duster 4x4 doğru lastik ebatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gaspadin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,482

gaspadin

Ana Kamp
Selamlar arkadaşlar,

3cm yükseltme yayı olan arkadaşlar aksları yormadan en makul at yada mt lastik ebatı nedir.
deneyenlerin değerli fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim. tşkler

Etiketler
Ynt: duster 4x4 doğru lastik ebatı

gaspadin' Alıntı:
Selamlar arkadaşlar,

3cm yükseltme yayı olan arkadaşlar aksları yormadan en makul at yada mt lastik ebatı nedir.
deneyenlerin değerli fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim. tşkler

215-70-16'ya kadar AT veya MT takabilirsin, onun haricindekiler sürter.

ümit bey

tavsiye ettiğiniz ebat 3cm yükseltme olursa mı yoksa standart araç ölçüsümü
tşkler

tşkler ben yay siparışi verdim. fakat sonrasında ebat konusunda kararsızım. akslar kafama takılıyor.
bu yüzden dogru seçim yapmak istiyorum.

gaspadin' Alıntı:
tşkler ben yay siparışi verdim. fakat sonrasında ebat konusunda kararsızım. akslar kafama takılıyor.
bu yüzden dogru seçim yapmak istiyorum.

Romen offroadçu arkadaşlara sormuştum yükseltme olayını. Kendi araçlarına yaptıkları uygulamaları ve tavsiyelerini yazdılar. Onlar da H&R 3cm yay kullanıyorlar, lastik olarak ise Federal Courage MT 205-80-16 önermişlerdi. Bunun dışındakilerin sürteceğini ve daha büyük lastiğin şanzıman ve balataya zarar vereceğini söylemişlerdi. Şu anda kullandıkları ebatla yarışlara giriyorlar her hangi bir şanzıman, aks vs. sorunla karşılaşmadıklarını söylediler. Ama şunu söyleyebilirim ki H&R 3cm yaylar ile araç çok sertleşiyor konfor filan kalmıyor aklında bulunsun. Ayrıca 225-75-16 ebat MT lastikler sağa sola dönüşlerde davlumbaza sürtüyor davlumbazın yumuşatılması arkasında bulunan demirin ise yamulması gerekiyor. Kısaca 225-75-16 MT veya AT tavsiye edilmiyor.

yardımcı olur inşallah .araca her türlü lastik ve jant yerleştirebiliyosunuz.resimli olarak
http://alu-kola.elektrony.cz/konfigurator?&auto=dc&model=Duster&velikost=17&typ=typ%20SD

ümiterkan' Alıntı:
215-70-16'ya kadar AT veya MT takabilirsin, onun haricindekiler sürter.

bu ölçülerde sadece lastik değiştirerek kullanan arkadaşlar çekiş düşüklüğü fren veya virajda savrulma yaşadınızmı? otobanda arazide orginal ölçü ile aralarında ne gibi farlılıklar oldu tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz.
215 70 16 orginal jant üzerine takınca araç değerleri sınır % 3.1 gösteriyor. yükseklik 1 lastik için 10.7 mm çapı 21.5 mm

Screen shot 2012 11 28 at 100547 AM

dacia nature' Alıntı:
bu ölçülerde sadece lastik değiştirerek kullanan arkadaşlar çekiş düşüklüğü veya virajda yüksek olduğundan savrulma yaşadınızmı? orginal ölçü ile aralarında ne gibi farlılıklar oldu tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz.
215 70 16 orginal jant üzerine takınca araç değerleri sınır % 3.1 gösteriyor. yükseklik 1 lastik için 10.7 mm çapı 21.5 mm

Çekiş düşüklüğü veya aracın güvenliğini tehlikeye sokacak bir değişiklik olmadı. Nihayetinde araç 1 cm yükselmiş oldu, güvenliği tehlikeye atacak bir yükseklik değil bu :smiley:

ümiterkan' Alıntı:
Çekiş düşüklüğü veya aracın güvenliğini tehlikeye sokacak bir değişiklik olmadı. Nihayetinde araç 1 cm yükselmiş oldu, güvenliği tehlikeye atacak bir yükseklik değil bu :smiley:

biraz daha cross havasında gayet iyi :smiley:
215 65 16 dan sonra 215 70 16 takınca aralarında tam olarak nasıl bir farklılık değişkenlik var biraz daha açabilirmisiniz.çekiş,fren,direksiyon turunda ağırlık,vs. tşk.

dacia nature' Alıntı:
biraz daha cross havasında gayet iyi :smiley:
215 65 16 dan sonra 215 70 16 takınca aralarında tam olarak nasıl bir farklılık değişkenlik var biraz daha açabilirmisiniz.çekiş,fren,direksiyon turunda ağırlık,vs. tşk.
Saydığınız şeylerle ilgili bir farklılık olmadı. Aksine 65'den 70'e çıktığı için bozuk yollardaki süspansiyon konforu arttı.

ümiterkan' Alıntı:
... lastik olarak ise Federal Courage MT 205-80-16 önermişlerdi ...

Bende aracı bayiden teslim alır almaz 205-80-16 ölçüsünde "Pirelli Scorpion ATR" takmayı düşünüyorum. Yazınız içimi rahatlattı. Şöyle ki kuşkularım vardı acaba direksiyonu çevirince sürtermi falan gibi.
Demek takanlar var.
Ben sadece aşağıdaki resimde görülen, yani şu linkteki aracı görmüştüm: http://daciaduster4x4.blogspot.com/2010/11/duster-elevado-3cm-y-con-20580-r16.html
Tabi adama soramıyordum sürtme yapıyormu diye.
205/80 R 16 'yı takınca fotoğraflarını da paylaşacağım.

00

Karadeniz Otoyolu' Alıntı:
Bende aracı bayiden teslim alır almaz 205-80-16 ölçüsünde "Pirelli Scorpion ATR" takmayı düşünüyorum. Yazınız içimi rahatlattı. Şöyle ki kuşkularım vardı acaba direksiyonu çevirince sürtermi falan gibi.
Demek takanlar var.
Ben sadece aşağıdaki resimde görülen, yani şu linkteki aracı görmüştüm: http://daciaduster4x4.blogspot.com/2010/11/duster-elevado-3cm-y-con-20580-r16.html
Tabi adama soramıyordum sürtme yapıyormu diye.
205/80 R 16 'yı takınca fotoğraflarını da paylaşacağım.

00
3cm yükseltmeden o lastik takılmaz sürtme yapar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR