Frontera B 3,2 4 Cekere Gecmiyor Dugmeye Basıyorum Yanıp Sonuyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan osman_86 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,482

4 ceker sorunu

• arkadaslar vıtesı n ye alıp 4 ceker dugmesıne basıyorum arabanın altından gecıs sesı gelıyo her zam

Kullanılan: 2 66.7%
  • arazı vıtesıde calısıyor ama 4 ceker devreye gırmıyo

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3
Ynt: Frontera B 3,2 4 Cekere Gecmiyor Dugmeye Basıyorum Yanıp Sonuyor

arkadaşla frontera 3.2 lerde vites D konumunda max 90 kmh kadar dügmeye basıp geçirebilirsiniz ve max aynı hızlarda 4x4 den çıkarabilirsiniz, lakin 4L ve 4H vitesini 4x4 de iken otomatik vites için söylüyorum N konumuna yani boşta 4L veya 4H yapabilirsiniz 4L ve 4H vitesi lastiklerin daha agır devirde veya normal devirde dönmesini sağlar 3,2 lerde 4 çekere geçiş manuel olmadığından sistem vakum ve hava basıncıyla çalışıyor hortumları kontrol ederek arıza tespitine başlayın en basiti budur

Etiketler
Ynt: Frontera B 3,2 4 Cekere Gecmiyor Dugmeye Basıyorum Yanıp Sonuyor

Aracı ilk aldığımızda bizde de aynı problem vardı, sorun mekanizmaya giden hava borusunun yerinden çıkmış olması. Sizde de böyle basit bir problem olabilir, bir kontrol ettirin...

Slmlar ben gezenbilir ailesine yeni katıldım aracım frontera b 3.2 çeker lambası devamlı yanıp sönmekte çeker düğmesine bastığimda lamba sürekli yanıp çeker çalışıyo ,ancak daha dün aracım camurlu parkurada tam ihtiyaç duyduğum anda çalışmadı lamba daha hızlı yanıp sönmeye başladı bu arada takviye kolu h den l ye geçmesinde proplem olmuyo düğme basılı olmasa dahi , şehre geri geldiğimde lamba tekrar daha yavaş yanıp sönmeye başladı çalışıcak dedim ve :smiley:) çalıştı şaka gibi lütfen bilgi olarak yardımlarınızı eksik etmeyin teşekkür ederim,

Slmlar ben gezenbilir ailesine yeni katıldım aracım frontera b 3.2 çeker lambası devamlı yanıp sönmekte çeker düğmesine bastığimda lamba sürekli yanıp çeker çalışıyo ,ancak daha dün aracım camurlu parkurada tam ihtiyaç duyduğum anda çalışmadı lamba daha hızlı yanıp sönmeye başladı bu arada takviye kolu h den l ye geçmesinde proplem olmuyo düğme basılı olmasa dahi , şehre geri geldiğimde lamba tekrar daha yavaş yanıp sönmeye başladı çalışıcak dedim ve :smiley:) çalıştı şaka gibi lütfen bilgi olarak yardımlarınızı eksik etmeyin teşekkür ederim,

Benimde başıma gelmişti ışık yanıp sönmesi ve aracın 4 çekere geçmemesi, bu sorun benim aracımda 4 çekere geçiren hava hortumlarının ters istikamette bağlanmış olmasından kaynaklıydı (aracın ön alt kısmındaki sistem mekanizmasında) bu hortumlar incedir ve aracın altına yattığınızda kolayca görebilirsiniz iki adet giriş 5 yada 6 cm ara ile bu hortumların yerlerini değiştirin muhtemelen lamba artık siz 4 çekere atmadan yanmayacaktır. Örneğin siz 4 çeker düğmesine bastınız ama araç yinede 4 çekere girmeyip çeker lambası yanıp sönmeye devam etti, o zaman sistemde bulunan bu hortumları takip edip delik olup olmadığını kontrol ediniz çok büyük ihtimal ile sorun o hortumların hava kaçırıyor olmasıdır.
Benim aracımda ben bu işlemi yaparak halletmiştim. Tabi bu işler bana göre değil diyorsanız ustanıza manifolttan çıkan bu ince hortumu takip etmesini her hangi bir yerde yerinden çıkma yada delik, aşınma gibi bir şey olup olmadığını kontrol ettiriniz. saygılar

Merhaba ,

Bende frontera 3.2 Limited var 4 çeker ve 2 çeker sorunsuz çalışıyor fakat 2 çeker de iken 4 çeker lambası yanıp sönüyor 4 çekere aldığımda sabitleniyor.
Normalde 2cekerde yanmamasi gerekiyormuş neden yanıp döndüğü hakkında bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler .

Benimkide aynı seninki gibiydi fakat artık 4x4 tede yanıp yanıp sönüyor
Ben bi hortumda hava kaçağı tespit ettim düzelttim galiba yine hava kaçağı var
Direksiyon tarafında kaputun altında 2 adet selenoid var hortumlar girer hortumları sıra ile çıkar sigara içiyorsan eğer bi duman al içine çekmeden hortumdan üfle bir kişide kontrol etsin duman çıkışı olacak mı

Teşekkürler kontrol edip sonucu yazarım .
Benimkide aynı seninki gibiydi fakat artık 4x4 tede yanıp yanıp sönüyor
Ben bi hortumda hava kaçağı tespit ettim düzelttim galiba yine hava kaçağı var
Direksiyon tarafında kaputun altında 2 adet selenoid var hortumlar girer hortumları sıra ile çıkar sigara içiyorsan eğer bi duman al içine çekmeden hortumdan üfle bir kişide kontrol etsin duman çıkışı olacak mı

Benimde başıma gelmişti ışık yanıp sönmesi ve aracın 4 çekere geçmemesi, bu sorun benim aracımda 4 çekere geçiren hava hortumlarının ters istikamette bağlanmış olmasından kaynaklıydı (aracın ön alt kısmındaki sistem mekanizmasında) bu hortumlar incedir ve aracın altına yattığınızda kolayca görebilirsiniz iki adet giriş 5 yada 6 cm ara ile bu hortumların yerlerini değiştirin muhtemelen lamba artık siz 4 çekere atmadan yanmayacaktır. Örneğin siz 4 çeker düğmesine bastınız ama araç yinede 4 çekere girmeyip çeker lambası yanıp sönmeye devam etti, o zaman sistemde bulunan bu hortumları takip edip delik olup olmadığını kontrol ediniz çok büyük ihtimal ile sorun o hortumların hava kaçırıyor olmasıdır.
Benim aracımda ben bu işlemi yaparak halletmiştim. Tabi bu işler bana göre değil diyorsanız ustanıza manifolttan çıkan bu ince hortumu takip etmesini her hangi bir yerde yerinden çıkma yada delik, aşınma gibi bir şey olup olmadığını kontrol ettiriniz. saygılar

slmlar ben izmit ten yakup, bir ara ceker sorunum düzelmişti (lamba surekli yanıp sonuyodu, düğmesine bastığımda lamba devamlı yanıp 4ceker düzgün calısmaktaydı), su an 4 cekerim calısmıyo 4ceker ısıgı yanmıyo dugmeye bastığımda lambası yanıp sönüyo on saft kıtleniyo denemesini elimle yaptım ancak ön tekerleri saftı döndermiyo,vestenhouse yada direksiyon tarafında değişik hortumlar var baktım su dur diyemedim yanlış bir sey yaparım korkusuda vR ,konu ile ilgili yardımcı olacak resim yada brosur varsa paylaşabilirmisiniz ,yada tel verebilirseniz arasam tarif edebilirmisiniz!tesekkurler

İyi Sürüşler ,4 ceker cözdum her sey bitti derken son bi kontrol daha yapayım dedim bundan once selenoıt vanalarını ,hortumlarını ,kablo tesisatını ,difransiyelde vakumla aracın ceker kecişlerini sağlayan mekanızmada dahil her seyi test ettim ,parcalarda sıkıntı yok hortumlarda hava hareketide yok en son dediğim gibi tekrar bi bakıyım dedim ve 4 ceker in selenoiti ile 2 cekerin selenoitini birbirine baglayan hortumada hava ufleyim dedim ve sıkıntı :smiley:buymus vestenhaus un arkasında sıkısmıs bi sekilde kurtardım ve takdım sorun kalmadı , saygılar,
Bu arada 3.2 otomatik sanzıman yag filtresi bulamayan varsa bmw e 36 larla aynı

İyi Sürüşler ,4 ceker cözdum her sey bitti derken son bi kontrol daha yapayım dedim bundan once selenoıt vanalarını ,hortumlarını ,kablo tesisatını ,difransiyelde vakumla aracın ceker kecişlerini sağlayan mekanızmada dahil her seyi test ettim ,parcalarda sıkıntı yok hortumlarda hava hareketide yok en son dediğim gibi tekrar bi bakıyım dedim ve 4 ceker in selenoiti ile 2 cekerin selenoitini birbirine baglayan hortumada hava ufleyim dedim ve sıkıntı :smiley:buymus vestenhaus un arkasında sıkısmıs bi sekilde kurtardım ve takdım sorun kalmadı , saygılar,
Bu arada 3.2 otomatik sanzıman yag filtresi bulamayan varsa bmw e 36 larla aynı
ve 4 ceker lambasıda normale döndü

Arkadaşlar merhaba, ben 3.2 v6 araçta 4 çeker sistemini tam olarak çözemedim. Internette epey Aradım fakat bi kaynak bulamadım. Bilgi sahibi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Sorularım ,

1. Araçta teker aksları sembolü olan Düğme sadece 4 çekere mi alıyor. Diferansiyel kilidi görevi Görüyor mu?
2. Difransşyel kilidi görevi yoksa benim aracım virajlarda Düğme aktifken neden kasma yapıyor.
3. 4L konumuna Düğmeye Basılı ve Boşta iken geçilebiliyor. 4L ye aldıktan sonra düğmeyi kapalı konuma aldığımda kilit ışığı çok hızlı bi şekilde yanıp sönmeye Başlıyor. Bu pozisyonun bi özelliği varmıdır?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler, iyi Akşamlar....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.