Dacia Duster Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,268
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 460,093

Etiketler
Ynt: Dacia Duster Muhabbet Köşesi

ümiterkan' Alıntı:
Eskisi gibi herşeyi paylaşamıyoruz burada,( Yanlış anlaşılmasın paylaşacağımız şeylerin kaydı kuydu olmadığındandır.) Dostlar bizi Piknikte görsün ne diyelim :smiley: Ama şu kadarını söyleyeyim ki, Offroadçu geçinenlere, Türkiye'deki offroad kültürüne, Türkiye'deki Offroad yarışlarına, Hani şu 4L'si olanlara, Duster'ı beğenmeyenlere, iyi bir manifesto yazmak geliyor içimden ama ilham gelmesini bekliyorum :smiley:

manifesto ??? ;D ;D ;D ;D ;D
sizi sahalarda görmek isteriz....

Bir makyaj çalışması daha...

Ekli dosyalar

• DUSTER FACELIFT.jpg
    DUSTER FACELIFT.jpg
    52.4 KB · Görüntüleme: 311

ümiterkan' Alıntı:
Eskisi gibi herşeyi paylaşamıyoruz burada,( Yanlış anlaşılmasın paylaşacağımız şeylerin kaydı kuydu olmadığındandır.) Dostlar bizi Piknikte görsün ne diyelim :smiley: Ama şu kadarını söyleyeyim ki, Offroadçu geçinenlere, Türkiye'deki offroad kültürüne, Türkiye'deki Offroad yarışlarına, Hani şu 4L'si olanlara, Duster'ı beğenmeyenlere, iyi bir manifesto yazmak geliyor içimden ama ilham gelmesini bekliyorum :smiley:

;D;D ;D ;D ;D katılıyorum ;D ;D ;D ;D ;D

Duster'ın sağlamlığı Bende son 1 haftadır en full'unü almayı düşünüyorum ama hayırlısı.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=H4mrck8lEbQ&NR=1

Arkadaşlar yarın kemerburgaz çiftalanda isoff off-road yarışları var .Merak edenler gelebilir..

Merhabalar 1 hafta önce 4x4 esp asr ful araç aldım . genelde memnunum ama 2 sorun var yada benmi büyütüyorum bilemiyorum. Birincisi direksyon pompası elektrikli herhalde ,cırtlak bir ses çıkartıyor radyo motoru sesine benziyor sanki... ikincisi sadece ilk kalkışta olmak üzere arka taraflardan biryerlerden tak tak tak tak bir ses yapıyor bunlar normalmi yardımcı olabilirseniz sevinirim

troyexplorer' Alıntı:
Merhabalar 1 hafta önce 4x4 esp asr ful araç aldım . genelde memnunum ama 2 sorun var yada benmi büyütüyorum bilemiyorum. Birincisi direksyon pompası elektrikli herhalde ,cırtlak bir ses çıkartıyor radyo motoru sesine benziyor sanki... ikincisi sadece ilk kalkışta olmak üzere arka taraflardan biryerlerden tak tak tak tak bir ses yapıyor bunlar normalmi yardımcı olabilirseniz sevinirim

hayırlı olsun aracınız, 2nci soruna cevap olarak, aynı ses çoğu kullanıcılarda var, dert etme takma kafana..

troyexplorer' Alıntı:
bende de aldığımdan beri ilk kalkışta arka taraflardan tak tak ses geliyor... şanzıman/defransiyel ısınınca toparlıyor kendini herhalde...

Teşekkür ederim arkadaşlar ısınmayla alakalı değil sanırım stop edip yeniden yürüyüncede yapıyor neyse daha yeniyim bulurum herhalde nerden geldiğini takıldım çünkü o sese , direksyon pompasında aynı sesi duyan varmı sol farın hemen arkasında cam suyu motoru gibi bir ses geliyormu sürekli ,direksyonu oynatınca ses te iniş çıkış oluyor

troyexplorer' Alıntı:

o tak tak tak ses bende de var her kalkışta.... kontağı kapatmadan durup kalkmalarda olmuyor.. ama kontağı kapatıp açtıktan sonra bir kereye mahsus her araba çalıştığında ilk kalkışlarda bu ses geliyor.. servis bi türlü bulamadı.. geçenlerde bir şey farkettim.. aracımla yoğun bir çamura girdim.. lastiklerin performansını deneyeyim diye 4x2 de girdi çamura.. 4x4 de almadan arabayı 4x2 zorladım neler yapabilecek diye.. zorlarken bu sırada esp devreye girdi.. her devreye giriş çıkşında bu tak tak tak sesi yine geliyor.. esp ışığı belki saniyede 3-4 defa yanıp sönüyor. her yanıp sönmede bu tak tak sesi de beraberinde duyuluyor.. vallaha çözemedim nedenini.. :-\

mossin nagant' Alıntı:
İlk çalıştırmada geliyorsa çok büyük ihtimal motor kulaklarından geliyordur. bi kontrol ettirin.
bahsedilen ses ilk çalıştırmada değil, ilk harekette geliyor..bence çokta önemli değil, fazla sıkıntı yapmamak gerek. bu arada esp devreye girdiğinde göstergelerde ışık mı yanıyor??? şu ana kadar ben hiç yanan bi ışık görmedim de..aracım esp li bu arada. muhtemelen esp devreye girecek bi durum yaratmadığım içindir diye düşünüyorum. bu arada en kolay şekilde esp yi test etmek adına nasıl devreye sokabilirim? kaygan bi zemin etrafımda yok, kar buzda yok..

esp yi en kolay şekilde devreye sokmak için çamurlu veya mucurlu yolsa ani sağ sol yapın. Ayağınız gazda olsun.
sizin aracı bilmiyorum ama çok ani kalkış yaptığınızda da esp nin devreye girmesi lazım.

Yanlız dikkat edin aracı savurup takla attırmayın. İzlediğim videolardan anladığım kadarıyla dusterın yol tutuşu çok iyi değil, ani manevralarda takla atma riski var gibi.
aşağıdaki videoyu izleyin isterseniz. eğer o araç o haraketleri kendi pürüzsüz yollarda değilde bizim yollarda yapsaydı taklalarını sayamazlardı...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W-OJ1iSOmqM[/youtube]

macmaneman' Alıntı:
bahsedilen ses ilk çalıştırmada değil, ilk harekette geliyor..bence çokta önemli değil, fazla sıkıntı yapmamak gerek. bu arada esp devreye girdiğinde göstergelerde ışık mı yanıyor??? şu ana kadar ben hiç yanan bi ışık görmedim de..aracım esp li bu arada. muhtemelen esp devreye girecek bi durum yaratmadığım içindir diye düşünüyorum. bu arada en kolay şekilde esp yi test etmek adına nasıl devreye sokabilirim? kaygan bi zemin etrafımda yok, kar buzda yok..
ESP lambası ESP devreden çıktığında yada çıkartıldığıda yanıyor. Bir kez gövde üzeri aracımı oturttuğumda çıkma manevraları yaparken ben de yaşamıştım. Her nedense aracın programı ESP nin tekerler boşa dönüyorsa arada bir devreden çıkması yönünde çalışıyor. Patinaj uzun sürerse neredeyse saniyede bir yanıp sönmeye başlıyor. Hatta ben uzun süre 4wd ve lock da debelendikten sonra elektrik arıza lambası da yanmıştı. Bir süre sonra da kendiliğinden sönmüştü. İlk hareketteki ses benim araçta da var ama hiç kaale almadım şimdiye kadar. Hiç sorun da yaşamadım. Selamlarımla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR