Defender 110 Hız Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfundenizler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,273

Etiketler

Ynt: Defender 110 Hız Sorunu

Arkadaşlar istemeyerek defenderimi satmak zorunda kalıyorum. Forumda arkadaşların yazdığı cevapların doğruluğunu gördüm. İşimden dolayı yılda binlerce kilometre yapıp Avrupayada aynı araçla gitmem gerekiyor. Bu iş defendele olmayacak.

İlgilenelere aracın özelliklerini gönderirim.

merhaba yorumları okumadım. belki arkadaslar degınmıstır. ama sehır ıcı kullanıcaksan agırlıkla asfalt lastgı takmanı tavsıye ederım aracta bayagı farkettırıyor . kalkıs ve akısında sankı 15 bg atmıssın gıbı motora :smiley:

. İşimden dolayı yılda binlerce kilometre yapıp Avrupayada aynı araçla gitmem gerekiyor. Bu iş defendele olmayacak.

Uçakları pek sevmem ama.. o kadar uzun mesafe için bence daha mantıklısı yok.

Servis aracı düşünüyorum kapalı kasa panel van. o sebepten satmak istiyorum.

İçinde takımlar olacak.

tayfundenizler' Alıntı:
Servis aracı düşünüyorum kapalı kasa panel van. o sebepten satmak istiyorum.

Hem sürat yapmak istiyorum diyorsunuz hem van diyorsunuz.
Bunun neresi mantıklı, defender bir yana van'ların pek çoğunun yol tutuşu, modern suv'lardan kötüdür.
Bence size normal bir sedan lazım, altı yere en yakın olanlardan. Ya da araç içinde bol bol yer lazımsa bu yüzden van olmak zorundaysa sürat yapmaktan kesinlikle vazgeçmeniz lazım.

Evet vanlar hakkında tecrubem yok bır arkadaşıma rıca ettım onunla bır sure kullanacagım. bır kaç saat kadar.

Van tecıh etmemdekı sebep alan 15 m3 kadar duşunuyorum içinde takımlar olacak kucuk bır atelye ortamı. Kapalı olması benım için olumlu geldi.

tayfundenizler' Alıntı:
Evet vanlar hakkında tecrubem yok bır arkadaşıma rıca ettım onunla bır sure kullanacagım. bır kaç saat kadar.

Van tecıh etmemdekı sebep alan 15 m3 kadar duşunuyorum içinde takımlar olacak kucuk bır atelye ortamı. Kapalı olması benım için olumlu geldi.

Tayfun bey o zaman Transporter a bakacaksınız. Hem yol için hem de hacim için. Hacim kriterini başka modeller de yakalayabilir ama bahsi geçen km ler için Transporter dan başka seçenek yok gibi "bence"

Durumu anlamak için tecrübeye gerek yok, hangi bilgiyi arasanız bulabildiğiniz devireyiz. Aşağıdaki site ABD hükümetine ait:

http://www.safercar.gov/Vehicle+Shoppers/Passenger+Van+Safety

Van kullanan şöförlerin eğitilmesi gerektiği, bu araçları tanımayan tecrübesiz şöförlerin elinde kolayca devrilebildikleri,
Okul taşıtı olarak kullanılmamaları gerektiği,
Bu araçlarda kullanılan lastiklerin durumunun ihmale gelmeyeceği, sürekli kontrol edilmeleri gerektiği, doğru yük indeksinde ve hava basıncında olmaları gerektiği,
İstiap haddinden fazla yüklenmemeleri gerektiği, yanlış ve dengesiz yükleme yapılmaması gerektiği,

orada yazıyor. Buradan da sürat yapmaya müsait olmadıklarını anlamak zor değil.

Bizim memlekette de bu araçlar arada bir kaza yapar devrilir ama kimse merak edip te durumu incelemez, kaza deyip geçeriz.

Arkadaşlar merhaba 3 ay önce bir 74 model seri 3 aldım ve modifaksoyonuna başladım amacım asvaltta 100 ila 130 arası gidebilmek. bunun için LT-77 şanzıman koyduk içerisine 1.66 dişli oranı var arazisinin arazisini 1.22 ye çevirsek süratımızda artış olurmu araç üzerinde 97 model mitsubishi L 200 motoru var turbosuz yolda giderken araç 6. vitesi istiyor motorda bayılma yok yalnızca süratlenmesini istiyoruz.

Arkadaşlar merhaba 3 ay önce bir 74 model seri 3 aldım ve modifaksoyonuna başladım amacım asvaltta 100 ila 130 arası gidebilmek. bunun için LT-77 şanzıman koyduk içerisine 1.66 dişli oranı var arazisinin arazisini 1.22 ye çevirsek süratımızda artış olurmu araç üzerinde 97 model mitsubishi L 200 motoru var turbosuz yolda giderken araç 6. vitesi istiyor motorda bayılma yok yalnızca süratlenmesini istiyoruz.

Bende 1997 model polis özel harekat çıkması Defender var motor 300Tdi şansuman Rn380 difrensiyal s.bery 24 freze(dişli) araç 110 çok rahat görüyor. 120 den sonra bağırıyor 130 rahat 140 zorluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri