Eksoz patlaması sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bekirnayır Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 80,358

bekirnayır

Kamp II
tüm dostlara selamlar. nivam da sürekli olarak eksoz patlaması gerçekleşiyor. dikkat ettim bu patlama sadece motor freni yaparken yani gazdan ayağımı çekince gerçekleşiyor. yani iki km boyunca yokuş aşağı iniceğim zaman sürekli olarak patlama sesi geliyor. yokuş aşağı gaza dokunduğum an ses kesiliyor. bir çok ustaya gittim ama çözüm bulamadım.araç 2006 model 1.7 motor. sizce bunun nedeni ne olabilir. şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Eksoz patlaması sorunu

egsozda ve manifoltda delik olabilir , distribütörden yapabilir , hava flitresi ve borularından yapabilir ...

Aynı sorun şuan bendede var 1 aydır uğraşıyoruz daha çözemedik. yüksek devirde aracınız çok bağırıyormu.
Mirkan arkadaşımızında dediği gibi egzoz monifoltu olabilir.
Benim araçta egzoz manifoltunda çatlaklar var ama çok büyük değil şimdi egzoz manifoldu değişecek ama sorunum çözülürmü bilmiyorum.
Eğer siz sorunu benden önce çözerseniz buraya yazın banada yardımcı olmuş olursunuz.

araçlarınızda lpg varmı ? karbüratör durumu nasıl ?

aklıma manifolt , egsoz , distribütör , karbüratör , flitre ve avans ayarından başka birşey gelmiyor ...

zaten geriyede birşey kalmadı ;D ;D ;D

mirkan' Alıntı:
araçlarınızda lpg varmı ? karbüratör durumu nasıl ?

aklıma manifolt , egsoz , distribütör , karbüratör , flitre ve avans ayarından başka birşey gelmiyor ...

zaten geriyede birşey kalmadı ;D ;D ;D

Bu saydıklarınızla sorun çözülse hemen hepsini yenileyim ama araya sensörlerde giriyor bir sensör çalışmasa araba saçmalamaya başlıyor. :smiley:

Araçta sıralı sistem lpg var. Lpgde tekleme yapıyordu. bobin, bujiler, kablolar değişti tekleme sorunu düzeldi.

patlama benzinde daha çok oluyor.

Bunlara ek olarak oksijen sensörü olabilir dediler. Sırayla hepsini yeniliyecez galiba. :smiley:

bende uzunca bir süredir gazda patlama yapıyordu, son zamanlarda iyice artmıştı, benzinde pek yapmıyordu. artı gaz miktarı sorunum, ve gazda rölantinin tutmaması gibi sorunlar vardı. hepsinin sorumlusu manifold'dan vestenhaus'a giden vakum hortumunun çürümüş olmasıymış, nereden hava aldığını bulmaya çalışırken hortum elimizde kaldı. düzelttirdiğimden beridir hiç patlama yaşamadım, belki fikir verir (tek nokta enjeksiyon)

birde fakir rölanti karışımından meydana gelir.biraz zenginleştirilirse çözülür.bide bozuk egzos subapından kaynaklanır.

valla benimde ilk aklıma eksoz monifoldu geldi. komple söktürdüm. durumu iyiydi. hatta çok ama çak ufak bir çatlağa benzeyen bir şey vardı. onu da kaynaklattırdım ama hala sorun devam ediyor. araçta lpg var şimdi sıra onda onu kontrol ettireceğim. çözünce haber verirm herkese. Eğer benden önce çözen olursa haber verirse sevinirim.

Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım ve henüz 2.5 aylık nivacıyım. Şuan 97 model aracımı toparlamamkla meşgulum aslında ilk mesajım tanışma için olcaktı ama benimde sorunum olan bu konuyu görünce yazmak zorunda hissettim kendimi. Dediğim gibi benim aracımda da vardı ve hiç tahmin etmediğimiz bi yerden kaynaklandığını gördük. Buji Kablosu!!! :smiley: Buji kablolarından biri içten kopmuş ve o silindirden yakılmadan atılan gaz- benzin egzosda patlıyordu. Kabloyu değiştirince sorun çözüldü. Belkide sizin araçta da böyle bi sorun vardır bi kontrol edin bence.

tüm dostlara selamlar. nivam da sürekli olarak eksoz patlaması gerçekleşiyor. dikkat ettim bu patlama sadece motor freni yaparken yani gazdan ayağımı çekince gerçekleşiyor. yani iki km boyunca yokuş aşağı iniceğim zaman sürekli olarak patlama sesi geliyor. yokuş aşağı gaza dokunduğum an ses kesiliyor. bir çok ustaya gittim ama çözüm bulamadım.araç 2006 model 1.7 motor. sizce bunun nedeni ne olabilir. şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Eskiden bu tarz bir ham yakıt patlaması olduğunda ustaların ilk baktığı yer buji platinleri olurdu. Platinler meme yaptiysa egzoz ateş eder. Kalitesiz buji ve kalitesiz kopuk buji kabloları da aynı soruna sebep olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri