Grand Vitara 2.5 Vs Grand Vitara 2.0 - Karşılaştırma Ve Tavsiye - Sizce Hangisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan senator Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,256
Ynt: Grand Vitara 2.5 Vs Grand Vitara 2.0 - Karşılaştırma Ve Tavsiye - Sizce Hangisi

senator' Alıntı:
Sn. Birsel bende dediginiz gibi biliyorum aslinda 2.5 gv de 142 bg ve 155 bg var ve sanirim 2001 de 155 bg olanlar geldi ondan oncekiler 142 bg ve aralarinda cok bir fark oldugunu da dusunmuyorum
Bu arada cevrenizde temiz 2.5 gv satacak tanidiginiz olur ise bana ulasabilirsiniz bu araclarin temizinden bir tane almak istiyorum
Tabi size yardımcı olmak isterim, eğer izmir de temiz bir araç bulursam sizi haberdar ederim.

Etiketler
Ynt: Grand Vitara 2.5 Vs Grand Vitara 2.0 - Karşılaştırma Ve Tavsiye - Sizce Hangisi

SUZUKI >
Grand Vitara XL7 (UBD) JB627W

Silindir:
6

litre:
2.7

kW:
135

Model:
04.2003 - 08.2008

Motor kodu:
H27A
-----------------------------
SUZUKI >
Grand Vitara V6 (SV620)

Silindir:
6

litre:
2.5

kW:
125

Model:
01.1998 -

Motor kodu:
H25A
--------------------------------
SUZUKI >
Grand Vitara V6 ( SV620)

Silindir:
6

litre:
2.5

kW:
106

Model:
04.1998 - 09.2000

Motor kodu:
H25
-------------------------------
SUZUKI >
Vitara (SV620)

Silindir:
6

litre:
2.0

kW:
100

Model:
06.1995 -

Motor kodu:
H20A
----------------------------
Suzukinin 6 silindirli tüm motorları ve kod numaraları

motor güçü beygiri bulmak için 1,36 ile carpılması gerekir..

SQ625L (Vitara)
SQ625W (G.Vitara)
SQ625W-2 (G.Vitara)
SQ625W-3 (G.Vitara)
SQ625-2 (MY: 04-05)
SQ625 (MY:99-03)

2.5 v6 grand lar da 6 ayrı çeşit avrupa için üretilen versiyonları..

Erkan Kardeşim,ben iki seneden fazla süreyle 1999 GV 2.5 kullandım.Beni hiç üzmediği gibi ailecek severek kullandık.Birinci yılında 300.000km civarında motor yaptırdım.Google Amca'ya "Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 / Motor Yapımı" yazdırırsanız motor yapımının ayrıntılarını da okuyabilirsin.Bu kasanın düz vitesli olanları yakıt konusunda 2.0 motorlu olanlar ile nerede ise aynı yakarlar ancak V6 motorun keyfi ve homurtusu bir başkadır.Bu aracın temizini bulursanız kaçırmayınız ancak kötüsünü alırsanız bir onluk harcarsınız onu da bilesiniz.Aracın motor güçleri bir üst mesajda Oğuz Hoca'nın belirttiği gibidir.
Aşağıda linkte verdiğim araç benim eski aracımdır.Ben 2014 yılbaşında 22'ye satmıştım.Sattığım arkadaştan öğrendiğime göre benden sonra üç el değiştiren araç maşallah bayağı prim yapmış. :eek: :eek:
Şu an için ne satanı tanıyorum ne de benden sonra başka paralar harcandığı için mi fiyatı bu kadar yükselmiş bilemiyorum.Sadece ben ikinci sahibiydim,değişeni yoktu,6 yerinde boya vardı,144 hplik motoru sıfırlanalı 20.000km. olmuştu ve sunroof,klima dahil her aksamı sapasağlamdı.İlginizi çekerse daha ayrıntılı değerlendirmenizi öneririm.Seçiminizin size hayırlı olmasını dilerim.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-cok-temiz-suzuki-grand-vitara-196813446/detay

99 Gv 2.5 otomatik vites ile ilgili yorumlariniz nelerdir? Lpg ile ne kadar bir yakit tuketimi olur?

Ali Kardeşim,ben eskiden bir çok otomatik vitesli araç kullandım.Benim kısmetsizliğimden midir bilemiyorum ancak bu araçlarda ortaya çıkan arızalardan yıldığım için son yirmi yıldır sürekli manuel vites araç kullanmaktayım.
1999 Suzuki Grand Vitara 2.5V6 aracıma Atiker safefast obd lpg sistemi bağlatmıştım.Yaklaşık 20.000 km kullandım.Bir kere filtresi değişti herhangibir sorun da yaşamadım.Yakıtı 12-14 litre lpg/100 km arasında değişiyordu.Otomatik vitesin ise yakıtı 100 kmde 1-2 litre arttıracağını söyleyebilirim.
Size kolay gelsin.

ben eskiden bir çok otomatik vitesli araç kullandım.Benim kısmetsizliğimden midir bilemiyorum ancak bu araçlarda ortaya çıkan arızalardan yıldığım için son yirmi yıldır sürekli manuel vites araç kullanmaktayım.

Kısmetsizlikten değil cesaret eksikliğinden. Bu cesaret eksikliği de sadece bizde değil aynı zamamda şanzımana el atacak ustada da oluyor, sebebi de otomatik şanzımanın arabanın içindeki en karmaşık parçalardan biri olduğu gerçeğidir. Orda 100 liralık bir problem olsa ve tamiri için tüm şanzımanı dağıtmak gerekmese de, size orda sadece 100 liralık bir problem var şunu indirelim halledelim demeyeceklerdir, çünkü bunun garantisi yoktur, bu sözün arkasında da durmak yazı tura işidir, belki gerçekten öyledir belki de açtıktan sonra başka şeyler çıkacaktır. Şanzımanı indir bindir, müşteri yaptırmaktan vazgeçerse geri topla vs de cabası..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.