Eylül Araç Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan msce2003 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,027
Merhaba gezinizi gerçekleştirdiniz mi?
Gerceklestirdiniz ise lütfen bizimle tecrubelerinizi paylasirmisiniz. Teşekkürler.

W204 C180K
Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle yoğunluğum nedeni ile yazma fırsatı bulamadım proje nedeni ile aylardır seyahat ediyorum :smiley: belki daha önce yazmam gerekirdi haklısınız kusura bakmayın. maalesef yarım kaldı seyahatimiz çünkü çocuğun pasaportunun zagreb 'te son kullanım tarihinin 1 gün sonra sona ereceğini polis uyarınca öğrendik:( benim ve eşim pasaportu 10 yıllık ama çocuk 5 yaşındaydı ona 3 yıllık pasaport vermişler bizimde vize sıkıntımız olmadığında hiç kontrol etmek aklımıza gelmedi açıkcaksı :smiley: o yüzden Zagreb 'den geri dönmek zorunda kaldık. kısmetse bu Eylül 'de allah izin verirse tamamlamayı düşünüyoruz.

teşekkürler

Etiketler
Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle yoğunluğum nedeni ile yazma fırsatı bulamadım proje nedeni ile aylardır seyahat ediyorum :smiley: belki daha önce yazmam gerekirdi haklısınız kusura bakmayın. maalesef yarım kaldı seyahatimiz çünkü çocuğun pasaportunun zagreb 'te son kullanım tarihinin 1 gün sonra sona ereceğini polis uyarınca öğrendik:( benim ve eşim pasaportu 10 yıllık ama çocuk 5 yaşındaydı ona 3 yıllık pasaport vermişler bizimde vize sıkıntımız olmadığında hiç kontrol etmek aklımıza gelmedi açıkcaksı :smiley: o yüzden Zagreb 'den geri dönmek zorunda kaldık. kısmetse bu Eylül 'de allah izin verirse tamamlamayı düşünüyoruz.

teşekkürler
İnanmıyorum böylesi büyük bir hata nasıl yaptınız, büyük hayal kırıklığı neyse çok üzüldüm sağlık olsun diyelim iyi akşamlar.

Evet kesinlikle inanamdım zaten nasıl kontrol etmediğimize ama dediğim gibi hiç bir sene vize alma gibi bir işlerimiz olmadığımız için unutuyosunuz pasaportu birde bizimkilerde 10 senelik olunca tammaen aklımızdan gitti kontrol etmek :(
sağlık olsun dedik vardır bir hayır dedik döndük.

Neden Bulunduğunuz ülkedeki Türk elçiliğine gitmediniz? Anında uzatmayı yaparlardı.
Merhaba Ince99 Biz Turk pasaportu ile seyahat etmiyoruz. Ama yinede Hırvatistan daki konsolosluğa gittik ama sadece olduğumuz ülkeden Sırbistan a kadar verebiliriz diyorlar yani TR ye dönemezsiniz bu belge ile dediler. Riske etmek istemedik

Zaten pasaport uzatmayı olduğunuz ülkede yapamassınız anca size pasaportu veren ülkeye geri gidebilmeniz için geçici seyahat belgesi verir ve gidersin kendi ülkene uzatırsın yoksa sana gittiğin ülke konsolosluğu yeni pasaport veya uzatma yapamaz.

EVet işte bizede aynı ieyi anlattılar gittiğini ülke türk konsolosluğu size turkiyeye dönebilmeniz için geçici pasaport veriyorlar 15 günlük geçerlilği olan onunla ülkenize geri dönebiliyorsunuz bukadar. Yoksa uzatma mümkün değil maalesef

Ben bir Türk vatandaşı olarak diyelimki Avusturalyada pasaportumu kaybettim,bana yallah Türkiyeye dön mü diyecekler? olurmu böyle şe
yok şu şekilde işte, siz misal pasaportunuz kaybettiniz size geçici seyahat belgesi veriyorlar ve 15 gün bunun süresi var bununla devam edebilirsiniz ve TR ye dönebilirsiniz ama biz Sırbistan vatandaşıyız ve Istanbul'a geri dönücez diyelim ve bize evrak verdiğinde ben istanbul 'a dönemiyırum o evrakla anca Sırbistan 'a dönebiliyorum benim dezavantajım bu sizin söylediğiniz evet doğru Türk vatandaşı olunca TR pasaportu ile size o ülke konsolosluğu verir geçici pasaport 15 gün içinde ülkeye döneblirsiniz veya gezersiniz 14 gün ve 15'nci gün geri dönersiniz. ama bizim durum farklı biz istanbul'a dönemezdik 15 gün sonra anca Sırbistana dönebilrdik gezi sonrası ondan bu şekilde yaptık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri