DUSTER DA NERDEN GELDİĞİNİ ANLAMADIĞIMIZ SESLERİN TELAFİSİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 400
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 177,933
Ynt: Duster Da Nerden Geldiğini Anlamadığımız Seslerin Telafisi

Arkadaşlar herkes kaputunu açıp radyatörü elle bir sallayın.aşırı derecede boşluk var bağlantı pimlerinde .
ufak bir lastik contayla sallantı gideriliyor.resimli anlatımı aşağıdaki gibidir.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202997095836669&set=pcb.661165270591352&type=1&theater

Etiketler

Yalnız radyatördeki sallantı bu contayı takınca gitmiyor. O yukardan aşağı sabitleme pimi zaten kökünden hareket ediyor. Onun sağlamlaştırılması gerek diye düşünüyorum.

az önce direksiyonu arkadaşa verdim, geçtim arka koltuğa. 80 km yi geçtikten sonra bagajdan geldiğini düşündüğüm rüzgar sesi meğer arka sağ pencereden geliyormuş. pencere rüzgar alıyor hafiften...bu durumu nasıl düzeltebilirim. fitille ilgili sanırım??

Bu radyatorle ilgili olay; pimin radyatore girdigi yerden kaynakli degil. Pimin aracin on paneline girdigi yerdeki bosluktan kaynaklaniyor.
Radyatore giren yerde zaten iki tarafli takoz var.
Ben pimi sokmeden, musluk xontasini ince tornavidayla, pimin ic kisimlarina dogru ittim, alttan alttan. Yani Kafamizi radyator tarafina sokuyoruz ve pimin diplerine yani yukari yukari musluk contasini itiyoruz. Boylece pimin yuvasindan kaynakli boslugu almis oluyoruz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2014-01-14-19-29-14-1.jpg
    Screenshot_2014-01-14-19-29-14-1.jpg
    50.4 KB · Görüntüleme: 234

Güray hocam arabanın her tarafını musluk contası yaptın
Tamam iş görürde kaliteyi düşürür :smiley:)
Ben contaları yaptım yarın paylaşırım bende ...

Radyatör sabitleme:
Yaptığım ince contalar kanalın her iki tarafına koyunca kalın geldi o yüzden tırnaklı tarafa yapmadım tek taraflı koydum
Alt tarafada iki kat şamrel kalın oldu onuda tek kat uyguladım
Yuvayı komple çıkartırsanız ince contayı yapıştırmak daha kolay oluyor resimlerden görebilirsiniz
İnce fitil tek taraflıda olsa şamrel kaymadığı için pimin içine girmesi zor oluyor bunun çareside contayı ve pimin ucunu greslemek o zaman rahat sokabiliyorsunuz
Sonuç olarak kaya gibi oldu radyatör deline kadar ellemezsiniz bu şekilde yaparsanız

Image

Image

Image

Image

Image

Re: Ynt: Duster Da Nerden Geldiğini Anlamadığımız Seslerin Telafisi

troyexplorer' Alıntı:
Al sana ders o zaman eğer duster alacaksan sıfır, motor haricinde nerde yağ varsa aracı almadan hepsinin seviyelerine baktır, benim gibi mağdur olma
Su problemi için servise gittiğimde, bir arkadaşın defransiyal sıkıntısı oldu, şanzıman/defransiyel yağ seviyelerini de kontrol edin dedim. Edemeyiz, onlar kapalı kutu ve ömürlük (araçla) dediler. Garip geldi ama bir şey diyemedim...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ynt: Re: Ynt: Duster Da Nerden Geldiğini Anlamadığımız Seslerin Telafisi

cem.321' Alıntı:
Su problemi için servise gittiğimde, bir arkadaşın defransiyal sıkıntısı oldu, şanzıman/defransiyel yağ seviyelerini de kontrol edin dedim. Edemeyiz, onlar kapalı kutu ve ömürlük (araçla) dediler. Garip geldi ama bir şey diyemedim...

ömürlük oldugu dogrudur yalnız kontrol ettırmekte fayda var.degısım gerekmez ama eksıklık varsa tamamlanır.farkında olmadan kendı otomobılımdekı sızıntı vardı tesadufen aracıma bınen bırı farkettı vıtesın sertlıgınden.komple sanjıman kecelerım degıstırldı garantıden.dıkkat etmek lazım.

Ynt: Re: Ynt: Duster Da Nerden Geldiğini Anlamadığımız Seslerin Telafisi

cem.321' Alıntı:

Buyur burdan yak hangi servis dedi bunu kara listeye onuda alayim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri