Dün Geceki Fırtına

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkan saygın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,467
Ynt: Dün Geceki Fırtına

Serkan arkadaşımız zaten açıklamış. "Fotoğraf makinam yanımda yoktu" diye, görüntüleri kaçırmak istememiş, cep telefonu ile çekmiş. Aslında paylaşım olarak güzel, sanatsal bir şey beklememek gerekir.

Cep telefonu çıktı, mertlik bozuldu diyorlar ama yine de insanları fotoğraf çekmeye teşvk açısından iyi bir başlangıç olabilir herhalde. Bugün cep telefonu, yarın compack makina, öbürsü gün CANON EOS 450D derken yarışmalardan ödüller çıkarırlar. İstemek önemli.

Beyeni ve desteğiniz için çok teşekkür ederim Freegraf.

Kocaeli'den selamlar

Etiketler

koroglu1414' Alıntı:
Hocam ben rumuz'u yöremizdeki köroğlundan esinlenerek almıştım;internet'in ilk çıktığı yıllarda klavyam Türkçe karekter değildi :smiley:
fotoğrafla ilgileniyorum;bir çok fotoğraf paylaşım sitelerinde paylaşmaya çalışıyorum kendi meşrebimce birşeyler fotoğraflayıp.
en çok imkânlar dahilinde makro ve manzara fotoğraflarım ağırlıkta..
sizler'de fotoğraf ile uğraşıyormusunuz ?paylaşımlarınız varmı?

Bolu'ya selamlar o zaman...
Ben de ilgileniyorum fotoğrafla.. Ben daha çok insan üzerine çalışmasını seviyorum. O an, durum, çalışan insanlar gibi.. Güzel bir ışık, gölge, manzara yada şimşek yakalarsam çekerim. Çektiğim fotoğraflarda mutlaka bir mesaj olmasını isterim yani izleyiciye birşeyleri anlatmalı yada hatırlatmalı, anılarına götürmeli o yüzden az ama öz çekenlerdenim. Birkaç sitede fotoğraflarımı paylaşıyorum yakında kendi web sayfamda da yayınlayacam. Bu aralar işler nedeniyle ara verdim ama.. Fırsat buldukça yarışmalara ve sergilere katılıyorum. enson 2009 Natıonal Geographic fotoğraf yarışmasında Trkiye 2. si olmuştum. Ağustosla birlikte tekrar başlayacam çekimlere yeni yarışmalar için. ;D

bazzen evet ama teşfikten ziyade ortada olmak ve suyu bulandırmak için daha vazifelendiriyorlar kendilerni. bu tavırlar yanlış.yoksa elbette olacaklarki keyifliolsun.sizede kolay gelsin.Murat bey.

O tipler kendi kendine ayıklanıyor zaten merak etmeyin... Türkiye'de henüz fotoğraf değerlenmedi. Fotoğraf satın alma kültürü oluşmadı. Birkaç tanınmış fotoğrafçının fotoğrafları satılıyor yada Okan Bayülgen gibi fotoğraf çekmesini bilmeyen ama milyarlık LEICA'ları olan isim yapmış kişilerin fotoğrafları satılıyor. Asıl sorun bunlar.. Cep telefonu ile çekenler değil.

katılıyorum.allah çektirsin diyelim hayırlı geceler.

mrtvural' Alıntı:
Bolu'ya selamlar o zaman...
Ben de ilgileniyorum fotoğrafla.. Ben daha çok insan üzerine çalışmasını seviyorum. O an, durum, çalışan insanlar gibi.. Güzel bir ışık, gölge, manzara yada şimşek yakalarsam çekerim. Çektiğim fotoğraflarda mutlaka bir mesaj olmasını isterim yani izleyiciye birşeyleri anlatmalı yada hatırlatmalı, anılarına götürmeli o yüzden az ama öz çekenlerdenim. Birkaç sitede fotoğraflarımı paylaşıyorum yakında kendi web sayfamda da yayınlayacam. Bu aralar işler nedeniyle ara verdim ama.. Fırsat buldukça yarışmalara ve sergilere katılıyorum. enson 2009 Natıonal Geographic fotoğraf yarışmasında Trkiye 2. si olmuştum. Ağustosla birlikte tekrar başlayacam çekimlere yeni yarışmalar için. ;D
Başarınızı kutlarım..

freegraf' Alıntı:
murat arkadaşin çekimleri iyi ama diğerleri ne gerek yoktu cep telefonu ile ancak bu kadar olur .kötü örnek olarak gösterebiliriz.çeken arkadaş alınmasın kimseye kastım.ayrıca kmiseyide şahsen tanımıyorum.sadece mesleğim eğitimim ve işim gereği fikrimi söyledim.

selamlar freegraf.
ilk olarak konuyu açan zaten benim.ilk yazımdada belirtmiştim.yanımda makinam ve lensim yoktu.o yüzden ancak bu kareleri cep telefonu ile yakaladım.bir fotoğrafın çekildikten sonra her ne cihazla olursa olsun kime nasıl bir kötü örnek teşkil ediceğini açıkcası çok merak ettim.?
ayrıca ilk kez fotoğraf çeken biri değilim ben.TRTUNİNG dergisinin R/C model sayfasını hazırlayan ve fotolarını çeken biriyim.
Bende mesleğim gereği R/C araçlarının fotolarını çeker,onları kullanır,eğitimlerini veririm ama kimseye bu şekilde bir yaklaşımla yaklaşmam.
Lütfen mesajlarını yazmadan önce kimin ne olduğu hakkında kati değerlendirmeler yapmayız.
saygılarımla ve muhabbetle ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR