Forester 100000 Bakımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yarasa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,664

yarasa

Yeni Üye
merhabalar öncelikle herkese şimdiye kadar yazdıkları için teşekkür ediyorum bugüne kadar çok istifade ettim forumdan .Ben yakın zamanda alacağım forester ın 100 000 km bakım masraflarını öğrenmek istiyorum araç 2005 ve x versiyon turbo yok yani ,daha önce 1000 tl civarı tuttuğunu öğrenmiştim ama doğrumudur şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Etiketler
Ynt: Forester 100000 Bakımı

Siz sadece alacağınız aracı 100.000 bakımını öğrenmeyle mi endekslediniz? Yoksa ön araştırma mı yapıyorsunu?

tonkano' Alıntı:
Siz sadece alacağınız aracı 100.000 bakımını öğrenmeyle mi endekslediniz? Yoksa ön araştırma mı yapıyorsunu?
merhabalar alacağım araç 90000 de o yüzden bakım masrafını öğrenmek istedim teşekkürler cevabınız için

yarasa' Alıntı:
merhabalar alacağım araç 90000 de o yüzden bakım masrafını öğrenmek istedim teşekkürler cevabınız için
Aracın her 10.000km bakımı vardır. Normal onbinlik bakım 300-400 gibi tutar. Ama işin içine balata,disk gibi teknık malzemenın değişimi işe girecek bir bakım size çok daha fazla tutar. Bu gibi teknik konuları en iyi aracı eksikleriyle göstereceğin teknik servis bilir. Kolay gelsin.

tonkano' Alıntı:
Aracın her 10.000km bakımı vardır. Normal onbinlik bakım 300-400 gibi tutar. Ama işin içine balata,disk gibi teknık malzemenın değişimi işe girecek bir bakım size çok daha fazla tutar. Bu gibi teknik konuları en iyi aracı eksikleriyle göstereceğin teknik servis bilir. Kolay gelsin.
anlıyorum 100000 bakımı o zaman 1000 tl yi bulacak hatta 1500 tl civarı tutacak gibi gözüküyor ama dediğiniz gibi servisin ne dediği çok önemli gerçi bu birazda aracın ne kadar temiz kullanıldığına bağlı çok teşekkürler cevap için aracı aldığımda burdan tekrar araçla ilgili değerli bilgilerinizi almak isterim teşekkürler

yarasa' Alıntı:
anlıyorum 100000 bakımı o zaman 1000 tl yi bulacak hatta 1500 tl civarı tutacak gibi gözüküyor ama dediğiniz gibi servisin ne dediği çok önemli gerçi bu birazda aracın ne kadar temiz kullanıldığına bağlı çok teşekkürler cevap için aracı aldığımda burdan tekrar araçla ilgili değerli bilgilerinizi almak isterim teşekkürler
Aracı zaten servise (özel,yetkili) göstermeden sakın alma. Bedava alsan dahı pişman kalırsın. Sonuçta aracı kullanıp sorun yaşamak kullanmamaktan daha iyidir. Saygılar.

Bu soru lastiklerin de durumuna bağlı. Eğer onlarda değişecekse daha pahalıya çıkabilir. Eskiden Subaru'da çalışmış ve oradan sertifika almış, sonra kendi işini kurmuş ustalar da var, Sultanbeyli, Bostancı ve Avrupa Yakasında Jaspa gibi. Yetkili servise göstermekte elbette fayda var almadan önce, ancak bu özel servislerde orjinal parçalarla daha ucuza bakım yapılabilir.

GezenGen' Alıntı:
Bu soru lastiklerin de durumuna bağlı. Eğer onlarda değişecekse daha pahalıya çıkabilir. Eskiden Subaru'da çalışmış ve oradan sertifika almış, sonra kendi işini kurmuş ustalar da var, Sultanbeyli, Bostancı ve Avrupa Yakasında Jaspa gibi. Yetkili servise göstermekte elbette fayda var almadan önce, ancak bu özel servislerde orjinal parçalarla daha ucuza bakım yapılabilir.
Kesinlikle size katılıyorum. Özel servislerde siralama yaparsanız ilk üç nasıl olur sayın gezengen.

Orjinal parçaları stokta bulundurma ve devamlı bu araçlarla çalıştıkları için Jaspa ilk sırada olur sanırım. Bostancıdaki Subaru servisinin geçmişi çok eskiye dayanıyor araştırdığıma göre, ancak şuanda Suzuki servisine dönüşmüş durumda. Subarulara bakıyorlar tabiki, ben 100bin bakımını orada yaptırdım. Sultanbeyli'deki fena değilmiş öğrendiğime göre, hem fiyat açısından hem de Japon araçlarından çok Subaruya bakmalarından dolayı. Ancak uzak kalıyor biraz.

GezenGen' Alıntı:
Orjinal parçaları stokta bulundurma ve devamlı bu araçlarla çalıştıkları için Jaspa ilk sırada olur sanırım. Bostancıdaki Subaru servisinin geçmişi çok eskiye dayanıyor araştırdığıma göre, ancak şuanda Suzuki servisine dönüşmüş durumda. Subarulara bakıyorlar tabiki, ben 100bin bakımını orada yaptırdım. Sultanbeyli'deki fena değilmiş öğrendiğime göre, hem fiyat açısından hem de Japon araçlarından çok Subaruya bakmalarından dolayı. Ancak uzak kalıyor biraz.
Sayın Gezengen servis konusunda birbirimize destek çıkalım. Hatta beraber hareket edelim.
Ayrıca lastikleri denedim son karda. Bol yağdı. Uzağa gitmeye gerek kalmadı ;D.
Harıka verim aldım. Zor şartlarda denedim, hiç zorlanmadım. Önündeki aracın kıvranıp adeta can çekişmesinden etkileniyorsun; ama aynı yerden hiç sorunsuz geçmek çok harıka bir duygu.
Natilus karşısındakı rampada can çekişen ticarı taksı ve geri dönen mercedes ve onları kurtarmaya çalışan insanların meraklı bakışları altında full dolu araçla hiç zorlanmadan tırmanıp çıktım. Hiç farketmedi normal şartlarla karlı hava. Tabi yineden tedbirli gitmek lazım.
Otobanda canavar kesilen spor arabaların can çekişmesi çok hoş oldu. Güzel bir haftasonu oldu benim için...

GezenGen' Alıntı:
Çok güzel bir duygu evet ;) Bir kere daha aracı sevdiniz anlaşılan ;D
Verdiğim parayı hak etti sonuna kadar bu ay ödeyeceğim mtv vergisini öderken :mad: bunları düşünerek rahatlamaya çalışacağım.
Lastiklerin fren kalıteside süperdi.
Karı yine beklıyorum. Memleketime daha güzel kar yağmış, 50 cm. Hemde sahilde. :D

:smiley: bu arada Bostancı'daki yere gittim bugün, çok beğenmedim bu sefer maalesef.

Yeterince ilgi göstermediler, çok üstü kapalı cevaplar verdiler. Bir de Jaspa'yı deneyeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri