duster 4x4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gaspadin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,069
Ynt: duster 4x4

nazım bey kimsenin açık aradığı veya aracı kötülediği yok hemen alınmayın.

off roadın konuşulduğu , paylaşıldığı bir sitede "askıda kalma" tabirinin yanlış kullanıldığını işaret ettim sadece.

insanlar burada da doğrusunu öğrenemezlerse nerede öğrenecekler değil mi?
bu aracı kötülemek değildir , 4 cm çamurda da askıda kalınması mümkün değildir , mantıken bir düşününce siz de anlarsınız.

Etiketler

kyenipazar' Alıntı:
nazım bey kimsenin açık aradığı veya aracı kötülediği yok hemen alınmayın.

off roadın konuşulduğu , paylaşıldığı bir sitede "askıda kalma" tabirinin yanlış kullanıldığını işaret ettim sadece.

insanlar burada da doğrusunu öğrenemezlerse nerede öğrenecekler değil mi?
bu aracı kötülemek değildir , 4 cm çamurda da askıda kalınması mümkün değildir , mantıken bir düşününce siz de anlarsınız.
Araçta belki ön arka %100 kilit vardır.

nazım bey teşekkurler

bu forumda böyle duayenlerin olması amatör offroad cular için bir şans. ;)

Ümiterkan beyin belirttiği yardımcı aletlere benzer aletler internette var, Türkiyede şimdilik yok bildiğim kadarıyla ama her araçta bulunması gereken basit ve elzem aletler. Kum, çamur, kar gibi gevşek zeminlerden kurtulmak için çok gerekli, hafif [attachment=1][attachment=2]ürünler..

Photo 1303212950

Listing 3 1297319989

Haklısınız ali şen bey, halıflex gibi ürünler kum,kar çamurun gevşekliği üzerinde lastiğin tutunabileceği yüzey oluşturuyor ,ancak halflexs lastik döndükçe toplanabiliyor. oysa internette gördüğüm o sert plastik levhalar hem katlanmıyor, hem de üzeri lastiğin tutunması için yivli. Ploblemli zeminin büyüklüğüne göre birkaç levha birbirine kenetlenebiliyor. Buna benzer bir imalat yapabilir miyim onu düşünüyorum. Mesela baklavalı sac denilen levha kestirilse, bagajda bulundurulsa işe yarar mı denemek lazım.

mimar_ankara' Alıntı:
Haklısınız ali şen bey, halıflex gibi ürünler kum,kar çamurun gevşekliği üzerinde lastiğin tutunabileceği yüzey oluşturuyor ,ancak halflexs lastik döndükçe toplanabiliyor. oysa internette gördüğüm o sert plastik levhalar hem katlanmıyor, hem de üzeri lastiğin tutunması için yivli. Ploblemli zeminin büyüklüğüne göre birkaç levha birbirine kenetlenebiliyor. Buna benzer bir imalat yapabilir miyim onu düşünüyorum. Mesela baklavalı sac denilen levha kestirilse, bagajda bulundurulsa işe yarar mı denemek lazım.
TABİKİ fotodakilerden olsa çok iyi olur .ben birkeresinde yabacı bir araçta delikli sacdan yapılmış görmüştüm yuvarlak delikleri olan bu iş için yapılmış bir şeydi

http://www.gezenbilir.com/index.php?action=dlattach;topic=14631.0;attach=3570;image

bu değil mi ?

evet kyenipazar, baklavalı saç yerine perfore sac denilen birşey ama nerde bulunur, sanayiye bir sormak lazım. Sacın üzerinde 5-6 santim çapında dairesel delikler var. ondan 20 santime 1 metrelik birkaç tane kestirilse tam bir kurtarıcı olur.

Piyasada aşaıda resimleri olan gerek sac gerek alüminyum levhalar var. Sanayide bulunup istenilen ölçülerde kestirilebilir sanırım. Çamur,kar, kum seven arkadaşlara bagajda bulundurmak faydalı olur sanırım..
[attachment=1][attachment=2][attachment=3]

Sac4

Sacs170

Sacs171

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR