Garip İle İki Garip Yollarda (2015)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 996
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 143,926
Ynt: Garip İle İki Garip Yollarda (2015)

Teşekkür ederim Sn. ahi25. Hepimizin kuşlar gibi özgür olması dileklerimle. Motor kullanmak zor bir şey değil bu hayalinizse bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Motorla gezmek hem çok zevkli hem de çok ekonomik. Bir çadır, bir mat, bir tulum birkaç küçük eşya ve at kendini yollara. Özgür ve solo... rüzgarı teninde hisset harika...

Ben aşağı yukarı her haftasonu bir rota yapmaya çalışıyorum. Mevsim tam gezmek mevsimi. Eski yeni tüm gezilerime aşağıdaki blogdan bakabilirsiniz.

https://motogezisolo.wordpress.com/

Ayrıca isteyen beni EGEKAMP kampçı gezginlerin gurubundan takip edebilirler. https://www.facebook.com/groups/1452568808291336/

Etiketler

Bu haftasonu mavişim ile Mudanya'daydım toplam 725 Km yol yaptım. 80 lira yakıt masrafım oldu. Mavişim az yakıyor. Mudanya'da bol bol gezdim eski dostlarla görüştüm güzel bir haftasonu tatili yaptım bol bol özgürce rüzgarı hissettim.

Gezi fotoğraflarına aşağıdaki gezi ve yaşam gunceleri başlığımdan bakabilirsiniz:http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=108783.220

12894 686717764807158 5669354784204196933 n

11196363 687743228037945 3404764339317542683 n

11026299 686840984794836 6807489898549883973 n

Arkadaşlar,

Bir karavan alacak param olmayabilir. Ancak pekala kaliteli geziler ve kamplar yapıyorum motorumla solo özgürce... Kimselere muhtaç olmadan... Bu hayatı özgürce yaşıyorum. Kimseye ne bir minnetim ne de zorunluluğum var. Ben özgür bir kampçı gezginim arkadaşlar.

Bu haftasonu rotamda Kuşadası ve Bafa kapıkırı köyü var. Bu rotayı Bursaya gitmek için iptal etmiştim. Bu haftasonu yapacağım bu rotayı. Motorumla solo kamplı ve özgürce kimselere muhtaç olmadan....

Haftasonu Kuşadası Önder campingde konaklayarak Motorumla solo özgürce gezeceğim. Bafa Kapıkırı- Didim gezisi yapmayı planlıyorum. Bana katılmak isteyen kampçı arkadaşlar isterlerse katılabilirler. 05393339677

yugun' Alıntı:
Haftasonu Kuşadası Önder campingde konaklayarak Motorumla solo özgürce gezeceğim. Bafa Kapıkırı- Didim gezisi yapmayı planlıyorum. Bana katılmak isteyen kampçı arkadaşlar isterlerse katılabilirler. 05393339677

iyi geziler Yücel :smiley:

Teşekkürler. Umarım güzel bir kamp ve gezi olur. Kapıkırı'nı uzun zamandır görmek istiyorum. Kısmet bu hafta Kapıkırı rotasını yapma fırsatı doğdu. Ege'nin görülesi köylerinden birisi...

Gönlüm Çanakkale Yenice deki motorsiklet festivalinde olmayı çok istiyor. Ama daha çok uzun yoldan bu hafta geldim. Ne yapacağım bilmiyorum. Cuma günü gelsin göreceğiz motorsikletimle solo özgürce Yenice'ye gidebilecek miyim? Bilmiyorum. inşallah giderim.

Arkadaslar

Ben de kendime hic degilse bir arrabacik almak istiyorum. En yaygin kullanilan kamp araci standart otomobillerdir. Benim yol arkadasim garip de standart bir otomobilcik olacak. Karavanlar cok pahali ve luks geliyor bana. Uymuyor. Oysa kucuk bir otomobilcigim olsa onunla ozgurce solo her yerde kampimi yaparim pekala.Karavan benim icin ancak emeklilik hayalinden ote bir sey degil daha emekliligime de cok uzun zaman var. O yuzden standart bir otomobilcik bakacagim kendime...

Bir suredir motorsikletle solo ozgurce geziyorum. Ege de neredeyse gitmedigim rota kalmadi. Ben bir kampci gezginim ve pekala motorsikletimle de ozgurce gezip ozgur kamp ve etkinliklere katilabiliyorum. Bir karavanim olmamasi beni ne durduruyor ne de uzuyor. Bir gun o da olur kismetse. Bunun icin kendimi uzmeye hic luzum yok. Ben karavabn yerine ev almayi tercih ettim. Tercihimin sonucunda motorsikletli solo bir kampci gezgin oldum. Kendi imkanlarim kadar kimselere muhtac olmadan ozgurce gezdim geziyorum. Bir kamp arabacigim olursa da yine arabamla solo ozgurce gezerim. Ozgur olmak benim karakterimde var. Her ne olursa olsun ben bir kampciyim. Karavan alacak param olmasa da hatta arabam bile olmasadahi kampciliktan vazgecmedim. Yine motorumla solo kampima gittim ve gidiyorum. kampli olarak gezmek veya haftasonlari sosyal kamplara katilmak benim vazgecilmez tutkum. Ve ben aracim ne olursa olsun bu zevkimden ve tutkumdan hic vazgecmedim vazgecemem. Karavan otomobil veya motorsiklet hic farketmez benim tutkum ozgurce gezmek ve kamp yapmaktir arkadaslar.

Arkadaşlar,

İyi bir kampçı olmak için bir karavana ihtiyacınız yoktur. Ben kendime karavan da yaptım. Karavanımla çok güzel kamplara da katıldım. Yazın izci kamplarına da katıldım. sonuçta öyle gerekti çekici aracımı sattım. Karavansız kaldım. Motorumla solo özgürce kamp yapmaya devam ettim ve ediyorum. Karavan sadece bir araçtır arkadaşlar. Bugün olur yarın olmaz. Bugün olmaz yarın daha iyisi olur insanda önemli olan karavanı kamp yapmak için kullanmamızdır. Yani aslolan kampçılıktır. Kampçılık da her türlü araçla yapılır. Hatta araçsız da yapılır arkadaşlar. Benim düşüncem böyle. Bu şekilde düşündüğüm için her şekilde özgür gezip özgürce kamp yapabilen bir kampçıyım ben. Bu düşüncemi her türlü kampımda, oluşumumda ve etkinliğimde bir ilke olarak ele alıyorum arkadaşlar. Bu ne ikinci sınıf bir insanlık ne de bir şey değil. Aslolan gerçek olan bu. İnsanın genç yaşında karavanı olmayabiliyor veya karavanı olup sonradan olmayabiliyor demek ki aslolan ve önemli olan karavan değil arkadaşlar. Aslolan gezgin özgür bir ruh başka da bir şey değil. Bu ruha sahip olan pekala karavansız da her yeri gezebiliyor arkadaşlar.

Bu bağlamda Garip bir kamp arabacığı olacak arkadaşlar... Malesef karavana bütçemiz ve durumumuz tutmuyor arkadaşlar... Yapacak bir şey yok. elimizde ne varsa onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız...

Arkadaşlar,

Doğu karadeniz turu için biriktirdiğim bir miktar parayı harcamak zorunda kaldım. Bu bağlamda bu yaz uzun bir rota yerine yakınımdaki sevdiğim kamplara giderek bol bol yüzüp tatil yapmak için zamanımı değerlendireceğim. Benim düşüncem her hafta birkaç gün bir kampa gitmek şeklinde bir tatil geçirmeyi planlamaktayım. Motorsikletimin yakıtı çok düşük her hafta Kuşadasına gidebilirim mesela. İşte bu yaz bu şekilde kampçılık yapacağım. Uzun bir rota düşünmemekteyim bu yıl için yine de yazın sonuna doğru kamplı bir Fethiye- Antalya gezisi yapıp dönüşte de Salda'ya uğrayarak küçük bir gezi rotası yapabilirim yine. İşte bu yaz bende planlar bu şekilde. Çok yakında bir yere giderek sezonu açarım Belki Kuşadası olabilir. Bu yaz bol bol Kuşadası'na gitmeyi planlıyorum. Tabii ki hepsi motorsikletle solo ve kimselere muhtaç olmadan özgürce...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR