duster 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gaspadin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,070

gaspadin

Ana Kamp
selamlar arkadaşlar ,

yeni duster 4x4 aldım,fakat alt devirde şiddetli supap vuruntusu var,üst devirde kesiyor,daha önceki aracımda pejo ve 110 hp ve 240 tork vardı, fakat böyle bir sorun yoktu servise sordum bu makinada normal dediler.sizdede aynı durum varmı varsa demek ki motorun karakteri böyle,kış lastiği almayı düşünüyorum ve lastik ebatı konusunda farklı kullananlarda tavsiye rica ediyorum. yolunuz hep açık olsun tşkler.

Etiketler
Ynt: duster 4x4

Hayırlı olsun gaspadin.

Doğrudur, bu vuruntu sesi reno dci motorların özelliği/bana göre kusuru imiş. Bizde de vardır. Fakat vuruntuya dikkat ettiysen, aracı daha hızlı ivmelendirmek istediğinde çıkıyor. Benim çıkardığım sonuç, demek ki çok ani (özellikle motor yeterince ısınmamışken) devri yükseltmemek lazım....

Motor iyice ısındığında, bu ses de azalıyor, hatta duyulmuyor.

olguncandan tşk ederim. işin kötü tarafı araç ısınmak bilmiyor tipik fransız fakat haftasonu ormana girdim.4cm çamurda askıda kalmasına rağmen çatır çatır çıktı, çok memnunum.

Bu dediğiniz ses ilk çalışmada oluyor biraz yavaş yavaş yol alıyorum sonradan kesiliyor bence hiç sorun değil...Kafanıza takmayın :smiley:

sayın gaspadin öncelikle aracınız hayırlı olsun

askıda kalmak deyimini sanırım yanlış yerde kullanmışsınız , 4 cm çamurda nasıl askıda kaldınız ?

bir de askıda kalan araç ancak hijack , vinç vesaire ile çıkar , siz "askıdan" nasıl kurtuldunuz ?

selamlar öncelikle tşk ederim.

hayır yanlış anlamadınız askıda kaldım. çim gibi gördüğüm yer aslında gevşek balçık çamurmuş fakat esp+asr sayesinde ileri geri salınımla çıkardım.anladıgım kadarıyla bu araçta esp ve asr çok iş görüyor.İşin keyifli tarafı o sırada orda ağaç kesimi yapan köylü arkadaşlar beni görüp (abi seni traktörle kurtarırız teklifine ) gerek kalmadan kurtuldum. :smiley:

sağ ön ve sol arka tam basıyordu sağ arka çok az sol ön havada ileri geri oynatınca sağ arka tekerlek kanala düştü sonrası kolay oldu.

gaspadin' Alıntı:
selamlar öncelikle tşk ederim.

hayır yanlış anlamadınız askıda kaldım. çim gibi gördüğüm yer aslında gevşek balçık çamurmuş fakat esp+asr sayesinde ileri geri salınımla çıkardım.anladıgım kadarıyla bu araçta esp ve asr çok iş görüyor.İşin keyifli tarafı o sırada orda ağaç kesimi yapan köylü arkadaşlar beni görüp (abi seni traktörle kurtarırız teklifine ) gerek kalmadan kurtuldum. :smiley:

Aracınız hayırlı olsun kurtulma yönteminizi tam olarak anlatabiliseniz diğer batan arkadaşlara ışık tutacaktır kazasız sürüşler

sayın gaspadin çok şakacısınız , iki tekeri yere tam basarken , diğeri de zeminle temas halindeyken "askıda kaldım" diyorsunuz :smiley:

bir tekerim yere basmıyordu deseniz burada nam-ı diğer 3 teker ali bey var haberiniz olsun :smiley:

askıda kalmak ;D ;D ;D

DSC01005

Eğer aracınızda vinç vs. ekipman yoksa şu tarz bir şey yaptırıp askıda kalma durumlarından belli ölçüde kurtulabilirsiniz. Türkiye'de satılıyor mu bilmiyorum ama yapılması çok zor değil.

http://www.youtube.com/watch?v=2qU3N_u2nZo

80cm kardan sonra başka bir efsane doğuyor
4cm çamur :smiley:
yeni aracınız hayırlı olsun

gaspadin' Alıntı:
sağ ön ve sol arka tam basıyordu sağ arka çok az sol ön havada ileri geri oynatınca sağ arka tekerlek kanala düştü sonrası kolay oldu.
Dostum sen yazılanlara aldırma maalesef forumda açık arayan kelimeleri cımbızla ayıklayaıp can sıkmak ve aracı kötülemek için çırpınan arkadaşlar var,halbuki hiç gereği yok sizn söylediklerinizden net olarak herşey anlaşılıyor ama yok illa üzerinize gelecekler ve moral bozacaklar, galiba yaş la alakalı bir durum yoksa niyetlerin kötü olduğuna inanmıyorum.Lütfen arkadaşlar açık aramaktan,birçok başlıkta insanları yalancılıkla suçlamaktan vazgeçelim yoksa bu forum kan kaybedecek,yazık olacak insanların gururunu incitmeyelim. Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR