Çok Çok Acil Genel Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vegandetta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,276

Etiketler
Bu başlığı ilk açıldığında bir de şimdi fark ettim.
Apar topar 10-15 seneliğine yurt dışına, kendi yaptığı motokaravanla çıkma hedefi biraz zor gerçekleşir gibi gelmişti. Görülüyor ki araç yola çıkmaya hazır (gibi).
Hayalleriniz ve hedefiniz gerçek olur umarım.

Veganlık konusunda başka bir başlık açtınız mı diye bakındım, yok. Konu bu başlıkta çokça geçtiği için buradan sormak uygun olur diye düşünüyorum.
Yanınızda yolculuk yapacak köpeklerden birinin hasta olduğunu yazdığınızı hatırlıyorum başlarda. Merhametli biri olduğunuzu sanıyorum. Vegan olmayı da hayvanlara olan sevgi ve saygınızdan, belli bir yaştan sonra tercih ettiniz muhtemelen.

Merak ettiğim;
Vegan diyeti ve yaşam biçimi her yaşta uygulanabilir mi?
Yoksa, çoluk çocuk sahibi olduktan, yani belli bir yaştan sonra mı tercih edilmeli?

“.....konu güneş paneli merak edip bakıyorsun, bir iki sayfa saçma sapan duş kabini hangi aracı alayım ben şu arabayı aldım şöyle oldu vs vs seklinde absürt bir durum almış... kimsede demiyorki yaw ağa konuyu dağıtma senin olayın başka onu başka bir konu şeklinde aç yada şunu bunu yap.....” , “.......konuya bakıp bır sayfa okuyorsun ikinci üçüncü sayfa alakasız bir hal almış sonra saçma sapan şekilde karma karışık ilerlemiş 8-9 sayfa...!” şeklinde yazan, yanılmıyorsam sizdiniz.

Umarım aracınızda çuvaldız olmasa bile, küçük bir iğne vardır?...:yum:

Son düzenleme:

Bu başlığı ilk açıldığında bir de şimdi fark ettim.
Apar topar 10-15 seneliğine yurt dışına, kendi yaptığı motokaravanla çıkma hedefi biraz zor gerçekleşir gibi gelmişti. Görülüyor ki araç yola çıkmaya hazır (gibi).
Hayalleriniz ve hedefiniz gerçek olur umarım.

Veganlık konusunda başka bir başlık açtınız mı diye bakındım, yok. Konu bu başlıkta çokça geçtiği için buradan sormak uygun olur diye düşünüyorum.
Yanınızda yolculuk yapacak köpeklerden birinin hasta olduğunu yazdığınızı hatırlıyorum başlarda. Merhametli biri olduğunuzu sanıyorum. Vegan olmayı da hayvanlara olan sevgi ve saygınızdan, belli bir yaştan sonra tercih ettiniz muhtemelen.

Merak ettiğim;
Vegan diyeti ve yaşam biçimi her yaşta uygulanabilir mi?
Yoksa, çoluk çocuk sahibi olduktan, yani belli bir yaştan sonra mı tercih edilmeli?

tesekkurler... veganlık konusunda özelden mesaj attım aklınıza gelebilecek her soruyu sorabilirsiniz bu konuda... bir kişinin vegan olma ihtimali bu gezinin huzur ve mutluluğundan daha büyük bizim için...

“.....konu güneş paneli merak edip bakıyorsun, bir iki sayfa saçma sapan duş kabini hangi aracı alayım ben şu arabayı aldım şöyle oldu vs vs seklinde absürt bir durum almış... kimsede demiyorki yaw ağa konuyu dağıtma senin olayın başka onu başka bir konu şeklinde aç yada şunu bunu yap.....” , “.......konuya bakıp bır sayfa okuyorsun ikinci üçüncü sayfa alakasız bir hal almış sonra saçma sapan şekilde karma karışık ilerlemiş 8-9 sayfa...!” şeklinde yazan, yanılmıyorsam sizdiniz.

Umarım aracınızda çuvaldız olmasa bile, küçük bir iğne vardır?...:yum:

:smiley: hehehe evet yanılmıyorsunuz bendim :wink:
üstadım atladığınız nokta kendi sayfamda kendi konumun içindeyim. bir başkasının konusuna girip olayı absürt bir hale getirme gibi bir durumda yok sanırım ;) çok dağıldığını sanmıyorum kast ettiğiniz 3 tane şarkı ise eğer onun dışında.. ;) schweps rumuzlu üyenin merak edip sorduğu veganizm konusunuda kast edeceginizi sanmıyorum...konu dagılmasın diye özelden yazdım ;) yanımda kendim için herzaman çuvaldızdan büyüğünü taşırım... aynı hataya düşünce tereddüt etmeden kendime saplarım siz rahat olun o konuda :wink:

buarada 13 kasımda actıgım konu genel olarak çoğu kişiye pek olası bir durum gibi gelmediğinden yardım talebimin gidişatı ortada :tongueout:

:smiley: hehehe evet yanılmıyorsunuz bendim :wink:
üstadım atladığınız nokta kendi sayfamda kendi konumun içindeyim. bir başkasının konusuna girip olayı absürt bir hale getirme gibi bir durumda yok sanırım ;) çok dağıldığını sanmıyorum kast ettiğiniz 3 tane şarkı ise eğer onun dışında.. ;) schweps rumuzlu üyenin merak edip sorduğu veganizm konusunuda kast edeceginizi sanmıyorum...konu dagılmasın diye özelden yazdım ;) yanımda kendim için herzaman çuvaldızdan büyüğünü taşırım... aynı hataya düşünce tereddüt etmeden kendime saplarım siz rahat olun o konuda :wink:

.
Kendi açtığınız başlığın konusundan başka konulara atladığınız, ama başkasının başlıklarında bunu yapmadığınız şeklindeki argümanınızda tabi haklısınız. Fakat fark, ben bunu mantiki bir devamlılık olduğu müddetçe, diğer başlıklarda da yapmak için bir engel olmadığını düşünüyorum. Çünkü söz konusu olan, adı üzerinde forum ortamı, çok kişinin düşündüğü gibi başlıklar, açanın bile mülkiyetinde değil. Normal konuşmalarımızda da farklı davranmıyoruz ki ? Üstelik savunulan bilimsel bir tez de yok ortada..

Tersini düşünenler için blog açmak sorun olmamalı ? Karışma, tartışma olmadan, hatta istenmeyen yorumları bile engelleyerek yola devam edilebilir.

Bazı durumlarda forumlarda konudan saptığım için ben de şeklen özür dilesem de, işin aslı bu. Ama tekrar edeyim sapmanın saçma olmaması için konuyla ilişkili olması gerekli. Değilse de bile gülüp geçmeli. Hoşgörü denen şey, buralarda biryerlerde olmalı ? :yum:

Son düzenleme:

şimdi üstadım öncelikle şunu netleştirmekte fayda var kendi açtığım konudan başka bir konuya atladığım olayını ele alırsak ilk olarak çıkış noktamız konumla ilgili yazdıktan sonra alt tarafa doğa ve tabiat içinde çok önemli olan (hayatta herşey bir biriyle bağlantılıdır) veganizmi anlatan düşündürücü özlü sözler yazmamdan kaynaklanan durum.. yanlışmıyım ?
öyle sanıyorum ki mesela meramımı anlatıp, alt tarafada her defasında şöyle alıntılar yapsaydım mesela... yine konumuzdan çok alakasızca...
KARANLIKTAN KORKAN BİR ÇOCUĞU KOLAYLIKLA AFFEDEBİLİRİZ, HAYATTAKİ GERÇEK TRAJEDİ
YETİŞKİNLERİN AYDINLIKTAN KORKMASIDIR..! (Platon)
Din'ler ateş böcekleri gibidir, parlayabilmek için karanlığa ihtiyaç duyarlar.. (arthur shopenhauer.
Az şeye sahip olanın köleliğide az olur, yaşasın asil yoksulluğum.(nietzsche)
Bazı insanlar,bazen insanlar.(gbernar shaw) (örnekler çoğaltılabilir)
gibi alıntılar yapsaydım.....
öncelikle merak ettiğim şey konunun gidişatını bozmak istediğimi bozduğumu veya bozmaya çalıştığımı düşünecekmiydiniz?
yoksa bu veganizm rahatsızlığının temelinde yatan şey, her insanda olan vicdana merhamete dayalı bir durum olduğu için, bu paylaşımların aslında yapılanın yanlış olduğunu içten içe bilmekten kaynaklanan ve kişinin bunu derinleştirip düşünmeye başlamasından hatta yüzüne çarpan gerçeklerden rahatsız olmasının yarattığı psikolojinin dışa vurum şeklimi ? bunu cidden anlayabilmiş değilim.. açtığım konudan çok paylaştığım sözlerden yola çıkılıyorsa bu şekilde yorum yapmak çok yanlış olmaz gibi...
paylaşım konudan çok düşündürüyorsa konu paylaşımın yanında saçma kalmış demektir bence ;)
hoşgörü buradaydı ama saygı ile birlikte bu konuyu konuşmak için birşeyler içmeye gittiler sanırım :smiley:
işin özünde konuyu saptırdığımı, nasıl saptırdığımı anlayabilmiş değilim.
paylaşımın altındaki veganizmi anlatan sözler çoğu kişiyi konudan saptırıyor olmasın..!!!!yoksa ben saptırdığımı sanmıyorum cidden..

Konuyu baştan beri takip ediyorum.Şu ana kadar paylaştığınız planlarınız bana oldukça uçuk,geçici bir heves gibi gelmişti:smiley:.Ama görüyorum ki siz hakikaten ciddisiniz.Yolunuz açık olsun.İnşallah her şey gönlünüzce olur.

Dünya turu için Ankara'dan yola çıktığımız ilk gün bolu yakınlarında benzin istasyon'unda karşılaştığımız istanbul'a kadar birlikte yolculuk yaptığımız arkadaşımız Mao Mao... Aynı zamanda yola çıkar çıkmaz karşılaştığımız...! ilk gezgin arkadaşımız.. :smiley: bu kararı aldığımız günden itibaren yaşadığımız olumlu olaylar bizi şaşırtıyor... EVRENİN ENERJİSİ bu olsa gerek... 5 ay önce Çin'den yola çıkmış ve oto stopla Türkiye'ye kadar gelmiş ve kafamızda azda olsa kalan soru işaretleri ve kaygılar, kendisini tanıyınca ve sohbet edince tam anlamıyla sıfırlandı ve bize daha büyük bir enerji yükledi... Ve 1 yil kadar önce couochsurfing te sitesinden bildiğim bir gezgin olmasi ve denk gelip, daha yüksek bir motivasyon ve moralle yola çıkmamızı sağlamasi bir hayli enteresan heycan verici tatli bir tesadüf oldu.:smiley:

20171230 211314

20171230 210047

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri