Duster Kış Lastiği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 431
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 140,356

Duster için hangi kış lastiği?

• Goodyear UG8

Kullanılan: 4 12.1%
  • Continental CrossContact Winter

Kullanılan: 8 24.2%
  • Yokohama Geolander I/T GO71

Kullanılan: 5 15.2%
  • Lassa Competus Winter

Kullanılan: 3 9.1%
  • Petlas W651 /Starmaxx W850

• Brigestone Blizzak LM80

Kullanılan: 2 6.1%
  • Pirelli Sottozero3/ Scorpion Winter

Kullanılan: 4 12.1%
  • Sava Eskimo SUV

Kullanılan: 0 0.0%
  • Falken HS 449

Kullanılan: 1 3.0%
  • Diger

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .
Ynt: Duster Kış Lastiği

Ben yaz lastigi olarak Goodyear Efficentgrip SUV kullabiyorum. En sessiz SUV lastigi (67 db)
Ayrica islak zemin fren etiketi B.

Ama konu offroadsa AT olmayan bizim ebatta camurda basarili lastik Yokohama GO55 (300TL)
Michelin Latitude Cross desen olarak sanki ATye yakin bir lastik ama yurt dısı testlerde camurda standart Conti lastikten cok geride.
Bu arada bizim ebatta en dusuk yakit tuketimi Pirelli Scorpion Verde nin.

Etiketler

Merhaba goodyearın aşınması nasıl mıchelin genelde aşınmaya karşı çok dirençli onu düşünmemde sebep bu. Üzerindeki contiler 2 senede kabak oldu kış lastiğide kullanmama ragmen bazen asfalt bazen topraklı, taşlı yollarda kullanıyorum lastiklerı taşlar baya kesmişti. yola öyle taş koymuşlar ki bıcak gibi :smiley: oyüzden de dayanıklı lastik arıyorum goodyearda m+s işareti var mı?
burda test var ama altta çevirmede iyi aşınma diyor ama aşınma az anlamında mı? ve tüketim e sanırsam

http://www.gumitebg.com/ADAC-summer-tire-test-for-SUV-cars-2012-215/65R16-H

239tl kliksada ve world 50 tl veriyor

http://www.kliksa.com/urun/goodyear-215-65-r16-98v-efficientgrip-suv-4x4-lastigi/901906695?gclid=CN-Hu66rwr0CFSUUwwodtKUAyg

Michelin Latitude Cross desen olarak sanki ATye yakin bir lastik ama yurt dısı testlerde camurda standart Conti lastikten cok geride.

O dergiler çamurda lastik test etmekten anlamaz. Siz girin bi araziye lastiğe çamur dolansın direksiyon işlevsiz hale gelsin, ondan sonra o dergilerin yazdıklarını okuyun hep beraber gülelim.

sakyuz' Alıntı:
O dergiler çamurda lastik test etmekten anlamaz. Siz girin bi araziye lastiğe çamur dolansın direksiyon işlevsiz hale gelsin, ondan sonra o dergilerin yazdıklarını okuyun hep beraber gülelim.

O dedigin camurda degil Michelin Cross, en iyi AT bile iş yapmaz.

Kilit + MT lastik lazım.

O dedigin camurda degil Michelin Cross, en iyi AT bile iş yapmaz.

Bence de işe yaramaz, ama o durumda zaten çamurda hangisi işe yarıyor diye düşünmeye gerek kalmaz zaten hiçbiri işe yaramıyor. Yani ilgili derginin kıyaslaması hangi durumda anlamlı bilemedim. 15-20 metrelik hafif çamurdan geçemeyen lastik te olmadığına göre, bence anlamsız bir kıyaslama yapmışlar.

Çamurda çok başarılı vs demişler ama benim gördüğüm çamur yapıştıktan sonra hiçbiri başarılı değil, yapışmadan önce de hepsi gidiyor zaten, çünkü araç 4x4 olunca çekiş sorunu zaten olmuyor. Buna güvenip devam ederseniz de sonuçta hiçbiryere batmayan ama direksiyonu işlevsizleşen 4 çekerinizle çamurun ortasında kalıyorsunuz. Netice itibari ile bu lastikler bu tarz kullanıma uygun değil. Hani çok sık yaptığımdan değil ama denediniz mi de böyle oluyor. Yok ben pikniğe gidiyorum 15-20 metrelik çamurlar var yolda sadece ondan sonra düze çıkıyor o arada lastikler temizleniyor bidahaki çamur birikintisine kadar derseniz o zaman zaten hangisi olursa olsun sorun yok.

Arkadaşlar ben conticross lx almaya karar verdim yedek lastik yeni onu çıkarıp 3 tanede alacağım tanesine 275tl dedi bayi. Eskiyenler içinde 1 tane daha iyi olanı da yedek lastik olarak kullancam. Yada 2sini conti4x4 mü alsam önler cross arkalar conti4x4 farklı desen sıkıntı yaratırmı daha önce farklı desen kullanan var mı?

Farklı lastiklerin frenaj-yoltutuş farkı nedenıyle, aracınız 4x4 ise, Niisan-4x4.eltronık algılama-esp-asr sorunu olabilir...

Arkadaşlar ben conticross lx almaya karar verdim yedek lastik yeni onu çıkarıp 3 tanede alacağım tanesine 275tl dedi bayi. Eskiyenler içinde 1 tane daha iyi olanı da yedek lastik olarak kullancam. Yada 2sini conti4x4 mü alsam önler cross arkalar conti4x4 farklı desen sıkıntı yaratırmı daha önce farklı desen kullanan var mı?

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87281.420#ixzz2yPZ7JDnZ
slm bende 28 000 km söktüğüm fabrikasyon contiler var hiç bir sorun yok at lastik alıp yükselttiğim için boşta satmayı düşünüyorum tanesi 100 tl den 400 tl ye vereceğim düşünürseniz lastikler tarsus ta

Teşekkür ederim 0 lastik almayı tercih ederim. Benden mi kaynaklanıyor yoksa taşlı yollar mı lastiklerim çabuk bitiyor.
Conticrosscontact lx den 3 tane bayide yoktu desen farkının sıkıntı yaratacağını uyarılarla biraz araştırınca öğrendim ve 4 tane Conticrosscontact lxin yerine üretilen Conticrosscontact lx2 den aldım 2014 10 haftası lastik katalokta 320 tl idi fiyat kdvsizde 280 küsürat bana 255 tlden verdi.

Bu arada 60.000 bakımı da 462 tl idi 400 tlye yaptırdım. Balatalarda sağlammış değişmediler.

100420144107

100420144108

100420144118

Benden mi kaynaklanıyor yoksa taşlı yollar mı lastiklerim çabuk bitiyor.

Conti'ler çabuk bitmeleri ile meşhur. Taşlı yollar da bitirir tabi. Bir de AT deseni daha hızlı aşınır.

Bu desen önceki desenden daha yumuşak geldi ama diğer desene göre aşınmayı kuvvetlendirmişler diye okudum(%25 oranında). Pırellileri meşhur bilirdim aşınmada:smiley: Mıchelinler bu konuda çok iyi ama tanesi 320 tl.

http://automobilemagazine.com.tr/haber_detay.asp?haberID=118&HaberBaslik=continental-yeni-suv-lastigi-conticrosscontact-lx2

Ben bugüne kadar hiçbir lastiği aşındıramadım. Neden bilmiyorum belki de kışın kışlık lastik kullandığımdan toplanmda yazlıklar da kışlıklar da daha az aşınıyordur. Hergün işe gidip geldiğim binek aracımın lastikleri bile 6 yıl ve km saatinde gözüken 100bin küsür km den sonra hala dişleri yerindeydi ama kenarlardan çatlamaya başlamışlardı. Aynı şekilde hafta sonu kullandığım aracın da eski sahibinden kalma yazlık lastikleri geçen sene değiştirdiğimde hala daha 4-5 mm diş derinliğine sahipti ama yıllar içinde sertleşe sertleşe kütük gibi oldukları için artık güven vermiyorlardı.

Herkese merhaba.

2 ay önce o km Duster 4x4 aldım.
Bu forumda da bazı faydalı bilgiler buldum ve üye oldum.
2001 yılından beri Ağırlıklı Michelin Alpin olmak üzere her kış, kış lastiği kullanıyorum.
Nokian ve Petlas da kullandım, ama Michelin türlü sebeplerden daha ağır bastı hep.
Yeni aracımın üzerinde fabrikadan Continental 4 mevsim fakat M+S ibareli lastikler var.
Araştırınca M+S nin Mud+Snow yani çamur ve kar olduğunu öğrendim.
Bu lastiklerin hamuru kış lastikleri gibi 7C altında vazife yapan formülle üretilmemiş.
Sadece 5 kuşaktan 3ünde kar ve çamur için lameller, kanalcıklar var.
Fakat TC karayolları bu lastikleri de son genelge ile kış lastiği olarak kabul etmiş.
Avantajı şu;
İstanbul gibi bir şehirde yılda 5 - 10 gün hava şartları kış lastiği için elverişli oluyor.
Diğer günler kış lastikleri fuzuli oluyor.
Hatta yanlış tip lastikle geziyorsunuz.
Misal kış lastikleri kar ve soğukta iyi iken, 4 mevsim lastik gibi kuru ve ıslak yol performansına sahip olmuyor.
Elbette henüz kış başlamadı İstanbulda, lastikleri deneyemedim.
M+S lerin performansı nasıl ben de bilmiyorum?
İyi günler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR