Defender Kamyonet Ruhsat Sorunu Acil Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfundenizler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,970

tayfundenizler

Ana Kamp
Merhaba
Defender 1992 110 2+1 aracım kasalı. ruhsatında tenteli kamyonet yazıyor.

Araç 4*4 oldugu için trafik takıpçim bu aracın ruhsatında arazı taşıtı yazması gerekiyor dedi.

Saygıdeger otokar yetkililerinden bana aracın uygunluk belgesini gondermelerını rıca ettim ama yaklaşık 10 gundur bekliyorum çagrı merkezide sorunuma cevap vermedi. 10 yaşından büyükmüş.

Bu aracın ruhsatında eger arazı taşıtı yazarsa. araç otomobil sınıfına gececek benim acımdan onlarca faydası olacak.

bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Etiketler
Ynt: Defender Kamyonet Ruhsat Sorunu Acil Yardım

keske .... ama Imkansız , dediginiz gibi olsa 4x4 pickupların hepsinin ruhsatı arazi tasiti yazardı. hepsinde kamyonet yazıyor... bu da yuksek trafik sigortası , her sene muayene , feribota arabalı vapura binerken kazık tarife, 1. koprusen gecememe vs vs vs sebep oluyor.

Benimkide 92 model tenteli kamyonet idi. Ben aracımı kapattım ve proje çizdirerek kapalı kamyonet olarak değiştirdim. Ama parantez içinde Arazi taşıtı yazıyor. Kamyonet olduğu için yıllık vizeden kaçamak yok. Yanlız sigortaya kafam takıldı. Kamyonet (Arazi Taşıtı) olduğunda sigortam haliyle kamyonet tarifesinden oluyor. İzmirde oturuyorum ama plaka Trabzon plakası. Geçen sene sigortaya 433,00 TL ödedim. 21 Mart 2014 sigortamı yeniledim ama 331,00 TL ödedim.

Benimde aynı sorunum var ama durumu tam olarak anlamadım.
Bu aracın plakası rize ama araç bursada, şimdi plakayı degiştirmek istiyorum. Bursa yapacağım.

Ruhsata tekrar baktım Kamyonet ( tenteli kasa ) yazıyor. Arazı taşıtı ibaresi yok..

Yazilali cok olmus bide ben soyliyim.otomobil yaziyo altinda da tenteli arazi tasiti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sanıyorum her ilde farklı uygulamalar var. Mesela ben aracıma orijinal hidrolik direksiyon taktırdım. İzmirde 2 defa vizeye girdim benden proje v.s. istemediler. Trabzonda proje istiyorlarmış. Bu yaz Trabzona gittim vizemin bitmesine 20 gün vardı. Baktım ki Trabzonda 2 ay kalacağım ve vizem Trabzonda bitecek. Gitmeden İzmirde vizeyi yenileyip öyle yola çıktım.

Aracı, fabrıkasıyla bir takım tartışmalar ve çagrı merkezinin yetersiz ilgisine ragmen. fabrikadan aracın trafik uygunluk belgesini aldım. artık araç hakkında her turlu degişikligi yapabiliyorum..

tayfun bey hayırlı akşam dilerim bu konu hakkında biraz daha geniş detaylı bilgi vere bilirmisiniz acaba birde bu belgeyle sadece siz mi yararlanıyorsunuz bizde aynı belge ile yararlana bilirmiyiz detaylı anlataırsanız bizlerde alacağımızı araçları ona göre dizayn edebiliriz hayırlı olsun vede kolay gelsin...

tayfundenizler' Alıntı:
Aracı, fabrıkasıyla bir takım tartışmalar ve çagrı merkezinin yetersiz ilgisine ragmen. fabrikadan aracın trafik uygunluk belgesini aldım. artık araç hakkında her turlu degişikligi yapabiliyorum..

Tayfun bey otokardan nasıl bir belge istediniz. Ben de 110 5 kapı için istedim belge araç ingiliz üretimi olduğu için beni de biraz uğraştırdılar ama 1 ay içinde yolladılar.

Ben aracı aldığim degerin yaklaşık. 3 katı bir değer ödediğimi söyledim kendilerine. Dünya üzerinde kaç tane aracı bir insan alıp. üzerine bu kadar masraf eder. Hatta bu araçla balkanlar belkide Monaya kadar bir tur planlıyorum. Ve aracımı yolda durdurup inceliyorlar. Ben otokarın yapmış olduğu bu araçla gurur duyuyorum. Bende kendilerine bunu ilettim. Eğer ikinci elde bir araca bu ülkenin insanları bu kadar değer veriyorsa bu otokarın dünya genelinde yaptıklarının ve yapacağına olan inacımdandır.

Kendilerine bunu ilettim bana yardımcı oldular sağolsunlar.

Belge sadece araca aitmi bilmiyorum. yani sizede yararmı.. Ama benimkinde bu araca ait olduguna dair tum detayları vermişti kendileri.

tayfundenizler' Alıntı:
Merhaba
Defender 1992 110 2+1 aracım kasalı. ruhsatında tenteli kamyonet yazıyor.

Araç 4*4 oldugu için trafik takıpçim bu aracın ruhsatında arazı taşıtı yazması gerekiyor dedi.

Saygıdeger otokar yetkililerinden bana aracın uygunluk belgesini gondermelerını rıca ettim ama yaklaşık 10 gundur bekliyorum çagrı merkezide sorunuma cevap vermedi. 10 yaşından büyükmüş.

Bu aracın ruhsatında eger arazı taşıtı yazarsa. araç otomobil sınıfına gececek benim acımdan onlarca faydası olacak.

bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.
arkadaslar konuyu okudum ama soyle bir olay var.eger ki aracin uzerinde sofor mahalinde hardtop var ise kasanin geri kalani acik ise 4 ceker oldugu icin tenteli arazi tasiti yaziyor.1+1 seklinde de koltuk isleniyor.eger sofor mahalinin uzeri aciksa tente varsa kamyonet olarak yazilabiliyor.bende 110 pickup var otomobil yaziyor.pRantez icinde tenteli arazi tasiti.bana boyle anlattilar :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1418499301461117

Benim aracım sizinkiyle aynı ruhsatında kamyonet yazıyor.. parantez içinde arazi taşıtı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR