İstanbul Yakınlarında Kışın Yapılabilicek Gezi Rotası ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan macrem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,441
mrdnmz' Alıntı:
Evet hatta çok yeni daha... Fakat anladığım birşey var ki biz geç kalmışız siz gecikmeyin. Hele enişte faktörü sizden yanayken...

Arkadaşlar defender ile alakalı kullanan arkadaşların başını cok agrıtabilirim ama sorularımla buna hazırmıyız :smiley:

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Etiketler
Ynt: İstanbul Yakınlarında Kışın Yapılabilicek Gezi Rotası ?

macrem' Alıntı:
Arkadaşlar defender ile alakalı kullanan arkadaşların başını cok agrıtabilirim ama sorularımla buna hazırmıyız :smiley:

Cok yanlis kisiye sordun :smiley: ama cevap olarak bence bir sorun yok :smiley::smiley:

macrem' Alıntı:
hocam nevzat demirin hemen yanından giriş var zaten birde sizin bu avatardaki aracı ben sanki görüyorum buralarda ne tarafta ikamet ediyosunuz hocam

Bilgi için teşekkürler. Ev Bostancı, iş yeri Dudullu-Modoko civarı...

fbmy' Alıntı:
Bilgi için teşekkürler. Ev Bostancı, iş yeri Dudullu-Modoko civarı...

Tamamdır hocam ben şimdi hatırladım ben sizi modoko caminin ordaki ışıklarda görmüştüm sabah 7 bucuk civvarinda kısmette burada tanısmak varmış :smiley: memnun oldum tanıstıgıma hocam.

macrem' Alıntı:
Tamamdır hocam ben şimdi hatırladım ben sizi modoko caminin ordaki ışıklarda görmüştüm sabah 7 bucuk civvarinda kısmette burada tanısmak varmış :smiley: memnun oldum tanıstıgıma hocam.

Bende memnun oldum... :smiley:

Arkadaşlar hala bi yer aramaktayım aklıma şöyle bişey geldi sizlerin yorumları benim için önemli sapana masukiye taraflarında binek aracımla gidebilicegim bi yer varmıdır amacım köy ve orman yollarından giderek sonrada ateşimizi yakıp mangalımızı yakıp semaverde de cayımızı demleyebilicegimiz sakin manzaralı huzurlu bir ortam arıyorum özelliklede bu ay da yani subat ayında nereye gitmeliyim bu hafta sonu gitmeyi düşünüyorum iki arac ve toplamda 8 kişi olarak

Sapanca gol kenarlarinda bu isteginizi karsilayacak yerler var. Iki aracla sorun da yasamazsiniz.

Arkadaşlar bi rota çıkarttım ama binek otomobille nasıl gidilir bi fikrim yok bu güzergahı dha önce kullanan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirler mi istanbuldan gelip yuvacık barajına paralel gidiyoruz oradan da inönü yaylasına gecicez yaylada mangal yakışacak ateş yakmaya izin verirlermi birde o yolun toprak yol oldugunu görüyorum binek araclarla bi sıkıntı olurmu acaba

Binek araç (opel corsa) ve karavan ile 4 yıldan beri Darlık barajı çevresine gidiyorum, özellikle Darlık isale yolu dinlenmek ve kamp için ideal, isale yoluna kadar asfalt üzerinden hangi yönden gelirseniz gelin, 3-4 köyden geçersiniz, isale yolu ise topraktır. Bu toprak yol üzerinde istediğiniz noktada kamp veya piknik yapmak mümkün. Google earth dan kolaylıkla yolu ve gidiş güzergahınızı planlayabilirsiniz. Gece kalmak isterseniz bol miktarda çakal var ama zararsızlar, domuz sayısı da fazla ancak şimdiye kadar erkek azgın domuza denk gelmedim. Yol üzerindeki şehre yakın köylerden alış veriş (et dışında) mümkün ancak fiyatları fahiş, şehirden alışverişinizi yapmanız lazım.

Ayın 25 i gibi isale yoluna gidip 1 hafta civarı kalmayı planlıyorum, gelmeyi düşünürseniz beklerim

Çatalca'da Danamandıra Köyü var. Göl kenarında olmasından dolayı daha çok balıkçıların göz bebeği hâlinde. Eğer balıkla ilgilenenler varsa sezonunu kontrol edip gidebilirler. Pek günü-birlik gidenler bulunmaz herkes en az 1 gece kalmayı tercih eder. Benim de İstanbul içi en sevdiğim yerlerden biridir. Kafa dinlemeye birebir. Basit şişme botlarla bile göle açılanlar mevcut. Bende de basit bir bot var ve her gittiğimde yanımda götürürüm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR