defender ı nasıl yapalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merolzö Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 183
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,982

merolzö

Kamp II
selamlar 09-12-2012 tarihinde 1989 model resimlerde gördüğünüz aracı 11.200 tl ye satın aldım, forumdaki bir çok aracı inceledim herkezin eline emeğine sağlık gayet güzel araçlar ortaya çıkmış, kısmetse bende güzel bir araç ortaya çıkarmak için yardımlarınızı bekliyorum, değerli görüş ve tecrübeleriniz benim ve defenderım için hayati önem taşıyor :smiley: araca kısaca koltuk iç döşeme yeni konsol puma motor baklava dilimli alumınyum camurluk ustlerı ıcın artı tampon vınc tum bu calısma ıcın ayırdıgım butce 10.000 tl bu butceye sıgdırabılırmıyım neyapabılırım tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Fotoraf2

Etiketler

Ynt: defender ı nasıl yapalım

ihtiyaçlardan hidrolik direksiyon ve çelik jant ve lastiğide unutmadan ekleyeyim.

Fotoraf3

şu örnek teki araç benim fikirlerime çok yakın nedersiniz buna gidebilirmiyiz burdn?

Hayırlı olsun.
Aracın puma motor olması en önemli ve en güzel özellik bana kalırsa.Bunun dışında aractan beklentileriniz nedir onuda yazarsanız arkadaşlarımız daha güzel tavsiyelerde bulunacaklardır.
Eger aracı tamamen soyup yeniden yapmayacaksanız yavaş yavaş yapacaksınız, aklıma ilk gelen şey yükseltme kiti ve lastik degişimi gibi görünüyor.Geri kalanlar ise zevkinize göre modifiye etmek.Tabi az önce belirtigim gibi aractan ne istediginize baglı.

Örneklediğiniz Defender benim çok yakınen bildiğim ve şu an vatani hizmetinde bulunan Göktuğ arkadaşımıza aittir..Linkte de göreceğiniz gibi Motor değişimi görmeden + 30 'luk olmuş bir araçtır..Sadece motor değişiminin yaklaşık 10 lira olduğu br ortamda ,sizin tüm saydıklarınıza 10 lira ile ulaşabilmeniz mümkün değildir..1987 110 SW sahibi bir Defender aşığı olarak tavsiyem herşeyi bir anda değil sırayla ve acil ihtiyaclarınıza göre yapmanızdır..Burada da öncelikli olarak aracınızı çok iyi tanımanız gerekliliği doğar..Sitemizin Defender ile ilgili tüm sayfaları buna yöneliktir.Sanırım İzmittesiniz..Bu konuda Yuvacıktaki Bager Kardeşlerden yeterli bilgiyi ve desteği alabilirsiniz..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58499.0

yapmaya çalıştığım arac tamamen bu yani yuksek olmasındansa busekılde olması cok daha estetık gelıyor bana bırde bu sekılde sısık davlumbaz kullanmak ıstıyorum lastıklerde busekılde dısa dogru sankı bıraz cıkık bunda celık jant koysam busekılde dururmu bu lastık ve jant davlumbaza gomulmus sankı yuksek araclarda lastık camurlaktakı bosluktan buyuk gıbı oluyor ben yukseltmek taraftarı degılım bunun ıcın bu lastık ve jant yapısında celık yada alasım jant bulabılırmıyım bulursam bukadar ıyı dururmu sızce?

Fotoraf22

acıkcası butceyı bıraz genısletmek gerektıgının farkındayım maksımum 15bınlıra ayırabılırım bu butceye sıgdırmam gerekıyor acelem yok ama heyecan var bılrısınız sırayla yapacagım ıstanbuldayım ızmıt degıl plaka degısecek anadolu yakasında yonlendırebıelcegınız ustalar olursa cok sevınırım ve nereden baslayayım lastık jant? motor ıyı durumda ama cok ses yapıyor bu konu da oncelıklerım arasında puma yerıne sessız calısan baska bır motor onerınız varmı bırde bu mkg plakalı aracın sızce aks genıslıgınde oynama olmusmudur sankı aracın dısınd duruyor lastıkler bende davlumbaz plastıklerını o sekılde kabarık takarsam lastıkler ıcerde sonuk kalmasın ?

merolzö' Alıntı:
acıkcası butceyı bıraz genısletmek gerektıgının farkındayım maksımum 15bınlıra ayırabılırım bu butceye sıgdırmam gerekıyor acelem yok ama heyecan var bılrısınız sırayla yapacagım ıstanbuldayım ızmıt degıl plaka degısecek anadolu yakasında yonlendırebıelcegınız ustalar olursa cok sevınırım ve nereden baslayayım lastık jant? motor ıyı durumda ama cok ses yapıyor bu konu da oncelıklerım arasında puma yerıne sessız calısan baska bır motor onerınız varmı bırde bu mkg plakalı aracın sızce aks genıslıgınde oynama olmusmudur sankı aracın dısınd duruyor lastıkler bende davlumbaz plastıklerını o sekılde kabarık takarsam lastıkler ıcerde sonuk kalmasın ?

Ornek vermek için o kadar olağandışı bir araç seçmişsiniz ki :smiley: Ne diyeceğimi bilemedim..Mustafa Abimizin aracı tepeden tırnağa defalaraca modifye görmüş , değil Türkiyenin bence Dünyanın sayılı Expedition Defender'larındandır..Yanlış hatırlamıyorsam spacer var o araçta..Çok ses yapmasına getirebileceğiniz tek çözüm izolasyondur..Elbette ki ilk iş olarak lastiklerinizi değiştirin fakat yürüyen aksama ve aktarma organlarına da baktırın derim..Bir de elektrik tesisatı var tabi..Açıkçası aracınızı en iyi siz bilirsiniz..Neresi hoşunuza gitmiyorsa oradan başlayın bence..

Yakışır defender'e..
Başlık kısmında yazmış olduğunuz'selamlar 09-12-2012 tarihinde 1989 model resimlerde gördüğünüz aracı 11.200 tl ye satın aldım' kısmında-ki tarih hatası olmuş gibime geliyor :smiley:
Kolaylıklar dilerim..

Merhaba
Aracınız çok güzel hayırlı günlerde kazasız belasız kullanmanızı dilerim .istediklerinizi bir sıraya koyarda yaparsanız sanırım çok daha kolay işlerinizi halledersiniz. buarada ressimleride bekliyoruz yaptıklarınızla ilgili.
Bol çamurlu günler dileğiyle saygıyla kalın.

-tesekkur ederım kerem bey araç 1989 dize
-cenk bey aslında aracın farklı oldugu cok bellı hedefı yuksek tutmus olmaktan zarar gelmez dıye dusunuyorum:smiley: haluk beyinde bahsettiği ve önerdiği gibi sıralamayı yaptım ilk olarak jant ve lastikleri mkg plakalı aracın gorunumune benzetmek ıstıyorum sızden rıcam su sıralayacagım yonde fıkırlerınızı belırtmenız

a-benım aracıma (en ustte) bu lastık ve jant yakısırmı? yakısırsa bu jant ve lastık olculerını nereden bulabılırım?
b-acaba aracta spacer varmıdır varsa kaç mm spacer kullanılmıstır tahmınler yada uygun olabılecek ölçü nedir
c-spacer ı nereden temın edebılırım sahıbındede bır takım 30mm buldum 600 tl gıbı bır fıyatı var bu fıyat uygunmudur daha ekonomık olanı aramalımıyım, yada bu hayatı bır parcadır bunda ekonomı yapma mı dersınız
d-ben alasım jant sevıyorum bes kollu defender jantı mat eloksal olan o jantı bu sekılde bu davlumbazın ıcıne gomebılrımıyım aracı dusuk sevıyorum
e-lastık ustundekı kalın kaslar buda hosuma gıdıyor sız neler dusunuyorsunuz fıkır tecrube ve onerılerınız ıcın cok tesekkur ederım
not: spacer ın ne oldugunu yenı ogrendım cok mantıklı bır aparatmıs:smiley:
buarada cevdey beyın dıkkatı ıcınde tesekkurler gelecekten arac satın alınamaz :smiley: gercı mkg bu teorıyı bıraz curutur gıbı ama bakalım benım aracta umarım yakısıklı olur aracı aldıgım tarıh 09-01-2012 herşey için teşekkürler,l

aracınız hayırlı olsun. bu saydıklarınızın hepsi yapılabilir ama garaj ve defender bölümünü kataloglar bölümü yederkparca var tamir katogları bölümünü okumanızı tavsiye ederim acele etmeyım-n bance yavaş yavaş yaptırın dediğiniz bütce gösterdiğiniz hedeflere yetmeye bilir defender kumbara gibidir sınır yoktur aracın üzerinde hertürlü degişikilk ve masrafı kaldırır.

cok tesekkur ederım katalog ların bulundugu kategorıyı bulşamadım sırasıyla bahsedermısınız nereden ulasabılır kataloglara defender kadar sıtedede acemıyım :smiley: jant ve lastıgıde acılen almak ıstıyorum nasıl yapmak lazım acaba:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.