Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Duyurusu (23 - 29 Temmuz 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,867
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Duyurusu (23 - 29 Temmuz 2011)

Yeşim' Alıntı:
:smiley: "Bilekleri iyi kavrayan sandalet tarzı ayakkabı " tam olarak anlamadım

Bağlantı nokta sayısı daha fazla olsun ve ayak bileğinin üzerinde bulunsun.
Modelleri incelemeniz lazım.

Adaşım, Bodrum sandaletlerinden bahsetmiyorum. Sandaletin deri şeritleri çok ince onlarda. Daha kalın ve sünger-kumaş destekli şeritler olmalı. Uzun yürüyüşlerde ayak bileğini ve tarak kemiklerini koruyacak.!

Sıcak ve yağmurdan fazla etkilenmeyecek şekilde.

[attachment=1]

Sandalet ile Yry

Etiketler
Ynt: Gezenbilir; Büyük Ağrı Dağı Tırmanış Etkinliği Duyurusu (23 - 29 Temmuz 2011)

adaşım dediğin sandeletleri biliyorum.nede olsa eski mesleğim.az sandelet yapıp sahil kentlerine satmadık ;)

gidilecek tarih için uçak fiyatlarına baktım :smiley:

Kapat Gidiş Tarihi : 8.8.2011
Gidiş Uçuş Kodu : SKY - ZY075
Dönüş Tarihi : 14.8.2011
Dönüş Uçuş Kodu : SKY - ZY076
Bilet Detayı : Gidiş Dönüş Tek Bilet

Toplam

:

104 + 79 = 183 TL
(Vergi Dahil Fiyattır)

TezzMertek' Alıntı:
Bağlantı nokta sayısı daha fazla olsun ve ayak bileğinin üzerinde bulunsun.
Modelleri incelemeniz lazım.

Adaşım, Bodrum sandaletlerinden bahsetmiyorum. Sandaletin deri şeritleri çok ince onlarda. Daha kalın ve sünger-kumaş destekli şeritler olmalı. Uzun yürüyüşlerde ayak bileğini ve tarak kemiklerini koruyacak.!

Sıcak ve yağmurdan fazla etkilenmeyecek şekilde.

[attachment=1]

Murat Bey aslında bot tarzı ayakkabı diye yönlendirmeler yapıldı, ilk defa sandeleti sizden duyuyorum, ne demek istediğiniz ayrıca şimdi anladım :smiley:

Kaçkar ile Ağrı karışmaya başladı. :smiley: Uçak fiyatı neresi için?

Efe ağabey Van - İzmir arası olmalı mutlaka.

Anadolu Jet ile Ankara-Van gidiş dönüş 130 lira olması lazım.

sciencepeople' Alıntı:
Anadolu Jet ile Ankara-Van gidiş dönüş 130 lira olması lazım.

Tamamdır. Teşekkürler.

katılımcı sayısı kişi ile sınırlı mı

Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek dağı. Yüksekliği 5165 metre. Efsanelere konu olan, kutsal kitaplarda adı geçen Büyük Ağrı dağı. Dünyaca ünlü bir dağ. Bir haftalık bir ekspedisyon düzenliyoruz.

Organizasyon: Henüz görüşmeler sürüyor. Kendi çadırlarımızla gidiyoruz. Orada mutfak hizmeti alacağız.
Rehber: Yusuf Gültekin T.D.F Rehberi ya da Suat Kurt TDF eğitmeni
Katılımcı sayısı: 12 kişi
Katılım bedeli: 800 + 75 TL (transferler, mutfak hizmetleri, katır taşımaları dahil)
Buluşma noktası: Ağrı
Buluşma noktasına ulaşım: Uçak, otobüs, kendi aracıyla

1.gün: 3200 metre kampına yerleşme
2.gün: 4200 metre kampına aklimatizasyon tırmanışı ve 3200 metre kampına geri dönüş
3.gün: 4200 metre kampına tırmanış
4.gün: Zirve tırmanışı ve 3200 metre kampına geri dönüş
5.gün: Kamptan ayrılma ve Ağrıya dönüş
6.gün: Eve dönüş

Malzeme: Yüksek irtifa çadırı, mat, uyku tulumu, kamp ocağı, kask, Yüksek irtifa dağclığına uygun kıyafet, tozluk, dağ botu, matara, termos, alın feneri, yürüyüş batonu, kar maskesi, koyu renkli güneş gözlüğü, güneş kremi, sırt çantası, düdük

Katılım şartı: Fiziki kondisyonu iyi, yüksek irtifaya uyum sağlayabilen ve 3000 metre ve üzeri tırmanış deneyimi olan kişiler katılabilir.

Yemeklerimizi organizasyon firması verecek. Yanınızda enerji verecek kuru meyve, fındık, ceviz getirin.

Kask, kazma, kramponu olmayanlara dernekten sınırlı sayıda malzeme verilebilir.

EKARAIS' Alıntı:
Kaçkar ile Ağrı karışmaya başladı. :smiley: Uçak fiyatı neresi için?

izmir var gidiş geliş fiyatları :smiley:
sadece izmir gurubunu düşünerek izmir van arası baktım.(ne bencilim) :mad:
herkesi izmir e bekleriz buradan gidelim :D

Epeydir yürüyorum, 3000 m henüz çıkmadım ama Niğde ile başlangıç yaparsam, duruma göre değerlendireceğim. Takipteyim..

sayın anıl bey 21-22 mayısta emler zirvesi sonrasında erciyes vs. gibi tırmanışlar var bunlar ağrı için idman tırmanışları onlarada gelmeniz gerekli bence 13 gün önce hasan zirveyi zorladık

cidowsky' Alıntı:
sayın anıl bey 21-22 mayısta emler zirvesi sonrasında erciyes vs. gibi tırmanışlar var bunlar ağrı için idman tırmanışları onlarada gelmeniz gerekli bence 13 gün önce hasan zirveyi zorladık

Çiğdem Hanım evet Ağrı'ya kadar epey aktivite var değerlendirmek lazım. Emler Zirvesi kar durumuna bağlı sanırım, takipteyim son durumda karar vereceğim.

Listemiz halen 5 kişi. Yok mu Ağrıya gelen?

Başvuruları yapacağız. Durumu belirsiz olan arkadaşlar ha gayret. :smiley: Zaman iyice azaldı. Programınızı yapın artık derim ben :smiley:

Evde ki sağlık problemleri nedeni ile 2 hafta sonrasını göremiyoruz bu sene.
Hem ben hem Ömer.

Eğirdir'e bile gidemedik bu sebeplerden ötürü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri