Defender Düz Dizel İçin Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tutrakan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,379
Ynt: Defender Düz Dizel İçin Lastik Seçimi

Yunus bey,
ben bir sure OK144'u duz dizel ile kullandım.. Ve hatta, birlikte arazi yaptigimiz bir arkadasimiz hala kullaniyor.. ve sizi beklentileriniz uzerine yorum da bulunamam ama bu lastik hakikaten pekcok MT lastikten cok daha iyi kavrıyor ve camuru da cok hızlı bosaltıyor.. ama tabii bu benim gözlemim.. Ha, " 270YTL verirmisin?" derseniz, cevabım tabii ki "delimiyim?" olacaktır..

Etiketler

Tamam onu anladım yanak 19 cm taban 10 cm yanak 16 inch jant ebatı ana 1980 -1990 larda var bu lastik hala var üretimde tabiki Good year fakat baska alternatifi nedir yani 235/85/16 kullanabilir miyiz?

Reha bey polemik yapmak için söylemiyorum
ben düz dizelde ok144 kullanıyorum abimde ise Mastercraft - Courser MT var
karşılaştıriyorum lastikteki orta kısım sık oldugundan okadar başarılı degil
sağlamlıgına lafım yok MT lerden çok daha uzun ömürlü ve sağlamdır
saygılar
Yunus.

Yunus bey Selamlar,
simdik durum anlasildi.. Zİra, Master Craft zaten cok iyi lastiktir, referans noktanızı "beklentiniz" gayet yüksek tabii bu durumda.. iyi gunler dilerim, reha

Not: zaten OK144 daha düne kadar en ucuz lastik idi ama ben de anlamadım nasıl 270YTL oldu

Selamlar,
zaten 235x85x16 ile 7.5x16 arasında cap farkı yok gibi birseydir.. Yani 7.5x16 lastigin çapı 31.64 inch, 235x85x16 lastigin capı ise 31.72 inch dir.. dolayısı ile her iki lastik de birbiri yerine kullanılabilir.. iyi gunler dilerim, reha

Can PEKPAK' Alıntı:
Tamam onu anladım yanak 19 cm taban 10 cm yanak 16 inch jant ebatı ana 1980 -1990 larda var bu lastik hala var üretimde tabiki Good year fakat baska alternatifi nedir yani 235/85/16 kullanabilir miyiz?

reha' Alıntı:
Selamlar,
bilgi icin tesekkur ederim, 9 lastik duz dizelin iflahini keser gibi geliyor bana.. ama denemedigim icin tahmin sadece. Bu arada, petlas'tan vazgecmenize neden olan lastigi sorabilir miyim acaba? G90 iyi de kaca bulunur acep? iyi gunler dilerim, reha

selamlar reha bey düz dizelin iflahını fena keser hem de .çap olarak olmasa bile ağırlık olarak. g90 ı bilirsiniz. burada land parçaları satan bir arkadaşta tesadüfen rastladım. bayiden almaya kalksanız hem bulması zor hemde yalan olmasın ama 350 tl üzerinde bir fiyat istiyorlar diye biliyorum. türkiyede askeriyeden gelen talep doğrultusunda üretiliyormuş. ben o arkadaştan daha uygun fiyata aldım tabiiki. eğer gerçekten ilgileniyorsanız size özel msj atabilirim. temin etme imkanımız olursa o fiyattan sizin için zevkle temin ederim. selamlar.

buarada ben aytaç kardeşimin bilgisayarından yazdığım için onun ismiyle gitmiş mesaj. selamlar.

Aytac bey,
bu kış başı bayağı bir arandım ve bulduğum en iyi fiyat (güya torpil ile) 430YTL idi.. Bende mecburen bir arkadaşımın çıkma federallerine talim ettim.. Ama kısmet ise onumuzdeki sene (hem de mecburiyetten) lastik degisimi yine yapacagim, o zaman yardımınızı rica edebilir miyim? teklifiniz için çok teşekkür ederim, iyi günler, reha

elimden gelen birşey olduğunda her zaman yardıma hazırım reha bey. selamlar.

federal lastiklerinin distribütörü değişmiş arkadaşlar bilginiz olsun. www.federalturkiye.com bu adresten irtibat kurabilirsiniz

slm arkadaşlar bu gidişle hurdalıklarda defender kalmıcak bende niyetindeyim yardımlarınızla
defenderın bijon ları 5x108 mi 5 x 120 mi 120 ise ozaman 1000 tl ye çıkma range veya disco3 jant&lastikleri dolu mesela 255x50x19 yazın kullansak olmazmı ne gibi sorunlarla karşılaşırız montaj ve kullanımda teşekkürler

konu ne kadar guncel ama bende de 7.50 16 petlaslar vardı , deseni arazi için fena değildi ama ben onları satıp 0nce nexen roadian 235x85x16 kullandım şimdi de federal couragıa kullanıorum çok memnunum , ses sıkıntısı yok frenlemede sorunyok aracımı sehır içi ve arazide de kullanıyorum tavsiye ederim, yanlış haturlamıyorsam federaller 330 tl civarı idi iyi günler

aracım şimdilik düz dizel
lastik ebatım 265/75/16 bridgestone
herkes o lastikle araç yerinden kıpırdamaz dedi ama en ufak bir fark bile yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR