Elektrikli Oto Battaniyeleri Hakkında Bilgisi Olanlar Var mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kyaz75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 127
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,615
Ynt: Elektrikli Oto Battaniyeleri Hakkında Bilgisi Olanlar Var Mı?

Bu elektirikli battaniyeleri hep tehlikeli bulmusumdur. Bunun yerine eksi derecelere dayanikli bir uyku tulumu hem daha guvenlidir hemde sadece sizin vucut isinizla isinirsiniz yani sifir maliyet. :smiley: Cok soguklarda birde icine sicak su torbasi koyarsaniz terlesiniz bile. :smiley: Eger arac kampervan ise webosta takdirmakda bir cozum. Iceride yaz gunu gibi yatarsiniz.

Bunlar istediginiz cevaplar degil, sizin sorulariniza yanit veremedigim icin kusura bakmayin. Bunlar kendimce daha guvenilir buldugum cozumler.

Etiketler

Ferhat bey yinede elektrikli bir seyin icinde yatmak beni tedirgin eder. Onun yerine uyku tulumu ve sicak suyu tercih ederim. :smiley:

Ynt: Elektrikli Oto Battaniyeleri Hakkında Bilgisi Olanlar Var mı?

Akü değişti 105 amper oldu. Elektrikli battaniyeler geldi. 2 adet 60x160 ölçülerinde. Çadırın ölçüleri 150x220. Kısmetse bu haftasonu takmış olmayı planlıyorum.

Dimmer ya da potansiyometre gibi işkerle uğraşmamayı tercih ettik. Aç/kapa şeklinde devam edeceğiz.

Elektrikli battaniyeleriniz 12 voltmu.12 voltsa nereden temin ettiniz.Teşekkürler.

KaravanaSam' Alıntı:
Elektrikli battaniyeleriniz 12 voltmu.12 voltsa nereden temin ettiniz.Teşekkürler.

Doğrudur. 12V battaniye. çok araştırdım ve ŞAHİKA marka aldım. Sahibi çok ilgili bir beyfendi ve tüm komik sorularıma dahi gayet bilgili cevap verdi. Hatta iki battaniyenin de bağlantılarını da yaparak bana sadece çakmak girişine takacak şekilde gönderdi. Tanesi 60tl fiyatı.

mrdnmz' Alıntı:
Doğrudur. 12V battaniye. çok araştırdım ve ŞAHİKA marka aldım. Sahibi çok ilgili bir beyfendi ve tüm komik sorularıma dahi gayet bilgili cevap verdi. Hatta iki battaniyenin de bağlantılarını da yaparak bana sadece çakmak girişine takacak şekilde gönderdi. Tanesi 60tl fiyatı.

Emre benim oğlan arada altına işiyor :smiley: onuda sorsaydın keşke çarpılırmıyız diye :smiley:

12 volt ile çalışan tek kişilik yatak ısıtıcılarını kamyoncuların toplu olarak durup iş bekledikleri yerlerdeki satıcılarda kolayca bulursunuz.Dikkat etmeniz gereken tek şey 24 voltluk ısıtıcı almamanız olacaktır.

te aradığınız alet çadıra kadar kablo çekmeye gerek yok çadırda battaniyenizi ısıtır gibi

Akü değişti 105 amper oldu. Elektrikli battaniyeler geldi. 2 adet 60x160 ölçülerinde. Çadırın ölçüleri 150x220. Kısmetse bu haftasonu takmış olmayı planlıyorum.

Dimmer ya da potansiyometre gibi işkerle uğraşmamayı tercih ettik. Aç/kapa şeklinde devam edeceğiz.

Hocam, deneme firsatiniz oldu mu? memnun kaldiniz mi? eger memnun kaldiysaniz, Sahika firmasiyla ben de irtibata gecmeyi dusunuyorum. gipsy cadir icinde kullanacagim, 120x220 cm. yaptirdiginiz gibi 2 adet 60x160 iyi is gorecektir. umarim faydasini gormussunuzdur. cevabiniz icin tesekkurler.

Hocam, deneme firsatiniz oldu mu? memnun kaldiniz mi? eger memnun kaldiysaniz, Sahika firmasiyla ben de irtibata gecmeyi dusunuyorum. gipsy cadir icinde kullanacagim, 120x220 cm. yaptirdiginiz gibi 2 adet 60x160 iyi is gorecektir. umarim faydasini gormussunuzdur. cevabiniz icin tesekkurler.
Hem denedik hem de memnun kaldık. Eğer bulabilirseniz zaman kontrol ünitelerinden alarak akımı olmasa da çalışma aralığını kontrol edebilir ve tüketim değerlerinizi düşürebilirsiniz. 30dk çalış 30dk dinlen gibi.
Şahika iyidir. Pazarlık yapmayı unutmayın :smiley:

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hem denedik hem de memnun kaldık. Eğer bulabilirseniz zaman kontrol ünitelerinden alarak akımı olmasa da çalışma aralığını kontrol edebilir ve tüketim değerlerinizi düşürebilirsiniz. 30dk çalış 30dk dinlen gibi.
Şahika iyidir. Pazarlık yapmayı unutmayın :smiley:

cevabiniz icin cok tesekkurler. peki uygulamaya uygun zaman kontrol unitesi nasil birseydir? link verebilmeniz mumkun mu? tekrardan tesekkurler.

Herhangi bir elektrikçi de bulabilirsiniz. Çok basit bir mekanizmadır.

cevabiniz icin tesekkurler. peki size birsey daha sorayim. bu battaniyeyi desteklemek icin 12V 105 amper aku almissiniz.
peki bu akuyu sonrasinda baska bir yerde aku sarj cihazlari ile mi sarj ediyorsunuz? (evet ise bildiginiz marka var mi) yoksa araca tesisat cektirdiniz, ve akuleri paralel yaptiniz da surekli araba da mi sarj ediliyor? tesekkurler.

Ben tek akü kullanıyorum. O yüzden 105 lik tek akü yetiyor. Şarj dinamosunu kontrol etmeniz (sağlıklı çalışsın yeter) gerekir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR