Defender 130 Aliyordum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Onuncumurat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,450
Yer
Eskisehir
Sayin Gezenbilir uyeleri
Dün bir alisveriste hos olamayan bir sru yasadim
Balikesirden 1993 model bir 130 buldum
Sahibi ile telefonda gorustum
69 istiyorum dedi uzun pazarlikla 68bin tlye anlastik
Dun arabayi almaya gittim notere giderken baktim
Arkadaki kuregi aldilar
Neden aldiniz dedim
O fiyata dahil degil dediler
Cok sinirlendim vaz gectim
Insanlar ne olmus boyle

Sizin cevrenizde bu butce ile alabilecigim 130 varmi
Ilginiz icin simdiden tesekkur ederim

Etiketler
Ynt: Defender 130 Aliyordum

yasaksehirli dostum biraz ağır olmamışmı.bu alan öyle bir mecra olduki anlamak mümkün değil.burada vida ne tarafa cevirisem sıkılır gibi sorular soran insanlar aradan biraz zaman geçince bir bakıyoruz üstad olup bu araç gibi 'muazzam' eserlere imza atıyorlar.bu araca bu parayı veren çıkarmı diyordum.çıkıyormuş demekki.bu kadar parayı veripte bir katlanır küreği (fotoğraflardan aklımda kalan) dert eden insanıda anlayamadım.tekavut bir araca bir çanta dolusu para ver sonra bir piyade küreğini söktüler diye bunlar nasıl insan de.benim soracağım soru bu arabaya bu kadar istemek dürüstçemi olurdu

Hangi 130 u almaya gittiniz çok merak ettim doğrusu. Bende Edremitteyim ve kürekli bir 130 um varda. Bu arada kürekle tatmin olacaklar diyen arkadaşa hi-jack krikoyu hediye etmek istiyorum! İlgi alanı bu yönde sanırım! Zan altında kalmasın durduk yere!!!

Aracım da bu...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-defender-130-panter-black-offroad-ve-kamp-icin-yapildi-138331302/detay/#

Bu konuyu açan arkadaşın neyin peşinde olduğunu çok merak ediyorum açıkçası...şuan Edremitte 3 tane satılık 130 var ve hiçbiri küreğin hesabını yapacak insanlar değil. Hepsini çokta iyi tanıyorum. 69 bine satılık bir benim aracım var. Dierğlerinin fiyatı daha yüksek ve benim başıma böyle bir olay gelmedi!!! Hayatında hiç sıfırdan defender toplamamış olanların da o araçlar bu fiyata çıkmaz demelerine anlam veremiyorum. Birde anasının karnından civata sıkarak çıkanlar varmış ki sormayın gitsin. Bu arada 130 unkurumdan çıkması 20 bine satılıyor. Kaporta boya aksesuar döşeme müzik tesisatı cantı lastiği en kötü 25 bine yakın para ediyor. Sırf kayalarotoya verdiğim parça parası 7 binlira... Bu iş zevk meselesidir. İsteyen uğraşır harcar yapar. İsteyen alır istemeyen almaz. Bu kadar basit...

öncelikle herkese merhaba edremit te 3 tane 130 araç var toplanmış mat gri,turuncu,siyah araç sahibleride sevdiğim arkadaşlarım ve ufak hesap peşinde koşacak kişiler değil hele hele kürek olayı çok saçma geldi bana eğer bu üç araçtan birini bahsediyorsanız...

Arkadaslar

Ben Edremit demedimk nerden cikti bu
1- Araba Balikesir merkezde
2-Renk beyaz
3- tavuk ciftligi olan birisindeydi
4- plaka 34 idi ,devamini isterseniz ogrenirim

Araba ilana falan cikmadi oradaki bir denizci arkadasimin komsusymus

Sayin yasaksehir nickli arkadasim tanimlamaniz iyi olmadi

Merak ettim haftaya Edremite gidip bu araclara bakmak istiyorum
Keske daha oncede haberim olsaydi

Saygilarla

Onuncumurat' Alıntı:
Arkadaslar

Ben Edremit demedimk nerden cikti bu
1- Araba Balikesir merkezde
2-Renk beyaz
3- tavuk ciftligi olan birisindeydi
4- plaka 34 idi ,devamini isterseniz ogrenirim

Araba ilana falan cikmadi oradaki bir denizci arkadasimin komsusymus

Sayin yasaksehir nickli arkadasim tanimlamaniz iyi olmadi

Merak ettim haftaya Edremite gidip bu araclara bakmak istiyorum
Keske daha oncede haberim olsaydi

Saygilarla

Keşke bu açıklamaları ilk başta yapsaydınız. Tanımnız sadece benim aracıma uyuyordu çünkü. yasakşehir nikli arkadaşta zan altında kalmayayım derken küreğin altında kaldı canı sağolsun. Bu arada gelip sıfırdan toplanan araçları Natua Jeep'te görün. Alışveriş yapmasakta olur ama harcanan parayı ve emeği gerçekten gelip görün...

umut bey
melih başgan gibi yada anadolcu üye gibi sondaj zahmetine sokma beni istersen :smiley:
defender takla mevzuu na yeniden baktım bu mesajdan bir iki gün önce ,orda gördüm apranti mesajlarını,roll bar nereye bağlanır kime yaptırılır.birbirmizi gıyaben tanıyan insanlarız forumda ,ama yazdıklarımız o veya bu şekilde okunuyor.hobi olarak başlayıp hobiden para kazanmak gayet doğal.ama merakları aynı insanlar olarak sadece gezenbilir değil ortamlarımız.satış ilanları vs hikayeleri ister istemez takip ediyoruz.yüzbinlira istenen çalışmaların zamanla yarıyarıya satışta olduğu ortada.
ev alıyorum ,çocuğum oluyo filan yazıp binbir emek verdiğim satmaya kıyamadığım süslemeleriyle bezenmiş yüzlerce ilan okuduk.bir veya ikisi alıcı buldu.sonra alıcıların bazılarının pişmanlık hikayelerinide okuduk.bekleyelim görelim bu ihtiyarlara bu büyük paraları veren olacakmı.alana Allah akıl versin satanada hayırla yemek nasip etsin

tyt.fan' Alıntı:
umut bey
melih başgan gibi yada anadolcu üye gibi sondaj zahmetine sokma beni istersen :smiley:
defender takla mevzuu na yeniden baktım bu mesajdan bir iki gün önce ,orda gördüm apranti mesajlarını,roll bar nereye bağlanır kime yaptırılır.birbirmizi gıyaben tanıyan insanlarız forumda ,ama yazdıklarımız o veya bu şekilde okunuyor.hobi olarak başlayıp hobiden para kazanmak gayet doğal.ama merakları aynı insanlar olarak sadece gezenbilir değil ortamlarımız.satış ilanları vs hikayeleri ister istemez takip ediyoruz.yüzbinlira istenen çalışmaların zamanla yarıyarıya satışta olduğu ortada.
ev alıyorum ,çocuğum oluyo filan yazıp binbir emek verdiğim satmaya kıyamadığım süslemeleriyle bezenmiş yüzlerce ilan okuduk.bir veya ikisi alıcı buldu.sonra alıcıların bazılarının pişmanlık hikayelerinide okuduk.bekleyelim görelim bu ihtiyarlara bu büyük paraları veren olacakmı.alana Allah akıl versin satanada hayırla yemek nasip etsin

İster sondaj yapın ister kürekle kazın. Ben 25 yaşında aldım ilk defenderımı. 4x4 olduğu dışında hiçbir bilgim yoktu. Şimdi yaşım 29 ve neredeyse tek başıma Defender'ı söküp toplayacak hale geldim. Gün geçmiyor ki araçlara yenilik yapmadan duralım. Bu da araştırmayla sormakla tekrar bozup tekrar yapmakla oluyor. Kimse anasının karnında öğrenmedi bu işleri. Benim hobim bu araçlar. Başka araca binmek istemiyorum. Bu üçüncü defenderım oldu. İster zararına veririm ister araçtan kar ederim. Bu kimseyi ilgilendirmez ve kimseye yorum yapma hakkı doğurmaz. Herkes kendi işine baksın. Kimsenin karşısında çocuk yok. Allah herkese akıl versin ki nerede nasıl konuşacağını bilsin ilk önce.

ben yaptım oldu diyosan foruma koymayacaksın,foruma koyuyorsan eleştiriye açık olacaksın
önce hilim sonra ilim.sadece sahibinden de olsa bu tartışma olmazdı.burda giriş gelişme sonuç paylaştınız.at binmiyoruz pek görmüyoruz ama adaya yolumuz düştüğünde adada serpintilerinden bunu at bırakmış diyoruz.fikir belirtmek için defender telef etmiş olmak gerekmiyor
vida sıkmayı bilmeyen dediğimde neden pike yaptın :smiley: çocuk değilim demişsin ama yaş alarak olgunlaşmıyoruz.sana hayırlı uğraşlar.herkes işine baksın demişsin sende işine bak.bahse konu araç senin değilmiş.vidanın sıkma yönünü biliyomuşsun.neden geriliyosun.

tyt.fan' Alıntı:
ben yaptım oldu diyosan foruma koymayacaksın,foruma koyuyorsan eleştiriye açık olacaksın
önce hilim sonra ilim.sadece sahibinden de olsa bu tartışma olmazdı.burda giriş gelişme sonuç paylaştınız.at binmiyoruz pek görmüyoruz ama adaya yolumuz düştüğünde adada serpintilerinden bunu at bırakmış diyoruz.fikir belirtmek için defender telef etmiş olmak gerekmiyor
vida sıkmayı bilmeyen dediğimde neden pike yaptın :smiley: çocuk değilim demişsin ama yaş alarak olgunlaşmıyoruz.sana hayırlı uğraşlar.herkes işine baksın demişsin sende işine bak.bahse konu araç senin değilmiş.vidanın sıkma yönünü biliyomuşsun.neden geriliyosun.

Eleştiriyle karalama arasındaki kalın çizgiyi göremeyenlerin olduğunu da hesaba katmak gerekiyormuş demekki. Çocuk yok derken konuşma tarzlarından bahsettim. Bende biliyorum zamanın insanları değil armutları olgunlaştırdığını! Defender bir hayvan değil ki telef olsun! Ben işime bakıyorum zaten. Zan altında kalan araç benim aracımdı çünkü. Konuşmalarda bu araç üzerine döndü. Anlayabilene tabi... Bu arada her vida aynı yöne sıkılmıyor, malum bindiğimiz araç İngiliz...

o kadar etmez demek yada bu paraya üç tane 130 alırsın,biri 5 kapı ikisi pickup birini tombraider yapar caddede gezersin ötekini arazide hırpalarsın kalan paraylada v8 leri benzine doyurursun demek karalamaksa malum sitedeki malum araçlar bence istenen para kadar etmez.Ki çalışmaları yapanın adıyla satılanla çalışma yaptığı kişilere yapılıp satışta olanların fiyatı aynı iken.insan ister istemez aslında üçüde aynı kişininmi yoksa diye düşünüyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.