DİZEL-OTOMATİK VİTES ARAÇ TAVSİYE (ACİL)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dedeoğlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,910

Etiketler

Ynt: DİZEL-OTOMATİK VİTES ARAÇ TAVSİYE (ACİL)

Epeydir cevap yazmadım, kusuruma bakılmamasını arz ederim. Bu arada bir 1.9 DDİs 2008 Grand Vitara aldım. Aracı eşim kullanmakta zorlandı. Benim içinde aynı şey oldu diyebilirim. Araç durmadan birinci vitese geçmiyordu. Birde Çok yakıyordu. Ankara-Gebze- Yalova yaklaşık 200 TL civarında yaktı, diğer bir konu araçtan işgillendim. Ve nihayetinde aldığım firmaya 3000 TL zzararına geri verdim. Ve sonunda Skoda Superb aldım (2012 model sıfır).

Crossover tarzı otomobillere bakabilirsiniz , veya o fiyata bulabilirseniz Nissan Qashqai alabilirsiniz .

öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun skoda iyidir ama suziden iyi zarar etmişsiniz ve madem aldığınız firmaya iade ettiniz neden bu kadar düşük fiyattan aldılar sizden.hayırlısı olsun inşallah

dedeoğlu' Alıntı:
Uzun süredir SUV-Arazi araç almayı planlıyordum. ...
... %25 arazi, %75 şehir içi kullanılacak. ...

Yani %25 arazi kismindan vazgectiniz.

Ssang Asfaltda net 200 km sürat 6 ılleri sanzıman
Dana dıfransıyeller
MeRcedes motor ve sanzıman
Arazıde cok çok ıyı mutlaka test edın derim .

sabri yucel' Alıntı:
... Asfaltda net 200 km sürat....
Arazıde cok çok ıyı ...

Kusura bakmayın ama asfaltta saatte 200km sürat yapabilen bir araç arazi aracı olamaz. Tersten ifade edersem arazi aracı asfaltta saatte 200km hız yapamaz. Eğer yaparsa bu acı pul biberli baklavaya benzer ki ne tatlısı ne de acısı tat verir.

Sayin Nejat Kurtkaya sizinle ayni fikirdeyim.Hala da pek bir sey degismedi ama bu bahsedilen araci bir kere kullanin derim.
Arazi performansi da hic fena degil.Sadece henuz yillar gecipte neler oldu kismini bilmiyoruz.
Eger yillara da meydan okursa gercekten performansli bir arac.
Bu arada ben Galloper kullaniyorum.Cok memnunum ama dedigim gibi bunu da denemek gerek.

Bu arada 200 km yi destekledigimi sanmayin lutfen.Ancak kurallar cercevesinde surat icin yeterli olmasi onemli.
Ayrica yakiti da uzmuyor.Ben kullanan arkadasimin yalancisiyim.Burada ki gurupta iki tane var.
Birisi arazi lastiklerini takinca yakisi ve yol sesi artmisti.

2 senedir arazide yarim metre karda camurda derede vs vs bir dunya gezenbilir etkınlıklerınde kullanıyorum hıc bır sorun yok aracda su an 265 bf at lastik takılı son surat su an 180 orjınal 245 lastıklerıyle 210 da gordugum oldu zaten aracın en buyuk artısı 6 ılerı sanzımanı
ve makassız amortisorlu arka dingili ıle binek arac konforu sunması ..
videolar resimler ssang sayfasında mevcut .. daha once defenderim vardi sattım actyon sports aldim ..
asflta cogu binek aracdan suratli arazide140 beygir euro 4 motoruyla 4 h ve 4 low ile tam bir arazi uzmanı ..

ttogan' Alıntı:
Bu arada 200 km yi destekledigimi sanmayin lutfen.Ancak kurallar cercevesinde surat icin yeterli olmasi onemli.
Ayrica yakiti da uzmuyor.Ben kullanan arkadasimin yalancisiyim.Burada ki gurupta iki tane var.
Birisi arazi lastiklerini takinca yakisi ve yol sesi artmisti.

Herhalde onlardan biri benim.:smiley:
Mehmet'in aracı cooper stt takınca biraz yol sesi yapmıştı, bende aynı ebat BF A/T var ses sorunum yok.
bencede kesinlikle denenmesi gereken bir araç.

Merhaba Rustem Beycim,yakis ve ses olarak kalmis aklimda.
Epeydir gorusemedik.Kis geliyor,daga bayira vuralim artik kendimizi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR