Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FREE LANDER SALİH Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 368
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,243

SİZCE HANGİSİ

• T.HILUX

Kullanılan: 81 40.7%
  • M.L200

Kullanılan: 78 39.2%
  • N.NAVARA

Kullanılan: 26 13.1%
  • İ.D-MAX

Kullanılan: 14 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    199
Ynt: Hılux mı, Yoksa L200 mü? Hangisi Sizce?

FREE LANDER SALİH' Alıntı:
merhabalar aykut bey, ben aracınkinide ben almadan önce çalmışlar eski sahibi yeni almıştı. benim araç gündüzleri kapalı otoparkta akşamda sitenin otoparkında yani şimdilik güvende. lastik konusunda ise bana göre güzel lastikler 2 haftadan fazla oldu taktıralı ne kuru yolda nede ıslak yolda kayma yapmadı frenlemesi güzel arazi için ise çok zor şartlarda henüz test edemedim ama kıra bayıra ve hafif çamurlu yolda kullandım 4 çekere almaya bile gerek kalmadan rahat rahat geziyorum. geçen gün iş çıkışı belgrad ormanına girdim ve aracımdan gerçekten büyük zevk aldım. herkesin dediği gibi bu araçlar bu fiyat lara bedava .
Salih bey ukelalık saymazsanız biriki şey söylemek istiyorum.
Pickupların bir çoğunda arkaya ağırlık koymak gerekiyor. Çünkü; arka hafif olduğu için kolay savruluyor, birde ufak tümsekler yada erimiş yol katlantılarından geçerken arkada ağırlık yoksa zıplama yapabiliyor ve bu esnada arka taraf sağa sola yalpalayabiliyor. Bu durum özellikle ıslak zeminde çok tehlikeli oluyor, zıplama sonrası arka yol tutmayabiliyor ve takla atabiliyor.
Bunu önlemenin 2 yolu var.
Birincisi arkaya 200kg yük koymak, ikincisi ıslak zeminlerde 4H modunda ilerlemek. Ben yağmurlar başladığı zaman 4H atıyorum ve kış, ilkbahar bitene kadar +hden çıkartmıyorum. Başka pickup ve birçok 4x4 lerde olmayan bu özelliği değerlendiriyorum. 4H modunda yakıt sarfiyatında anormal bir artma olmuyor ama yol tutuş son derece iyileşiyor. Aracın arkası zıpladığında 4x2 modundaki gibi sallamıyor ve virajlara hızlı girince arkası atmıyor.

Etiketler

mete bey çok sağolun ne ukalalığı olurmu haklısınız geçen bende bir iki kere arazide yaşadım zıplamasını. ben arkaya ofisteki nekadar broşür ve koli varsa arkada taşıyorum ve dediğiniz gibi yağmurda mümkün mertebede yavaş veya 4x4 e alarak gidiyorum.

sağolun tarık bey, ufaktan bizim buralarda ormana giriyorum ama sözünüzü dinleyip alt koruma ve yükselme olmadan pek zorlamak istemiyorum. elim biraz rahatladığı gibi alt korumayı alacağım sizden. saygılarımla

geçen ormana girdiğimde dallar aracı çizdi siz bana folyo kaplat demiştiniz bir kaç arkadaşım folyo kaplatıp söktürdüklerinde boynın zar gördüğünü ve tavsiye etmediklerini söylediler. birde tam bilgim yok ama şeffaf cam flimi kaplıyorlarmış galiba

FREE LANDER SALİH' Alıntı:
geçen ormana girdiğimde dallar aracı çizdi siz bana folyo kaplat demiştiniz bir kaç arkadaşım folyo kaplatıp söktürdüklerinde boynın zar gördüğünü ve tavsiye etmediklerini söylediler. birde tam bilgim yok ama şeffaf cam flimi kaplıyorlarmış galiba

Selamlar,

Ormana girecekseniz, daha doğrusu araziye girecekseniz o araç her türlü çizilecektir.. Benim Hilux'da çok çizilmişti.

Folyo kaplama falan bence işe yaramaz, nitekim o da çiziliyor, yırtılıyor..

Düzenli aralıklarla boya koruma, pasta cila vb. yaptıracaksınız ve arazide dikkat edeceksiniz, başka çözümü yok.. :-\

fastjunkie' Alıntı:
Selamlar,

Ormana girecekseniz, daha doğrusu araziye girecekseniz o araç her türlü çizilecektir.. Benim Hilux'da çok çizilmişti.

Folyo kaplama falan bence işe yaramaz, nitekim o da çiziliyor, yırtılıyor..

Düzenli aralıklarla boya koruma, pasta cila vb. yaptıracaksınız ve arazide dikkat edeceksiniz, başka çözümü yok.. :-\

Ya da arazide ezilme ve çizilmelerde içinizin 'cız' etmeyeceği bir araç kullanacaksınız ::smiley:

en doğrusu 2yada 3 sene sonra komle zımpara ve vernik atmak yoksa her çiziğin peşine pasta cila yaparsan ruh sağlılğın bozulabilir :D

2010 3.0 178 bg Hilux mu yoksa 2010 2.5 178 bg L200 mitsubişhi mi hangisi,,,,, gezi, iş , gündelik kullanılacak ve doğa ya kamp lı gidilecek, gerekirse ağır off road şartlarınada girecek yani güçlü olması lazım hangisi beyler bütçeye göre değil hayalinizi süsleyen araç hangisini alırsınız son noktayı koyalım kısacası paranız olsa hangisi,,,,

ihsane' Alıntı:
2010 3.0 178 bg Hilux mu yoksa 2010 2.5 178 bg L200 mitsubişhi mi hangisi,,,,, gezi, iş , gündelik kullanılacak ve doğa ya kamp lı gidilecek, gerekirse ağır off road şartlarınada girecek yani güçlü olması lazım hangisi beyler bütçeye göre değil hayalinizi süsleyen araç hangisini alırsınız son noktayı koyalım kısacası paranız olsa hangisi,,,,
. Her ikiside. Değil bence çok daha konforlu ve az yakan ssangyoung Sports. Tavsiye ederim ..

BEN SİZİN YERİNİZDE OLSAN NAVARA YADA AMAROK TERCİH EDERİM.ARAÇ BAGAJ HAVUZU UYGULAMASI YAPIYORUZ.BELKİ DUYMUŞSUNUZDUR.X-TREME LİNERS
BİZE GELEN ARAÇLAR İÇİNDE EN İYİSİ AMAROK ARADINDAN NAVARA GELİYOR.L200 RAMPALARDA YOL ÇEKİŞİ KÖTÜ.

Photo 4

DSC02982

DSC02983

Ynt: Hılux Mı, Yoksa L200 Mü? Hangisi Sizce?

L200 mü hilux mu ?? selamın aleyküm arkadaşlar ben güneş enerjisi işiyle uğraşmaktayım transit pikuplar kullanmaktayız şimdi reklam amaçlı arkasına 250 kiloluluk enerji montaj edip transitin gittiği koy yollarında gidecek kayseri erzurum arası uzun yollarda az yakacak 20000 tl civarında bi 4x2 çift kabin almayı düşünüyorum hepsi transitten az yakıyo ama bu ikisi arasında kaldım konfor parça yakıt 2. el durumu hakkında bilgi edinmek istiyorum yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok t.ederim .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR