Gürcistandan Telefon Alma Ve Yakıt Alma Hakkında Güncel Bilgiler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aytug61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,237
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aytug61

Ana Kamp
arkadaşlar son zamanlardaki moda gürcistandan telefon özellikle iphone yakıt gibi konular var..çok yakın zmanda gürcistandan telefon aldım herhangi bir konu hakkında bilgi almak istiyorsanız burdan sorabilirsiniz.. saygılar

Etiketler
Ynt: Gürcistandan Telefon Alma Ve Yakıt Alma Hakkında Güncel Bilgiler

Gürcistan da yakıt fiyatları nasıl? Günübirlik geçişlerde free shoplardan sigara alabiliyor muyuz?

geçiş ücretleri arttı.. eskisiden polis aramazdı ama artık türk polisi arabayı arıyor. araçla sürücüsü araçla geçerken bir tane freeshop poşeti olacak 2. alır. o yüzden yaya geçecek olana verin poşetleri.giderken türk dönerken gürcüden alabilirsiniz. 3 kalırsanız sorun olmaz.sigara konusu polis sigara alıyor. biz arabada zulaya koyduk sorun çıkmadı.

merhaba hocam gürcistandan girişte merak ettiğim konu o taraftan türkiyeye geçerken araç detaylı bi şekilde aranıyormu? köpek felan kullanıyolarmı? ne kadar sürüyo bi arabanın aranması mesela beş litrelik bidona benzin koyup geçirmek istesek polis görse ne olur. dönüşte kapıya geldiniz yapılan işlemleri ve bu işlemlerin süresini yazabilirmisiniz adım adım?

Ali bey 5 lt benzini buradan alsan 25 tl. Oradan alsan 10 tl olsa ne olur? 15-20 tl kar edecem diye değer mi riske girmeye?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Burak bey aracınız 60 lt benzin alsa türkiyede 300 liraya fullersin orda 130 liraya aradaki fark 170 lira. ayda üç kez depo fullesen 510 tl fark eder. aylık 510 tl kirada evin varmış gibi olursun. hopa da yaşasam sadece depo bittiğinde fuller dönerim ancak hopada olmadığım için bir gidişte 60 litreden fazlasını getirmek gerekli tek seferde 800 lt getirebilecek bi planım var şahsen ancak kontroller nasıl yapılıyor bilmiyorum bu yüzden merak ediyorum

Bulunduğum yerden Batum daki ilk petrol istasyonu 70 km gidiş geliş tabiki 140km :smiley: toplam masraf yakıt lpg artı harç 70 tl ,65 lt benzin alabiliyorum. Yakıt bir gürcünün dünkü beyanına göre 2.8 tl kısaca toplamda ben 3.8 4tl gibi fiyata mal edebiliyorum. :smiley: depo buyudukçe maliyet düşüyor. Ekstra benzın getırmek o andaki gümrük görevlimizin tutumuna bakar ama tavsiye etmem. :smiley:
VE BİR TAVSİYE GURCİSTAN DAN LPG ALMAYINIZ...

lpg tankının içine benzin doldurulsa gümrükte bu fark edilirmi?

Arkadaslar siz ısı ciddi ciddi kaçakçılığa dökme planı içindesiniz.ben jandarmayim. Isimlerinizi not ediyorum.haberiniz olsun :smiley:)))

Chevy cruze, gerber 06 Auto tanto,leatherman charge tti, fenix rc40,leatherman super tool 300, leatherman blast

İlave depo bidon vs müaade edilmiyor. Aracınızın deposunu istediğiniz kadar doldurabilirsiniz. Bidonla yakalanırsanız kaçakçılığa sokarlar işi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

:smiley: jandarma olan arkadaşımız doğuda herkez kaçak elektrik kullanıyo hemde son sistem bi tuşa basıyolar normale dönüyo bi tuşa basıyolar kaçağa istisnasıs herkez kullanıyo ayrıca katırlarla yapılan şey kaçakçılıktır bizim arabamıza benzini ordan alıp gelmemizi depodan hariç otuz kırk litre benzin getirmek istememizi kaçakçılık olarak adlandırmak yanlış. kaçak elektrik kullananları tesbit edip not alsanız daha faydalı olur ülke için. saygılar:smiley:

Ali bey o bölgede yapılan her şey gözardı ediliyor ama diğer tarafta her şey yasak....
5 sene öncesine kadar Gürcistan a çıkan tır kamyon ve otobüslerin hepsine ilave depo yapılmıştı depoları full yapıp burada satıyorlardı. Bu farkedilince (bu arada köşeyi dönen döndü ) ilave depo yasaklandı kontroller sıklaştı.

valla otobüslerin tırların deposu 1000 litreden fazla mazot alıyo ilave depoya ne gerek var artık ulusoy metro felan batum a kadar sefer yapıyo batumda fulleyip geliyolar:smiley:

Ben Tedas görevlisi değilim.jandarmayim.kacakciligin biride binide aynı. Ne kadar onlernirse o kadar hayır okur vatana millete

Chevy cruze, gerber 06 Auto tanto,leatherman charge tti, fenix rc40,leatherman super tool 300, leatherman blast

Kacak elektrik zararda kacak akaryakıt zarar degil mı ülke ekonomisine? Herkes kendine yontuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri