Duster Niçin Satılır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan olguncandan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,825

olguncandan

Zirve
Herkese selam.

Biz ilk kuşak Duster sahiplerinden buralarda pek kalan olmadı galiba... Yeni arkadaşlar da çok güzel bilgiler paylaşıyor. İzliyorum ama katılımcı olamıyorum.

Forumda Duster sahibi olanlar listesinde ilk başlardaydım. Fakat Duster'imi satıyorum. İlan panosuna yazdım. Bir de buradan duyurayım dedim. Linki aşağıda.
Soru: Duster neden satılır?

Cevap: İhtiyaç halinde; ama en kısa zamanda tekrar almak üzere... ;D
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=108794.0

Güzel günler dilerim.

Etiketler
Ynt: Duster Niçin Satılır?

Duster yeni modelini almak için satılır, yoksa gereği yok kendi adıma.
Tabi zor durumda kalınır, yani maddiyatta sıkıntı olur ayrı

Önümüzdeki Eylül ayında Dusterım 4 yılını doldurmuş olacak.

Kafamda ise hergün, acaba Dusterdan sonra ne alsam sorusu?

2016-2017 gibi Yeni Jenerasyonu satışa sunulacak sanırım Duster'ın ama öte yandan her geçen gün yeni bir SUV piyasaya çıkıyor.

Hatta 2020ye kadar artık tüm markaların hem b hem de C segmentinde SUVları olacak.

Duster, satış başarısını decam ettirebilmek için fiyat cazibesini koruyarak donanımı da artırmalı.

Eğer 4x2 ve boş paketse 4x4 dolu paket bütün aksesuarlarıyla birlikte almak için satılır.

En dolu paket ise tabiki yeni model için :D

2011 Duster 4x2 Dizel niye satarım?

1) Nakit ihtiyacı olursa
2) 4 çeker almak istersem
3) Yenilemek istersem
4) Daha donanımlı bir araç almak istersem
5) Daha kaliteli bir araç almak istersem
6) Daha güvenli bir araç almak istersem
7) Daha ekonomik bir araç almak istersem
8 Daha konforlu bir araç almak istersem
9 ) Otomatik bir araç almak istersem
10 ) Kullandığım araçtan soğursam, sıkılırsam

Duster ne zaman satılır : Sıfır Rubicon, Discovery, Nissan X-Trail, Subaru Forester, Toyota LandCruiser Prado tarzı araçları alabilecek ve geçindirebilecek gelire sahip olunca ;)

benım gibi duster arayanların alması için satılır bu arada denızlı olmasaydı bendede clıosporttourer arac var takas olabılırdı ?

freedom058' Alıntı:
benım gibi duster arayanların alması için satılır bu arada denızlı olmasaydı bendede clıosporttourer arac var takas olabılırdı ?
Bende satıyorum, daha ilan vermedim ama satıcam , yanlız 4x4 ful olmasının yanında artı full donanım ve aksesuarlı fiyatta dolayısıyla normalinden yüksek ve takas düşünmüyorum bilginize..
2012 model aralık ayı çıkışlı 110 hp ,4x4 lauruette , look paketi, güvenlik paketi, esr, asr, euro 5 motor
25000 km ful servis bakımlı 1 yıl daha garantili, sigara içilmemiş , asfalt harici kullanılmamıştır
Sene farkından bir alt dilim vergi avantajı
6 ayrı akıllı telefona bağlanabilen bluetooth telefon görüşmesi, telefondan müzik çalma özellikli ,usb, cd, radyo

Orijinal 2014 model güncellemeleri
---------------------------------
- 4 kapı cam açma butonları ve cam kilit butonu kapılarda ( A dan Z ye orjinal parçalar kullanılmıştır)
- Krom kapı açma mandalları orjinal 2014
- krom kaplamalı klima düğmeleri orjinal 2014
- Arka taraftan 12 volt soketli orta konsol üst panel orjinal 2014
- Yancamlar alt silgi fitilleri orjinal 2014
- Havalandırma menfezleri ( orjinal kromlu 2014)
- Orijinal 2014 model jantlar
- Orijinal 2012 model jantlarda verilecektir

Orijinal Servis Aksesuarları
---------------------------------
- Macera paketi ( çamurluk ve kapılar dahil dodik)
- Yan kapı çarpmalarını koruyan çıtalar
- Alarm
- 4 adet paçalık
- Püskürtmeli su fiskiyeleri
- Ön krom koruma demir
- Park sensörü ( ekranlı 4 ayrı üniteden cm bildirmeli)

Yurt Dışı Menşeili İlave Donanım ve Aksesuarlar
------------------------------
-Dikiz Aynası ( otomatik karartmalı , 4,3 " ekran görüntülü ekrana biri geri vitese duyarlı olmak üzere iki ayrı ekran görüntüsü verebilme özellikli, iç ve dış sıcaklık , pusula ,dijital bildiri
- Krom sis çerçeveleri
- Krom yan ayna yarım kapakları
- Geri görüş kamerası
- Arka tamponla tam uyumlu çift krom egsoz çıkışı
- Geçme rüzgarlıklar 4 adet
- Silecek altı kapatma
- Ön amortisör üst vida kapakları
- Ön kaput tozluk fitil
- Arka çamurluk içi plastik davlumbazlar
- Atkı tip tavan barları
- Bagaj kapağı üstü spoiler
- Tavan ve spoiler mat siyah kaplama ( 5 yıl garantili, ruhsata çift renk işli)
- Araç içi ve bagaj havuzlu paspaslar
- Plastik bijon kapakları
- Göğüslük seslerini kesen öncam göğüslük arası özel fitil
- Kapıların kapanma sesini azaltan ve rahat kapanmasını sağlayan fiberli kapı kilit karşılıkları
- 2014 yılında alınma toplam 5000 km yürümüş continental croscontacht Winter kar lastikleri
- Ön alt ve üst panjur plastik petek ızgara ( demonte montaj yapılmıştır, kesme biçme işlemi yapılmamıştır , istenildiğinde eski haline dönebilir )
- Kronik sorunların hepsi etkisiz hale getirilmiştir. ( kapı iç döşeme içi su izalasyonu, sağdan soldan ses yapma sorunları vs.
Fiyat minumum 56000tl dir ilgilenenler özelden mesaj atsın pazarlık aksesuar eksilmesiyle endekslidir

Image

Image

Image

Image

freedom058' Alıntı:

Doğru, hiç aklıma gelmemişti; ikinci el Duster arayanlar, ilk eller satmasa nasıl bulacak?

:smiley:

Azizim, üzerine para alabileceğim (20-25 civarı) küçük dizel araçla takas edebilirim. Senin oto yüksek gelir.

Kaptan, sen baya masraf etmişsin. Benim araç katkısız, olduğu gibi. :smiley: Hayırlısı olur inşaallah.

olguncandan' Alıntı:
Kaptan, sen baya masraf etmişsin. Benim araç katkısız, olduğu gibi. :smiley: Hayırlısı olur inşaallah.
O yüzden satıyorum olgun abi kendimi engelliyemiyorum , mazallah kasa falan değiştirirler , sonra sil baştan olmasın diye :smiley:))

süleyman bey püskürtmeli su fıskiyeleri hangi aracla uyumlu bende değiştirmek istiyorumda o yuzden sordum.

Bugün Duster ile veda zamanıydı. Hüzünlü bir gündü. Geri alıncaya kadar özlemle anılacaktır.

Kazasız sürüşler.

Son haliyle aracımın durumu ve son fiyat güncellemesi 51000 tl dir , çok cüzzi pazarlık payı vardır , yazanlar dışında kesinlikle hiçbirşey verilmeyecektir

2012 model aralık ayı çıkışlı 110 hp ,4x4 lauruette , look paketi, güvenlik paketi, esr, asr, euro 5 motor full 25000 km ful servis bakımlı 1 yıl daha garantili, tamamen orijinal değişen vs. yok, sigara içilmemiş , asfalt harici kullanılmamıştır

Sene farkından bir alt dilim vergi avantajı

6 ayrı akıllı telefona bağlanabilen bluetooth telefon görüşmesi, telefondan müzik çalma özellikli ,usb, cd, radyo

Orijinal 2014 model güncellemeleri ;

- 4 kapı cam açma butonları ve cam kilit butonu kapılarda ( A dan Z ye orjinal parçalar kullanılmıştır)

- Krom kapı açma mandalları

- Arka taraftan 12 volt soketli orta konsol üst panel

Orijinal Servis Aksesuarları ;-

- Orijinal kolçak

- macera paketi ( çamurluk ve kapılar dahil dodik)

- 4 adet paçalık

- Park sensörü ( ekranlı 4 ayrı üniteden cm bildirmeli)

Yurt Dışı Menşeili İlave Donanım ve Aksesuarlar;

-Dikiz Aynası ( otomatik karartmalı , 4,3 " ekran görüntülü ekrana biri geri vitese duyarlı olmak üzere iki ayrı ekran görüntüsü verebilme özellikli, iç ve dış sıcaklık , pusula ,dijital bildiri

- Ön kaput deri maske

- Krom sis çerçeveleri

- Krom yan ayna yarım kapakları

- Geri görüş kamerası

- Bagaj kapağı üstü spoiler

- Tavan ve spoiler mat siyah kaplama ( 5 yıl garantili)

- Göğüslük seslerini kesen öncam göğüslük arası özel fitil

- Kronik sorunların hepsi etkisiz hale getirilmiştir. ( kapı iç döşeme içi su izalasyonu, sağdan soldan ses yapma sorunları vs.

Takas kesinlikle düşünmüyorum

Almak niyeti ile ciddi alıcılar arasın lütfen!!!

Yeni aksesuar listesi haricinde hiçbirşey olmayacaktır , Ön krom koruma demir , tavan yan atkı barlar ve yan koruma çıtaları dahil değildir!!!

Image

Image

Image

Image

Image

kaptan
ilan bölümüne koysana bu yazıyı
bu arada sıfır dusterler 2015 model 62 tl ye var hem de full aksesuar
dolayısı ile araca yapılan her kuruş masraf takılan her parça aksesuar külliyen zarar oluyor
ama insan süreç içinde bunları göz önüne almıyor
ama iş aracı satma aşamasına geldiğinde seninki gibi uzuuuun bir liste çıkıyor :smiley:
umarım değerini bilen birine denk gelirsin ;)
iyi satışlar 8)

Değerini bilmezlerse yukardaki son listedeki gibi boşaltırız olur biter 45 e verecek halim yok herhalde 25000 deki aracı
O söylediğin ful aksesuarlar zaten benim araçta var, benim dikiz aynamla sis çerçevelerim bir kez daha satın alır aynıılarını arman abi ,aldılar aldılar almadılar keyifleri bilir benim malım ortada anlamak için çok kafa yormaya gerek yok aslında
Sorun şu aslında bu yaşa kadar araba aldım sattım , bu arabanın ikinciel müşterisi kadar çirkef, sümsük , 1 lira ucuz olsun benim olsun tarzında insanlara şahit olmadım gayet normal böyle olması
Elimde kalan aksesuarlar satılmış satılmamış hiç önemli değil , onlarıda istediğim paralara satamazsam hepsini bir araya toplar yakarım olur biter

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR