Gezenbilir Hatay Grubu; Amanoslar Aktepe Tandır Akkaya Offroad Keşif Gezisi (30 Ocak 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maliarslan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,119
Ynt: Gezenbilir Hatay Grubu; Amanoslar Aktepe Tandır Akkaya Offroad Keşif Gezisi (30 Ocak 2011)

Ben de kışın mümkün olduğu kadar karla kaplı olan yerlere gezi yapmaktan yanayım...
Şansım iyi gider ise, Perşembe günü akşam saatlerinde, Güneydoğu - Doğu Anadolu bölgeleri arasında kalan bir yörenin karla kaplı doğa resimlerini foruma yüklemiş olurum.
AMA şu ana kadar kar konusunda şansımın hiç de iyi gitmediği de kesin.

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Hatay Grubu; Amanoslar Aktepe Tandır Akkaya Offroad Keşif Gezisi (30 Ocak 2011)

menderessereflisan' Alıntı:
Yaşar hocam, grubun daha önce tekrarlamadığı parkurlara öncelik verilmesinden yanayım. Bu nedenle tercihimi Sedat Beyin parkurundan yana kullanıyorum. Farklı olan tüm parkurlar bittikten sonra geçmiş parkurlara gidelim. Parkur tekrarlarken de en azından mevsimi farklı tutmaya çalışalım. Örneğin Fırnıza yazın gittiysek, birdahaki tekrarını Kış sezonunda yapalım derim. Böylece aynı parkuru farklı mevsimlerde, farklı birki örtüsüyle de görme fırsatımız olur.
menderes hocam sizin fikrinize katılmakla birlikte daha önemlisi kurallardır kural yoksa ben hiç bir gezide yokum rahatsız olduğum ve başka arkadaşlarımızında rahatsız olduğu hususlar düzelene kadar kimseyi kırmadan dökmeden geziye biraz ara vermekte fayda olduğunu düşünüyorum benimki şahsi düşüncem katılan olmayabilir 1.kural olmazsa olmaz gezilerde ALKOL olmamalı diğerlerinide fikri olan yazsın saygılar

Sedat bey size ALKOL konusunda size katılıyorum. Ancak bu konu bizim faaliyetlerimizi etkilememeli. Gezide ALKOL kullanılmamasını rica edebiliriz. Ve rica da ediyorum. Ancak ALKOL kullananlar yüzünden gezi faaliyetlerini iptakl etmemiz veya ara vermemiz gerektiğine katılmıyorum. Ara verince ne değişecek. Bu nedenle haftaya ATİK-SARISEKİ parkurunu başlık olarak açın lütfen. Bu başlık altında gerekli uyarımızı yapalım. Eğer yine çözüm alamazsak farklı tedbirlere geçeriz. Başlığınızı bekliyoruz.

yasarergun' Alıntı:
itiraz eden olacağını sanmıyorum

bence geziler düzenli devam etmeli
yaşar hocam şimdi denk geldi kaz dağları dramımız diye seninde mesajın var ilk yazıyı bu sayfaya taşımak lazım

Sedat abinin belirttiği gibi Alkolun ofroadda yaşatığı dram . ( ALINTI )
Dönüş yolunda, yakın abilerimin içinde olduğu Land Rover marka ve series 3 model araç, 10 metre önümde direksyon hakimiyetini kaybedip 45 metrelik uçuruma yuvarlandı. Yaşadığımız şoku ve acıyı anlatamam. Aracımın arka projektörünü uçuruma doğru çevirip elime aldığım fenerle atladım aşağıya, yuvarlana yuvarlana düşe kalka aşağıya vardım. Benim aracımdaki diğer 4 arkadaşımda aynı şekilde aşağıya indi. 2 kişi hafif yaralıydı, aracı kullanılan abi bir taşın dibinde oturur vaziyetteydi, kırığı, çıkığı olduğu belliydi fakat bilinci yerindeydi. Diğer abide onun biraz ilersinde bilinçsizce yatıyordu, durumu ağırdı. Şehir merkezine 15 km dağ yolu, 10 km de anayol vardı. 2 yaralıyı aldım ve süratle hastaneye yoluna koyuldum, ağır olanları ellemeye cesaret edemedik ne olduğunu bilmiyorduk çünkü. Diğer arkadaşlarım ağır yaralı olanların yanında kaldı. Bende 2 defa kaza tehlikesi atlattım çünkü acele etmek zorundaydım. Yolda jandarmaya haber verdik. Ben arkadaşları hastaneye bırakıp döndüğümde ambulanslar yola koyulmuştu. Karakol komutanını alıp olay yerine doğru tekrar yola çıktık. Dağ yoluna ambulans giremedi. Bot sedyelerler hemşireleri ve doktorları da aracıma aldım ve olay yerine vardım. İtfaiye ve jandarma ekipleri de hemen geldiler. Yaralı abilerim bot sedyelere koyuldu fakat belli bir yerden sonra yukarı çıkartılamadılar bir türlü. İtfayecilerin pick upında vinç yoktu, çıkaramadıkları için panikle yaralıları oradan çıkaracak bir yöntem aramaya başladılar. İyiki aracımda vincim vardı. 30 metre halatı hemen aşağıya sallandırdık ve yavaşça sedyeleri yukarı çektik. Bu arada benim elim ayağım tutmuyordu. Dua etmekten başka yapacak birşeyim kalmamıştı artık. İlk yardımın ardından yaralıların birini benim aracıma diğerini itfaiyenin pickupına yükleyip o zorlu dağ yolunu 40 dkda tamamladık. Araç sallandığı anda yaralı olan abimin acılarıda tavan yapıyordu. O yol nasıl bitti bilmiyorum. Yaralıları ambulansa bindirip gönderdik. Birtanesi dudağına atıaln 4 5 dikişle yırttı, diğerinin köprücük kemiğinde kırık var. Aracı kullanan abinin diz kapağı, kolu ve omzu kırık fakat iyileşecekler. diğer yakın abim ise Ege Üniversitesin'de yoğun bakımda. Ciğerleri ve böbrekleri kaburga kırıkları yüzünden hasarlı ve belinde kırık var. Şuan belden aşağısı felç, ameliyat için ciğerlerin ve böbreklerin toparlanmasını bekliyorlar. Sonra belinden ameliyat olacak. Son gelen haberler hayati tehlikeyi atlattığı yönünde. Bilinci açık ama hala yoğun bakımda. Birazdaha orada kalacak görünüyor. Umarım geçte olsa ayağa kalkmayı başarabilir. Dualarınızı eksik etmeyin. Bu olay beni herşeyden soğuttu. Aracımı artık sadece düz yolda kullanmayı düşünüyorum. Allah kimsenin başına böyle acı tecrübeler vermesin. Lütfen araçlarınızı kullanırken dikkatli olun. Dağın, offroad'un vazgeçilmezi gibi gözüken alkolden uzak durun. Tek araç olarak gittiğimiz gezilerin ne kadar yanlış olduğunu birkere daha anladım. İyiki iki araçtık. Yoksa o aracı kimse bulamazıd. Arazi aracınızda mutlaka bir telsiz bulundurun. Gerçi bulunduğumuz yerde telsizler bile iş görmedi ama yardım çağırma süresini yinede en aza indirebilecek bir araç olarak mutlaka gerekli. Aracınıza takacağınız ilk ekipman vinç olsun. aracınızda mutlaka sağlam bir projektör olsun. Hepsi acı tecrübeyle sabittir. Lütfen çok çok dikkatli olun. Kendinize ve yakınlarınıza böyle acılar yaşatmayın...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68242.0 buradan bakılabilir..

küçük ağa' Alıntı:
yaşar hocam şimdi denk geldi kaz dağları dramımız diye seninde mesajın var ilk yazıyı bu sayfaya taşımak lazım

Sedat Hocam konuya kimsenin itirazı olduğunu sanmıyorum herkes biliyor ki tabancanın ağzına kurşunu verip birisine doğrultup tetiği çektiğinizde o birisi sonuçta ölür. Offroad aktivitelerinde direksiyon hakimiyetini azaltmaya yönelik her şey yasak olduğu sürece sorun yaşamayız. Ne arabada bulunmalı ne de alınıp gelinmeli. Yiyecek olarak sucuk ekmek, içecek olarak çaydan başkası yassah bundan kelli hemşerim deriz kimse de itiraz etmez.

Konu başlığı açıldıktan sonra şartlarımızı yazarız herkes o şartlar dahilinde gelir.

yasarergun' Alıntı:
Sedat Hocam konuya kimsenin itirazı olduğunu sanmıyorum herkes biliyor ki tabancanın ağzına kurşunu verip birisine doğrultup tetiği çektiğinizde o birisi sonuçta ölür. Offroad aktivitelerinde direksiyon hakimiyetini azaltmaya yönelik her şey yasak olduğu sürece sorun yaşamayız. Ne arabada bulunmalı ne de alınıp gelinmeli. Yiyecek olarak sucuk ekmek, içecek olarak çaydan başkası yassah bundan kelli hemşerim deriz kimse de itiraz etmez.

Konu başlığı açıldıktan sonra şartlarımızı yazarız herkes o şartlar dahilinde gelir.
Yaşar hocam bu şekilde uyarı yapılırsa çok etkili olacağına inanıyorum. En ufak tatsızlık hepimizin tadını kaçırır.
Bilinçli olarak kurallara hepimiz uymalıyız. Saygılarımla.

Arkadaşlar konu kısa ve net: Doğru olanı hepimiz biliyoruz. Gereken uyarıyıda yaparız. Ancak bu konuyu burada daha fazla tartışırsak "Hatay off-road grubu" için hiç iyi reklam olmaz diye düşünüyorum. Şİmdi işin güzel tarafına gelelim. 6.ŞUBAT 2011 de neredeyiz. Tercihim ATİK-PAYAS. yada Alternatif olara KOZAKLI-MADENLİ öneririm. Ama ne olursa olsun biraz off road olsun.

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

IMG 0071

IMG 0076

IMG 0077

IMG 0086

IMG 0092

Arkadaşlar, okulların yarıyıl tatili dolayısıyla bulunduğum Diyarbakır'da, Çüngüş İlçesi, Oyuklu Köyü ve Karakaya Barajı (DSİ ve TEAŞ) çalışanlarının lojmanlarının bulunduğu mevkiiden Handere Köyüne doğru kısa bir gezi yaptım bugün. Geçen yıl karla kaplı olan yollarda bu yıl kardan eser yoktu. Geziye ait fotoğrafları bilgi ve beğeninize sunuyorum...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68457.0

Merhabalar,
Nick name'mimden tanımanız mümkün değil,kendimi tanıtayım.Erkin Gedik'in kardeşiyim.
Keyifli bir gezi oldu,emeği geçenlere teşekkürler.Birkaç fotoğrafta benden ;
[attachment=1]

IMG 0993

IMG 1005

IMG 1012

IMG 1015

eline sağlık arkadaş sende bol fotoğraf olacak devamını göndermeyi ihmal etme kredi kartına çektiririz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR