İkinci Defa Karavan Alımına Dair Deneyimler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,677

Etiketler
Bazı sorulara yanıtları aşağıdaki yazıda vermeye çalıştım:
O Araç Bu Karavanı Çeker Mi? Sorusuna Yanıt :)

sevgiler,

sayın Trek71 yazılarınızı okudum son derece faydalı tecrübelerinizi paylaşmıssınız.

Size nacizane şöyle bir sorum var.
Çekme karavan kullanıyorsunuz. Daha önceki karavanlarınız da çekme karavanmış.
Çekme karavan yerine moto karavan kullanmayı tercih eder miydiniz? Sonuçta arkada 4 4.5 metre uzunlukta bir karavan arabada 4 metre desek 8 metreyi geçiyor

Pratiklik olarak çekme karavanın size ne gibi zorlukları var? Campingler haricinde canınızın istediği yerde durup rahatlıkla konaklama yapabiliyor musunuz?

merhaba ycakici,

Çekme ya da motokaravan tercihi tamamen yaşam stili ile ilgili bir konu.
Bizim çekme karavanı tercih etme nedenlerimiz:

1) Gittiğimiz noktada aracımızı ayırıp özgürce seyahat edebiliyoruz
2) Çekme karavanlar çok daha geniş ve konforlu yaşam alanı sağlarlar
3) Vergi vs. açısından ekstra bir maliyeti yok.

Çekme karavanla ilgili hiçbir dezavantaj düşünemiyorum. Güvenli bulduğunuz her noktada konaklamanız mümkün.
Uygun bir araçla düzgün imal edilmiş bir karavanı çekmek zor bir iş değil; aksini söyleyenlerin ya araçlarında ya da karavanlarında bir problem vardır.

sevgiler,

Merhaba Trek71,
"Adria Çekme Karavan Fiyat/performans Hakkında Görüşleriniz" başlıklı yazınıza görüşlerinizi sormuştum. Bu başlıkta bütün cevapları buldum. Teşekkürler.

merhaba ycakici,

Çekme ya da motokaravan tercihi tamamen yaşam stili ile ilgili bir konu.
Bizim çekme karavanı tercih etme nedenlerimiz:

1) Gittiğimiz noktada aracımızı ayırıp özgürce seyahat edebiliyoruz
2) Çekme karavanlar çok daha geniş ve konforlu yaşam alanı sağlarlar
3) Vergi vs. açısından ekstra bir maliyeti yok.

Çekme karavanla ilgili hiçbir dezavantaj düşünemiyorum. Güvenli bulduğunuz her noktada konaklamanız mümkün.
Uygun bir araçla düzgün imal edilmiş bir karavanı çekmek zor bir iş değil; aksini söyleyenlerin ya araçlarında ya da karavanlarında bir problem vardır.

sevgiler,
söylediğiniz gibi, bu bir tercih meselesi. ikisinin de avantaj/dezavantajları var. camper motokaravanlarda hacim dar. alkovenliler bizlere çekme karavanların ferahlığını sunuyor. bazen o hacmin büyüklüğü ise sorun yaratıyor. dağa, bayıra çıktığınızda bir camperin girdiği ağaçlık yerlere çekme karavan ya da alkovenli motokaravanla giremez, örneğin çekme karavanla bozcaada'daki koyların çoğuna ya da uludağ çevresindeki göllerin herhangi birinde suyun yanına inemezsiniz. alın size benim için en büyük dezavantaj :smiley:

Merhaba Behçet Abi,

Kısmetse 2016 senesi içinde Adria 370 planımı yapıyorum... En son sattığım Saly'de çok sıkıntı yaşamamış olmama rağmen anlattıkların ve anlatamadıkların iki yerli çekme karavan eskitmiş bu kuzenin için hayal gibi geliyor....

Keyifli gezilerin olsun... Yolunu Ankara'ya da düşür...
Merhaba ben 3,25 Saly karavan almayı düşünüyorum.1,4 85 beygir 132 tork 3800 devirde seat ibiza ile çekeceğim.Karavanın malzeme kalitesi çekme dengesi ... gibi konularda tavsiye edermisiniz saly'i

Merhaba Behçet Abi,

Kısmetse 2016 senesi içinde Adria 370 planımı yapıyorum... En son sattığım Saly'de çok sıkıntı yaşamamış olmama rağmen anlattıkların ve anlatamadıkların iki yerli çekme karavan eskitmiş bu kuzenin için hayal gibi geliyor....

Keyifli gezilerin olsun... Yolunu Ankara'ya da düşür...
Merhaba ben 3,25 Saly karavan almayı düşünüyorum.1,4 85 beygir 132 tork 3800 devirde seat ibiza ile çekeceğim.Karavanın malzeme kalitesi çekme dengesi ... gibi konularda tavsiye edermisiniz saly'i

Saly 3.25 'e 840 kg diyorlar. Seat İbizanın kullanma klavuzunda 1000 kg frenli 530kg frensiz römork çeker diyor. Karavanın küçüklüğü sebebiyle 3.25 karavanı ibiza çekebilir diye düşündüm ama baktım ki zorlanıyor aracı elbette değiştirebilirim. ideal bir araç değil ama 840kg karavanı çekebilir mi diye düşünüyorum ama tecrübeli arkadaşların fikrini almak isterim. Kaplumbağa ile 600 kg karavan çeken arkadaşlar oluyor yollarda görüyorum. İbizanın torku diğer 1.4 benzinlilere göre biraz daha yüksek genelde 95-110 tork oluyor 1.4 araçlar Seat ibiza 132tork'a ulaşıyor 3800 rpm'de.
Ben de daha önce LADA NİVA vardı, o olsaydı takviye vitesinde tekerlekleri çıkarılmış 5.25 erba karavanı bile (1600kg) çekerdim:smiley: ama elimde bu var. İbiza şehir içinde lpg ile 8 litre yakıyor 3TLX8 LT =0.24krş. Bu yüzden ibiza ile şansımı denemek istiyorum diye düşündüyorum, ama sizlerin fikirleri de çok değerli.

Bir arkadaş bu konuda Outfit Matching Car and Caravan bu linki vermiş başka bir konuda sanırım cevabımı buldum :(

Son düzenleme:

Konuyu hortlatmak istiyorum

Son mesajin üstünden 1 yıldan fazla bir zaman geçmiş. Adria dan memnunmusunuz hâlâ. Uzun dönem testi için bir değerlendirme alabilirmiyiz. Keyifli gezilerinizin devamını dilerim

Merhaba
Bi hortlamada izninizle ben yapayim.
Behcet bey onceki mesajlariniza baktim goremedim, adore serisi dusunen biri icin hsn63 un sorusunu yinelemek ve dilegine katilmak isterim.
Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.