda sen bu sorununu nasıl çözeceğini bunun adabını öğrenememişsen saygısız kelimesi uygun bir kelime olur sanırım...!

YİNE BÖYLE BİR OLAY OLSA BUKADAR DENEYİMLİ BİR SİTE SAKİNİ YİNE BÖYLE YAPARSA AYNI ŞEKİLDE SAYGISIZLIĞINI YÜZÜNE VURURUM MALESEFF BEN BÖYLE BİRİYİM... AZARLAMAK HADDİMİZ DEĞİL.. FARKLI ŞEYLER ;)

fena gaza geldim müsadenizle tolstoy ve nicola tesladan birer alıntı yapmak istiyorum..
Gerçi bu nicola tesla ve tolstoy salağı nerden bilsin karavancılar hayvan parcalayıp iç organlarını çıkarıp mangalda pişirip yimezse güçsüz kalıp dayanamayıp pes edeceklerini... öyle boş boş konuşmuşlar galiba ;)

UYARI : ALINTILAR AŞIRI DERECEDE İNSANİ , VİCDANİ VE AHLAKİ MESAJLAR İÇEREBİLİR...
RAHATSIZ OLACAK ARKADAŞLAR BUNDAN SONRA KONUMU TAKİP ETMEYEBİLİRLER...!

22853405 895484027265376 6677399806791978276 n

11036835 10203583004254957 7678229914794547967 n

21731318 871869879626791 7424429903131255455 n

15401162 713431732137274 6032799529132853454 n

Son düzenleme:

Hani diyorum ben de dahil herkes içini döktü ise, asıl konuya devam etsek nasıl olurdu ?....
Epey yoldan çıkmış haldeyiz çünkü... ;)

@vegandetta , yanılmıyorsam çoçuklardan bahsettinizdi. Okul işini nasıl hallettiniz acep ?

Bir de, Almanya’da akrabalarınıza uğramayı planlandığınızı söylemiştiniz. İkinci el karavan ihtiyacları piyasasından faydalanma olasılığını es geçmeyin derim.
Tabi başka ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız ?

Reisemobil- & Caravan-Teile | eBay

Campingzubehör kaufen und verkaufen – kalaydo.de

NOT
Lütfen, lütfen aklıselim gereği konu dışı tek kelime bile sarfetmeyelim n’olur.
Sırf değirmen taşları zıvanadan çıkmıyor.
Forumların da zıvanası var...
:yum:

Son düzenleme:

Hani diyorum ben de dahil herkes içini döktü ise, asıl konuya devam etsek nasıl olurdu ?....

@vegandetta , yanılmıyorsam çoçuklardan bahsettinizdi. Okul işini nasıl hallettiniz acep ?

Bir de, Almanya’da akrabalarınıza uğramayı planlandığınızı söylemiştiniz. İkinci el karavan ihtiyacları piyasasından faydalanma olasılığını es geçmeyin derim.

NOT

konu içi veya konu dışı , tek kelime edecek halimiz kalmadı artık , "takke düştü kel göründü" hesabı gibi oldu . allahaısmarladık "çok çok acil genel yardım" ayrıca senin yolun açık olsun

NOT

:smiley: katılıyorum size üstadım :smiley: uçağımız tribülansa girdi gibi birşey oldu kısa süre :D

çocuk 22 yasında ellerinizden öper :smiley: askerliğide aradan cıkardı ankarada işe başladı gecen ay... izmirde evi boşaltınca eşyaların bir bölümü ile ona ev kurduk şuan onun evini ve kendi evimizi toparladık :smiley:

bizimle gelecek çocuklarımız kanka ve karakız onlarda ellerinizden öper :D
üstadım şöylede bir durum var okul yaşında çocugum olsaydı kesinlikle okula göndermezdim :D
İlk karar verdiğimizde almanyadan bahsettiğimiz şekilde bir karavan almayı düşünüp araştırmalara başlamıştık almanyadan arabayı alıp ordan başlarız diye düşünüyorduk fakat ilk mesajlarda sizinde bahsettiğiniz gibi noter vekaleti yolda cıkabilecek sorunlar ve bir kac neden yüzünden o olaydan vazgecip aracı burdan kendi adımıza aldık... bütçemiz çok kısıtlı olduğundan almanyaya direk geçme olayı lükse kaçacak.. bir kac gün sonra aksilik olmazsa yunanistandan çıkış yapıp gezimize ordan start verecez ve 2 aymı 1 yıl sonramı almanyada oluruz bilmiyorum acıkcası... gidişatı görüyorsunuz :smiley: ihtiyaclar var bizimde aklımızdaki yurt dışından ikinci el piyasasından imkanlar doğrultusunda ihtiyacları gidermek şeklindeydi .. linkler için teşekkürler...

17523287 10206524984162616 5351400018058343779 n

ve sonunda saunamızın cilasınıda attık :D hazır denebilir artık... cumartesi sabah en az 10 yıl dönmemek üzere yollarda olacaz...

IMG 20171229 004853 291

20171228 195644

IMG 20171229 004853 292

20171228 183904

20171228 191039

IMG 20171229 004853 302

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.