Dıscovery 2.5 Td5 Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan korsan29 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,356

korsan29

Jeep Grand Cherokee 5.2 ZJ
Yer
istanbul
Herkese merhaba,

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var fikirlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.

Daha önceleri offroad donanımlı ve donanımsın bir çok aracım oldu,fakat hiç disco kullanmak nasip olmadı.
kısmet ise kendime 2001,2002 model civarı DISCOVERY 2.5 TD5 almak ve biraz donanım eklemek( kit,lastik,vinç vs)istiyorum.
sorum şu bu model dizel araç arazide iş görürmü birde almayı düşündügüm araç 250000 km fakat servis bakımlı ciddi bir kazasıda yok bu km dizel araç başımı çok ağrıtırmı.

şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Dıscovery 2.5 Td5 Önerileriniz

Disco temiz kullanıldı ise baş ağrıtmaz... Bizim evde 2 tane 2001 td5 var :smiley: keyfimiz yerinde

Avatardaki araç 240.000 e yaklaştı, diğeri ise 185.000 de.. Avatardaki off road modifiyeli diğeri standart HSE. Yaşları itibari ile ufak tefek bakım işleri çıkıyor...

Cevabınız için çok teşekkür ederim,

Almayı düşündüğüm araç servis bakımlı deniyor fakat ben genede servise göstericem.Forumdaki araştırmalarıma göre 2.5 Td5 lerde 2003,2004 modeller daha çok tercih edilmesi yönünde izlenim aldım ama ne fark var tamda anlayamadım doğrusu.

Model yılından daha çok bakım önemli bu araçlarda, benim araç en sorunlu denilen 2000 model, sıfır halinde almıştım, hala kullanıyorum 350,000km'de şu an. Almayı düşündüğünüz araç 10 yaşından fazla, bazı şeylerin değişmiş olması lazım ya da değişim zamanı geldi, yeni sahibi değiştirecek. Beğendiğiniz bir aracı anlaşabileceğiniz bir servise götürüp mutlaka ve mutlaka baktırın.

Anladım sizi bende öyle düşünüyorum aslında ama genede kafam karıştı biraz, benim jeep te tecrübem var fakat land da yok mesela istanbuda jeep alacaksam bostancıda jeep garaj davut ustaya göstermeden almam kesinlikle,sizinde bunun gibi özel bir servis varmı tavsiye edebileceğiniz anadolu yakası olursa çok daha iyi olur.

Şöyle anlatayım, almayı düşündüğünüz araç hangi servise gitmiş, ne kadar zaman aynı servise gitmiş, kaç el değiştirmiş önce bunları öğrenin. Uğraşmak istemeyenler genelde son bir iki bakımını çok popüler servislerde yaptırıp bilmem ne servis bakımlı araç diye satışa çıkarıyorlar.

Herkesin göz ardı ettiği D2'nin değişik bir özelliği de kaportasının aluminyum olmasıdır. Populer olan ama bir o kadar da boş olan temizlik boyası yapılmış araçlardan uzak durun. Aluminyum, darbe ve ısıya pek güzel bir reaksiyon vermez, çekiçledikçe ısı verdikçe genleşir ve incelir. Kritik yerlerde (kapılar, direkler) düzeltme işlemi varsa direkt uzaklaşın. Bütün düzgün servisler önce darbe/düzeltme olayına bakar eğer değişim varsa sorun yok, değişmemiş işlem görmüşse sorun yaşarsınız.

Karşı taraftaki servisler konusunda pek bir bilgim yok, arasıra forumda aktif olan Ademland nickli üyemiz var
umarım reklam olmaz biraz araştırırsanız detaylarını bulabilirsiniz, gidenlerin yorumları güzel, bence bir denemekte fayda var.

LR grubu araçlar nevi şahsına münhasır ziyankar araçlardır, forumu incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız ;D
Aracınızı sevebilecek, aşık olabilecek ve servisinizle dost olabilecekseniz ilgilenin yoksa günümüz koşullarında bu araç gerçekten sinir katsayınızı tavan yaptırır :D :D :D

PS: Aracın altına baktığınızda yağ kaçakları yoksa hiiiiç ilgilenmeyin derim

Sanırım ne demek istediğinizi çok iyi anladım,aslında çok acelem yok biraz daha araştırıp daha az kilometre yapmış,düzenli servis bakımlı(değişmesi gereken parçalar zamanında değişmiş),mümkün ise ilk sahibinden ve kesinlikle altında yağ kaçakları olan bir araç bulmaya çalışıcam :smiley:)

Lift kite ihtiyacınız yok, körükler yeter. Bence aşağıdaki eklentiyi biraz inceleyin, tanıdığım çoğu kişi sadece vinç ve snorkelle olayı çözüyorlar ben dahil. Ön tarafa Bearmach arka taraf körük yuvalarına takviye yapınca araç zaten yükseliyor. Almayı düşündüğünüz aracı standard haliyle kullanmayı deneyin derim. Sonrasında ne yapılacağı konusunda istekleriniz doğrultusunda kararınızı verirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=QpEZ3kmEtKU

Dixie' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=QpEZ3kmEtKU

Standart haliyle ve yol lastiği ile mükemmel performans.
Tek fazlalığı arka tampon, o da ilk arazi denemesinde doğal olarak yok oluyor :smiley:

Dixie' Alıntı:
Lift kite ihtiyacınız yok, körükler yeter. Bence aşağıdaki eklentiyi biraz inceleyin, tanıdığım çoğu kişi sadece vinç ve snorkelle olayı çözüyorlar ben dahil. Ön tarafa Bearmach arka taraf körük yuvalarına takviye yapınca araç zaten yükseliyor. Almayı düşündüğünüz aracı standard haliyle kullanmayı deneyin derim. Sonrasında ne yapılacağı konusunda istekleriniz doğrultusunda kararınızı verirsiniz.

Gerçekten harika,standart haliyle performansını görünce gerçekten çok şaşırdım, genede yeni başlayanlar için iyi performans olabilir ama beni keseceğini sanmıyorum dediğiniz gibi vinç,şnorkell,ön tarafa bearmach arka taraf körük yuvalarına takviye yaparak denemek lazım tabi birde lastik jant takviyesi şart gibi görünüyor. sizce bu uygulamaları istanbulda nerede uygun fiyata yaptırabilirim ve bu yükseltme şekliyle hangi ölçülerde lastik kullanabilirim.

nkurtkaya' Alıntı:
Standart haliyle ve yol lastiği ile mükemmel performans.
Tek fazlalığı arka tampon, o da ilk arazi denemesinde doğal olarak yok oluyor :smiley:

Bu video güzelmiş :smiley: Asfalt lastiklerini parçalama operasyonu gibim birşey :smiley:

korsan29' Alıntı:
Helala vallahi asfalt lastiği ile arazide asfalt ta gider gibi gidiyor :smiley:)

Bizim HSE ile çamurda denemiştim, asfalt lastiği olmasına rağmen TC çok güzel çalışıyor...

Bende aracın standart hali ile çok şey başarılabileceği kanısındayım. Off road spor olarak yapılacaksa zaten araç bambaşka bir hale sokuluyor ki bu konumuzun dışında. Aracın aksesuarlı haliylede normal yolda gidemiyorsun. Geçen hafta kar yağdığında kar kaplı yokuş yollarda araçlar sağa sola free style gitmeye çalışırlarken TC'nin kontrolü ile yanlarından geçip gitmek ayrı bir keyif. Sadece diğer araçların patinajından ötürü kayganlaşan bir yokuşu çıkamadım, ondada tekrar yokuşun başına gidip vitesi low'a aldım ve 2. kademede takılmadan çıkabildim. Lastikler M+S ibareli ATR.
Saygılar,

mohawk' Alıntı:
Bende aracın standart hali ile çok şey başarılabileceği kanısındayım. Off road spor olarak yapılacaksa zaten araç bambaşka bir hale sokuluyor ki bu konumuzun dışında. Aracın aksesuarlı haliylede normal yolda gidemiyorsun. Geçen hafta kar yağdığında kar kaplı yokuş yollarda araçlar sağa sola free style gitmeye çalışırlarken TC'nin kontrolü ile yanlarından geçip gitmek ayrı bir keyif. Sadece diğer araçların patinajından ötürü kayganlaşan bir yokuşu çıkamadım, ondada tekrar yokuşun başına gidip vitesi low'a aldım ve 2. kademede takılmadan çıkabildim. Lastikler M+S ibareli ATR.
Saygılar,

Yav ben o bahsettiğin gibi yollarda hanımın Rav4 ile coşturuyoruyosam Disco için çerez kalır :smiley:)

20150112 144313

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR