Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SulakAllen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 582

Etiketler
heatbox
Bağımsız bir enerji sisteminiz varsa bu tip elektrik enerjinisi ısı enerjsine çevrilen cihazlar pek ideal olmayabilir. Fizik bilimi içinde zor. Güç = Amper x Volt kısaca çok yazılıp çizildi.

Bunların genetiği zaten amper harcamak için yapılmış : ).

Kamp dünyasında -f/p açısından- dizel ısıtıcı harici bir alternatif zor gibi. Aynı ısı enerjisini verecek aynı gücü harcayacak -ya da daha azını- zor gibi.

Merhabalar Arkadaşlar Forum içi dolaştım ama bu konuda bir bilgiye rastlamadım.

Sizce bu tarz heatbox ile karavanda alternatif ısınma sağlayabilir miyiz. 24 v
Bağımsız bir enerji sisteminiz varsa bu tip elektrik enerjinisi ısı enerjsine çevrilen cihazlar pek ideal olmayabilir. Fizik bilimi içinde zor. Güç = Amper x Volt kısaca çok yazılıp çizildi.

Bunların genetiği zaten amper harcamak için yapılmış : ).

Kamp dünyasında -f/p açısından- dizel ısıtıcı harici bir alternatif zor gibi. Aynı ısı enerjisini verecek aynı gücü harcayacak -ya da daha azını- zor gibi.
Isıtması de yetersiz olduğu gibi birkaç kullanımda da akünüzü kucağınıza alırsınız... Bunlar çözüm değil. Bunlara yönelmeyin.

Isıtması de yetersiz olduğu gibi birkaç kullanımda da akünüzü kucağınıza alırsınız... Bunlar çözüm değil. Bunlara yönelmeyin.
Merhabalar öncelikle cevaplar için teşekkürler.

Yaklaşık 2 senedir Iveco m 29 kendi yaptığım karavanda yaşıyorum ben de coolman kuru tip ısıtıcı tercih ettim.

Ama karavanın iç hacmi büyük olduğu için yeterli ısıyı bir türlü ulaşamıyorum bu beni mutlu etmiyor. Bu nedenle alternatif fikirler düşünme yoluna gittim.

Bir sorum daha olacak 24 watt rezistans ile Bir minik su tankı yaptırıp küçükte bir devir daim motoru koysam sizce Çorum kaloriferini çalıştırır mı. Randımanlı olurmu?

Ve tabii ki elektrik sorunsuz devreye girecek elimde 4 adet 100 amper jel akü 2 adet 455 watt güneş paneli bağlı. Gerekirse güçlendirme yapabilirim

Kısaca akşamları işten geldiğimde ya da sabahları kalktığımda arabayı hızlı ısıtabileceğim bir yöntem aramaktayım bu konuda fikirlerinizi açığım teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

SON KONULAR

Geri