Ducato Karavanda ,hava Destekli Amortisör

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tam35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,265

Etiketler
Ben Antalya da montaj dahil kompresörsüz 900 TL ye takdırdım. Çok memnunum

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aslında aynı noktadayız ama bahsettiğim set 750 tl montaj hariç kompresör dahil set. Eli biraz alet tutan biri bağlantıları yapabilir. Olduki yapamıyor 200- 300 tl montaj ücreti ile kompresör dahil set sahibi olunabilir.
Aslında link vermeye de gerek yok. Çoğu şehirde sanayi sitelerinde bu tür körükleri satan/takan işyerleri oluyor. Fiyatları da uygun oluyor genelde. Ama gelin görün kü ben karavanıma taktıracağım dediğiniz anda bir de orjinal karavan malzemesi olsun dediğiniz de tl olan fiyatlar bir anda € ya dönüyor.
linkte 750 tl olan set, karavan malzemesi olarak başka linkte montaj dahil 750€.

Aslında aynı noktadayız ama bahsettiğim set 750 tl montaj hariç kompresör dahil set. Eli biraz alet tutan biri bağlantıları yapabilir. Olduki yapamıyor 200- 300 tl montaj ücreti ile kompresör dahil set sahibi olunabilir.
Aslında link vermeye de gerek yok. Çoğu şehirde sanayi sitelerinde bu tür körükleri satan/takan işyerleri oluyor. Fiyatları da uygun oluyor genelde. Ama gelin görün kü ben karavanıma taktıracağım dediğiniz anda bir de orjinal karavan malzemesi olsun dediğiniz de tl olan fiyatlar bir anda € ya dönüyor.
linkte 750 tl olan set, karavan malzemesi olarak başka linkte montaj dahil 750€.
ımaj karavan ısımde yapmıs tabıkı € yapar

Mustafa bey bu ilandaki sistem güzel ancak en önemli ve kesinlikle olması gereken denge ve artükilasyon için bir şey yok dolayısı ile bana göre eksik ve çokda faydalı olacağını düşünmüyorum Sivas ta bir arkadaşımın aracına bu sistem için Teknik Üniversiten < Faydalı ürün > belgesi almış bir firma tarafından ( konyadan sivas a gelerek !!! ) monte ettiler ve montaj öncesi çok tartışmamıza rağmen analatamadım !! sonuç fiyasko ve 1 gün sonra sökmek mecburiyetinde kaldılar ! masraf boşa gitti !!
1980 den beri kamyon ve tır yedek parça işi ile meşgulüm ve bu iş çok basit görünsede işin teknik detayları ve püf noktası var ve yakında bu konuda yeni bir başlık açarak paylaşacağım şu an bazı malzemelerin henüz imal edilmediğinden beklemek durumundayım imalat aşaması bittiğinde !! sadece karavanlara değil birçok model 4x4 ve orta ticari araçlara ve binek araçları dahil sistemi uygulamak mümkün olacaktır saygılarımla

Mustafa bey bu ilandaki sistem güzel ancak en önemli ve kesinlikle olması gereken denge ve artükilasyon için bir şey yok dolayısı ile bana göre eksik ve çokda faydalı olacağını düşünmüyorum Sivas ta bir arkadaşımın aracına bu sistem için Teknik Üniversiten < Faydalı ürün > belgesi almış bir firma tarafından ( konyadan sivas a gelerek !!! ) monte ettiler ve montaj öncesi çok tartışmamıza rağmen analatamadım !! sonuç fiyasko ve 1 gün sonra sökmek mecburiyetinde kaldılar ! masraf boşa gitti !!
1980 den beri kamyon ve tır yedek parça işi ile meşgulüm ve bu iş çok basit görünsede işin teknik detayları ve püf noktası var ve yakında bu konuda yeni bir başlık açarak paylaşacağım şu an bazı malzemelerin henüz imal edilmediğinden beklemek durumundayım imalat aşaması bittiğinde !! sadece karavanlara değil birçok model 4x4 ve orta ticari araçlara ve binek araçları dahil sistemi uygulamak mümkün olacaktır saygılarımla

Sayın Çobanoğlu Özgür KARTAL aracınızın virajda etki ve tepkisi nasıl özellikle dikkat ederek paylaşırsanız çok memnun kalacağım

Sayın Çobanoğlu Özgür KARTAL aracınızın virajda etki ve tepkisi nasıl özellikle dikkat ederek paylaşırsanız çok memnun kalacağım
Sayın Demiral benim montaj yaptırdığım usta bu konuda çok deneyimli. Minübüslere takıyor benimkini tek dezavantajı kompresörsüz oluşu. Tek hava girişi var yaklaşık 20 -25 arasında hava basıyorum makaslar 2 -3 cm havaya kalkıyor yani bütün yük körüklere biniyor. Aşırı yüklenme olursa makaslar devreye giriyor. Virajlarda ve bozuk yollarda konfor artıyor. Eğer asfalt dışında dağda yaylada dolaşmayı seviyorsanız mutlaka takın derim, ama ben asfaltdan çıkmam derseniz takdırmayabilirsiniz. Aralık ayının 13 ünde TÜV den de sorunsuz geçti.

Benim aracın makas kısmını inceledim ama fotoğraf çekmedim.çekip sizden destek almayı isterim.ucuz 2 körükle dener olmazsa sökerim fazla masraf etmemiş olurum.eğwr memnun kalırsam kompresör ve kontrol paneli bağlarım.

erhan_41 / Tuzla

IMG 0737
Benim araçtaki körükler kompresörlü çok memnunum uzun süreli parklarda tam şişirip bırakıyorum aracın makaslarına hiç yük binmiyor

Bu fiyata montaj dahil değil. Bunuda göz önünde bulundurun.

Merhaba , bu ilandaki ürün tasarımı ve imalatı bana ait . İlgilenenler 05352294499 numaralı telefondan ulaşabilir . Ürünün kalitesi konusunda endişeniz olmasın .
Turhan Yamaç

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende kullanıyorum daha 20 gün önce TÜV den hiç bir sorun olmadan geçtim. Arabaya çok faydası var virajlarda makaslara binen yük çok azalıyor. Bozuk yollarda konfor artıyor. Daha bir çok faydası var. Ama benim körükler makasın üstündedeğil yanında. Körüklere hava girince bütün yük koruklerde oluyor.

Hocam bir iki resim paylasabilir misiniz bende kamyonete yapmayi düşünüyorum

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kime yaptirdin abi isim verde bizde yaptiralim Antalya da. Yesil de mi akdeniz de mi ?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaşım ben Finike Turunçova da Durmuş usta var ona yaptırdım. Facebook dan Frenci Durmuş Akdeniz diye ararsan bulursun fotoğraflarıda görürsün.

Benim Ducato maxi 2007 model 5yil öncü imaj Karavan takmış Kompressor herzaman bağlı
Şimdi kadar problem görmeden
Selam Reiner

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR